NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

10 mitų apie Izraelį

Kaina: 11,87 €
Kaina su kodu: 10,68 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 11.87 InStock
Į krepšelį

Knygos "10 mitų apie Izraelį" aprašymas

Istoriko Ilan Pappe knygą „10 mitų apie Izraelį“ būtina perskaityti kiekvienam žmogui, kuris bent truputį domisi tarptautine politika. Savo kūrinyje autorius dėsto labiausiai paplitusius mitus apie Izraelį bei meistriškai juos kontraargumentuoja.

Kokie mitai ir tikrovė slypi už Izraelio valstybės?

Ilan Pappe yra vienas iš atviriausiai ir radikaliausiai mąstančių bei apie Izraelį rašančių istorikų. Šioje novatoriškoje ir prieštaringai vertinamoje knygoje jis nagrinėja dešimt labiausiai ginčijamų idėjų, susijusių su šiuolaikinės Izraelio valstybės kilme bei tapatybe.

Analizuodamas istorinius įvykius autorius klausia ar Balfūno deklaracijos metu Palestina buvo tuščia žemė? Ar žydai buvo tauta be žemės? Ar tarp sionizmo ir judaizmo yra skirtumas? Ar sionizmas (žydų tautinis judėjimas, siekiantis suvienyti žydų tautą teritorijoje tarp Jordano upės ir Viduržemio jūros krantų) nėra okupacijos projektas? Ar 1948 metais palestiniečiai savanoriškai paliko savo tėvynę? Ar 1967 metų Šešių Dienų Karas tikrai buvo neišvengiamas? Ar Izraelis yra vienintelė demokratija Viduriniuose Rytuose? Ar 1992 metais Oslo derybos žlugo tik dėl Palestinos išlaisvinimo organizacijos kaltės? Ar bombarduoti Gazą buvo nacionalinio saugumo klausimas? Ar dviejų valstybių susitarimas vis dar yra įmanomas?

„10 mitų apie Izraelį“ parašyta lengvai suprantama kalba, o išdėstyti faktai skatins diskutuoti. Ilan Pappe aptariamus mitus padalino į tris dalis. Pirmoji dalis apima istorinius praeities įvykius. Antroji dalis nagrinėja Izraelio politikos dabartį, na, o trečioji kalba apie ateitį ir galimybes. Besidomintiems tarptautine politika išdėstyti faktai gal ir nebus visiškai nauji, tačiau knyga pravarti kiekvienam norinčiam gilesnio žvilgsnio į Izraelio bei Palestinos konfliktą.

Ilan Pappé yra Ekseterio Universiteto socialinių ir tarptautinių studijų kolegijos profesorius, Europos Palestinos studijų centro direktorius, etnopolitinių studijų centro vadovas bei politinis aktyvistas. 1984-2007 metais dirbo Haifos Universteto (Izraelis) politinių mokslų dėstytoju. Autorius nuolatos rašo straipsnius apie Izrealio bei Palestinos istoriją. Jis teigia, kad sionizmas yra pavojingesnis už islamo karingumą. Autoriaus veiklaus kiti istorikai tiek palaikė, tiek peikė. 2008 metais prieš palikdamas Izraelį jis buvo pasmerktas vietinės valdžios ir sulaukė kelių grasinimų mirtimi.

Iš anglų kalbos vertė Gema Sabonytė


  • Autorius: Ilan Pappe
  • Leidėjas: Mintis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 168
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9785417011160

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "10 mitų apie Izraelį"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Miestų ir kraštų istorija

Ilan Pappe pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "10 mitų apie Izraelį", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "10 mitų apie Izraelį" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "10 mitų apie Izraelį" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "10 mitų apie Izraelį"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ilan Pappe tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "10 mitų apie Izraelį" perkama kartu