Jurga Baltrukonytė - žurnalistė ir rašytoja, geriausiai žinoma kaip kultinių žurnalų jaunimui redaktorė.


Su Jurgos Baltrukonytės redaguojamu žurnalu „Panelė“ užaugo ištisos kartos savimi pasitikinčių ir gyvenimą mylinčių merginų. Legenda tapęs ir dvidešimt metų skaičiavęs leidinys paliesdavo jautrias jaunų paauglių problemas – nuo fizinių kūno pokyčių iki pirmųjų bučinių.

Jurga Baltrukonytė knygos

Rasta: 11

Bananai! Vieni namuose | Jurga Baltrukonytė, Martin Shaw
  • TOP
    74
    TOP 74
  • Nauja knyga
-10% su kodu: PATOGU
16,79 €
Kaina su kodu: 15,11 €
Turime sandėlyje
Auksinio vabalo paslaptis | Jurga Baltrukonytė
-10% su kodu: PATOGU
16,99 €
Kaina su kodu: 15,29 €
Turime sandėlyje
Blynai spintoje | Jurga Baltrukonytė
-10% su kodu: PATOGU
9,19 €
Kaina su kodu: 8,27 €
Turime sandėlyje
Viskas bus gerai, arba Liuka robotų karalystėje | Jurga Baltrukonytė
-10% su kodu: PATOGU
13,99 €
Kaina su kodu: 12,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 11

Kartu su kitais redakcijos įkūrėjais palikusi žurnalą, su vyru fotografu Algiu Kriščiūnu ji ėmėsi savo projekto.

Jurgos Baltrukonytės knygos – pačios įvairiausios. Tarp jų – interviu su Džordana Butkute, vaikiškos knygelės bei knygos paauglėms. Vaikams skirtose knygose pasakojama apie tai, kas aktualu mažiesiems. Čia patariama, kaip be vargo atsikelti ryte, susirasti tikrų ir nuoširdžių draugų ir jaustis laimingam. Pagrindinė šių knygelių serijos herojė – mergaitė Paula ir stebuklingas jos pasaulis.

Paauglėms skirtos autorės knygos „Didžiausios Gagos gyvenimo kiaulystės“ ir „Išgyvenimo gidas panelėms“ šmaikščiai ir nuotaikingai aptaria svarbiausius bręstančioms merginoms kylančius klausimus – nuo "karo" su tėvais ir mokytojais iki lytinės brandos. Jose Jurga Baltrukonytė siekia įkvėpti panelėms pasitikėjimo savimi ir drąsos užkariauti pasaulį.

Šiandien Jurga – pačios įkurto žurnalo „Happy 365“ redaktorė. Sukurti žurnalą, kuris spinduliuotų pozityvumą ir kviestų mėgautis gyvenimu ją įkvėpė vyro Algio Kriščiūno administruojamas Facebook puslapis. Norėdami veikti čia ir dabar, leidinio sumanytojai nesileido į gilius apmąstymus dėl leidinio koncepcijos ir sukūrė leidinį, kuris spinduliuoja laimę – net painiausios žurnalo istorijos visada baigiasi laimingai.

Šiuo metu autorė su vyru gyvena Ispanijai priklausančioje Fuerteventūros saloje, kur 365 dienas per metus mėgaujasi saule, jūros oru ir džiaugiasi net mažiausiais kasdienybės teikiamais malonumais. Save ir vyrą ji vadina menininkais, nes ne visuomet įsiklauso į šaltą logikos balsą, vadovaujasi jausmais ir emocijomis, o sprendimus neretai priima spontaniškai.

Jurgos Baltrukonytės vaikų knygelių serijos „Stebuklų namai“ pagrindinę heroją Paulą įkvėpė bendravardė Jurgos ir Algio dukra. Kaip juokauja rašytoja, gyvenimas jų namuose ir anksčiau nebūdavo nuobodus ir pilkas, tačiau augant mergaitei, jame atsirado dar naujų netikėčiausių spalvų. Užsukę svečiai stebėdavosi laimingų namų atmosfera – ją rašytoja nusprendė atspindėti vaikiškose knygelėse.