Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Jurga Ivanauskaitė (1961 m. lapkričio 14 d. Vilniuje – 2007 m. vasario 17 d. Vilniuje) – žymi lietuvių rašytoja, dramaturgė, menininkė, aistringa keliautoja.

Autorė Jurga Ivanauskaitė yra laikoma viena iš svarbiausių praeito amžiaus pabaigos ir šio pradžios lietuvių rašytojų, o jos biografija išties spalvinga.

Jurga Ivanauskaitė knygos

Rasta: 14

Ragana ir lietus | Jurga Ivanauskaitė
  • Nauja knyga
-15% su kodu: PATOGU
20,79 €
Kaina su kodu: 17,67 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Viršvalandžiai | Jurga Ivanauskaitė
-15% su kodu: PATOGU
5,99 €
Kaina su kodu: 5,09 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Placebas | Jurga Ivanauskaitė
-15% su kodu: PATOGU
16,49 €
Kaina su kodu: 14,02 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Sapnų nublokšti | Jurga Ivanauskaitė
-15% su kodu: PATOGU
13,99 €
Kaina su kodu: 11,89 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 14

Būsima rašytoja jau 1978-tais metais skelbė savo poeziją jaunimo žurnale „Moksleivis“, baigusi M. K. Čiurlionio vidurinę mokyklą ji įvairiuose leidiniuose publikavo noveles ir kitus tekstus.

Jurga Ivanauskaitė studijavo Vilniaus Dailės akademijoje. 1985-tais metais pasirodė debiutinė jos knyga – novelių rinkinys „Pakalnučių metai“. Po poros metų autorė išbandė save dramaturgės amplua. Pirmąjį romaną „Mėnulio vaikai“ Jurga Ivanauskaitė išleido 1988-tais metais, o 1991-ais metais pradžiugino mažuosius skaitytojus – išleista jos iliustruota ir rašyta knyga vaikams „Stebuklinga spanguolė“.

Jurgos Ivanauskaitės kūryba sulaukė palankaus skaitytojų ir kritikų vertinimo, tačiau vienas kūrinys sukėlė nemenką skandalą. Tai knyga „Ragana ir lietus“. Buvo teigiama, kad šis romanas neatitinka lietuvių tautos etinių įsitikinimų. Maža to – knyga kuriam laikui buvo uždrausta. Visgi, kūrinys tapo itin populiariu ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Jurgos Ivanauskaitės kūryba išversta į anglų, rusų, lenkų, vokiečių, švedų, italų ir kitas kalbas.

Vengdama skandalo rašytoja iškeliavo į Indiją. Čia ji studijavo Tibeto budizmą. Galima teigti, kad ši patirtis padarė nemenką įtaką autorės kūrybos bruožams. Po kelionės rašytoja išleido Rytų trilogiją, kurią sudaro „Ištremtas Tibetas“, „Kelionė į Šambalą" ir „Prarasta Pažadėtoji žemė“. Jurga Ivanauskaitė iš viso parašė devyniolika knygų įvairaus žanro knygų. Paskutinė tekstų rinktinė „Viršvalandžiai“ buvo rašoma iki paskutinių gyvenimo dienų. Ši knyga pirmą kartą pasirodė 2007-tais metais, jau po autorės mirties.

Jurgos Ivanauskaitės kūryba sulaukė kelių ekranizacijų. 2007-metais pasirodė režisieriaus Algimanto Puipos filmas „Nuodėmės užkalbėjimas“, paremtas kūriniais „Ragana ir lietus“, „Placebas“ ir „Sapnų nublokšti“. 2011-tais metais tas pats režisierius sukūrė filmą pagal knygą „Miegančių drugelių tvirtovė“.

Jurga Ivanauskaitė buvo iškili asmenybė. Jos mintys ir kūriniai dažnai cituojami, apie ją parašyta knygų, taip pat 2009-tais metais pastatytas filmas „Šokis dykumoje“, kuriame pristatoma autorės kūryba ir visuomeninė veikla. 2008-tais metais įsteigta literatūrinė rašytojos vardo premija. Kviečiame pirkti Jurgos Ivanauskaitės knygas internetu ir susipažinti su išskirtine kūryba.