0
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 6,99 €
Knygyne: 8,89 €*
Sutaupote: 1.90 € (22%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
2019-09-27

Puiki knyga norint pradėti skaityt G.Orwell kūrinius.

Informacija

Apie tiesą

  • Leidėjas: Jotema
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 192
  • ISBN ar kodas: 9789955138372

2020-06-30 6.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Kažkada buvo tikima, kad laisva prieiga prie informacijos išlaisvins žmones, o tiesa triumfuos. Tačiau informacijos gausa ir technologinis progresas sudarė visas prielaidas manipuliuoti žmonių protu ir jausmais, o tiesa tapo vienu skaudžiausių visuomenės klausimų. Todėl ypač aktualios britų literatūros klasiko George Orwell knygoje „Apie tiesą“ publikuojamos įžvalgos.

„Apie tiesą“ – tai ilgų rašytojo kūrybos metų rezultatas - knygoje pateikiamos ištraukos iš Orwello grožinių ir publicistinių tekstų. Visas ištraukas vienija dėmesys tiesos problematikai – nuo asmeninių žmogus moralinių pasirinkimų iki socialinės bei politinės tikrovės. Sąžiningumas ir moralumas, minties ir kalbos laisvė, politinė propaganda – tai skirtingi tiesos problematikos aspektai.

George Orwell rašo nepriekaištingai, o jo žodžiai tiksliai atspindi dažnai komplikuotą ir iš pirmo žvilgsnio sudėtingą realybę. skeptiškas žvilgsnis padeda įžvelgti gilesnius tikrovės sluoksnius. George Orwell negalėjo pakęsti melo, veidmainystės, apgavysčių, sukčiavimo. Apie ką berašytų, rašytojas visada ieškojo pamatinių gyvenimo tiesų. Šis gebėjimas ypač svarbus mūsų laikais, kai gyvename post-tiesos, netikrų naujienų ir sumaišties pasaulyje. Orwello nešama žinia per septynis dešimtmečius ne tik nepaseno, bet tapo ypač aktuali.

Knygoje „Apie tiesą“ skaitytojams pateikiamos ištraukos iš žinomiausių rašytojo prozos kūrinių, tokių kaip „1984-ieji“, „Gyvulių ūkis“, „Dienos Burmoje“, „Kelias į Vigano prieplauką“ ir kitų. Taip pat cituojami jo laiškai, karo laikų dienoraščiai, garsiausios esė ir publicistiniai darbai („Fašizmas ir demokratija“, „Kultūra ir demokratija“, „Pastabos apie nacionalizmą“ ir kiti). Ši rinktinė – tai ne tik rašytojo minčių ir požiūrių kaitą leidžianti sekti knyga, bet ir paties Orwello intelektualinė biografija.

„Jis buvo daugiau nei didis rašytojas. Dėl jo meilės ir aistros tiesai, jis mums šiandien reikalingas labiau nei bet kada.“
Sunday Times

„Orvelas išlieka norma, pagal kurią turėtų būti vertinami visų kitų veiksmai.“
Telegraph

„Jis pavertė tiesos sakymą savo gyvenimo maksima, net kai visi jo amžininkai tikėjo, jog istorijos vingius diktuoja melas. Jo darbai išlieka lengvai suprantami ir įtaigūs, lyg būtų parašyti šiandien.“
Time

Iš anglų kalbos vertė Arvydas Malinauskas

2019-09-27

Puiki knyga norint pradėti skaityt G.Orwell kūrinius.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu