0
Kaina internetu: 14,99 €
Kaina knygyne: 17,99 €*
Sutaupote: 3.00 € (17%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Amerikana

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 616
  • ISBN ar kodas: 9786094801235

2021-03-31 14.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Amerikana " aprašymas

„Amerikana“ – tai ne tik jautri dviejų jaunų nigeriečių meilės istorija, pasakojanti apie jų laimės paieškas plačiajame pasaulyje, bet ir šmaikšti šiuolaikinės visuomenės kritika. Kaip spręsti sudėtingus tapatumo klausimus, rasti tikruosius namus ir pasipriešinti rasiniais stereotipais besivadovaujančiai visuomenei?

Iš autoritarinio režimo valdomos Nigerijos pabėgę jaunieji Ifemelu ir Obinzė keliauja į Vakarus. Savimi pasitikinti gražuolė Ifemelu atsiduria JAV. Tačiau čia labiau pastebimi ne jos akademiniai laimėjimai, bet odos spalva. Obinzė norėtų būti kartu su su mylimąja, tačiau po Rugsėjo 11-osios, JAV sienos jam uždarytos ir jis lieka nelegaliai gyventi Londone. Jų keliai vėl susikerta po penkiolikos metų, gimtojoje Nigerijoje. Čia abu jie sugrįžta vedami aistros vienas kitam ir kadaise paliktai tėvynei.

Chamamandos Ngozi Adichie laikoma garsiausia šių laikų Nigerijos rašytoja. Ji – viena skaitomiausių Afrikos autorių visame pasaulyje. Savo knygose autorė didelį dėmesį skiria moterims bei jų patirtims. Lietuvių kalba jau pasirodė dvi jos knygos – „Kinrožės žiedas“ (2005) ir „Pusė geltonos saulės“ (2012).

Naujausias romanas nagrinėja svarbias amerikietiško gyvenimo būdo, pritapimo naujoje šalyje, lyčių santykių, migracijos problemas. Kritikų teigimu, šios temos atspindi šiuolaikinio globalaus pasaulio įtampas. Tą pastebi ir buvęs JAV prezidentas Barakas Obama, kuriam ši jautri istorija apie universalius rasės, kultūrinio palikimo, afrikiečių diasporos ir namų paieškos klausimus paliko didelį įspūdį.

Šį kūrinį įvertino NPR, „Washington Post“, „Seattle Times“, „Entertainment Weekly“ ir kiti didieji JAV žiniasklaidos leidiniai. 2013 m. pasirodęs romanas pelnė Nacionalinį kritikų apdovanojimą grožinės literatūros srityje. Romanas išverstas į daugiau kaip 30 pasaulio kalbų, o 2019 m. rudenį kino kūrėjai „HBO“ paskelbė apie planus išleisti dešimties serijų mini serialą, sukrtą pagal knygą "Amerikana".

„Amerikana“ – jautri knyga, kurioje dera lyrizmas ir erudicija. Dar daugiau – šios knygos svarba neužgožia įtraukiančios žmogiškos istorijos.“
The Guardian

„Šis romanas – tai stulbinančiai atvira, empatiška, tiksliai pasaulį vaizduojanti istorija. Tai pasakojimas, parodantis mums nejaukius pasaulio skaudulius. Tai nesumeluota proza.“
The New York Times

Iš anglų kalbos vertė Marija Bogušytė

Parašykite atsiliepimą apie "Amerikana "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Amerikana , kurią skaitytojams dovanoja Chimamanda Ngozi Adichie. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Chimamanda Ngozi Adichie su knyga Amerikana jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Amerikana patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Chimamanda Ngozi Adichie. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Amerikana palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Amerikana " perkama kartu