NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Aš esu Vanagas (knyga su defektais)

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 7,99 €
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-02-02 LT

Daug naudingos, detalios informacijos


2024-02-29 7.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)" aprašymas

Galimas knygos brokas (gali būti likusi žymė nuo anksčiau ant knygos nugarėlės užklijuotos kainos, pageltę kai kurių knygų puslapiai, gali būti susilankstęs, subraižytas arba įplyšęs knygos viršelis).

„Aš esu Vanagas“ – istoriko Arvydo Anušausko knyga, kurioje remiantis naujausiais tyrimais pasakojama apie anksčiau nežinomus Lietuvos partizanų vado gyvenimo, kovos, tardymo ir mirties epizodus.

2018 m. buvo skirti vieno iš Lietuvos partizanų vadų Adolfo Ramanausko–Vanago atminimui. Šimtųjų jo gimimo metinių pradžią lydėjo netikėta žinia – buvo patvirtinta, jog rasti jo palaikai. Metus vainikavo iškilmingos valstybinės laidotuvės, kurių metu Adolfas Ramanauskas–Vanagas atgulė amžino poilsio Antakalnio kapinėse. Ką iš tiesų žinome apie vieną žymiausių pokario kovų asmenybių, jo didvyriškas pastangas atkurti Lietuvos nepriklausomybę ir jo bylos tyrimą KGB rūmų rūsiuose?

Knygą „Aš esu Vanagas“ parengęs istorikas Arvydas Anušauskas teigia, kad ši knyga nėra bandymas atsakyti į pastarojo meto viešojoje erdvėje pasklidusias provokacijas ir bandymus menkinti partizanų kovų atminimą. Anot jo, čia bandoma pažvelgti į vieno žmogaus istoriją, remiantis ne tik archyvuose randama dokumentine medžiaga, bet ir kitomis, pagalbinėmis disciplinomis, tokiomis kaip archeologija, grafologija, teismo medicina. Jos padeda prakalbinti dokumentus, kad šie papasakotų tai, kad plika akimi nematoma.

Garfologų tyrimai padėjo įrodyti, kaip KGB struktūros bylose klastojo parašus. Medicinos psichiatrijos ekspertai dalinosi savo įžvalgomis, vartydami Lukiškių ligoninėje darytus įrašus, kai Vanagas po kankinimų atgavo sąmonę. „Aš esu Vanagas“ kviečia skaitytojus pažvelgti į skausmingiausią Lietuvos istorijos epizodą iš naujo ir įvertinti dėl Lietuvos nepriklausomybės žuvusius didvyrius.

Šioje knygoje istorikas Arvydas Anušauskas atskleidžia, kaip KGB vykdė Vanago persekiojimo operaciją, suėmimą, kokius kankinimus pasitelkė siekdami išgauti prisipažinimą, kaip buvo klastojami dokumentai ir bylos duomenys. Pasakojimą papildo ir Adolfo Ramanausko–Vanago žmonos Birutės Mažeikaitės–Ramanauskienės istorija, ir nepriklausomoje Lietuvoje vestos nusikaltimų prieš partizanus bylos tyrimo detalės. Knygos prieduose skaitytojai ras autentiškų šaltinių – nuo nuotraukų iki paties Vanago rašytų tekstų, partizaninių kovų aprašymų, interviu su dukra.

Knygos autorius Arvydas Anušauskas – lietuvių istorikas, politikas, Lietuvos Respublikos Seimo narys. Daugiau nei dvi dešimtis metų dirbo istorijos mokslo srityje kaip tyrėjas ir pedagogas, nuo 2000 m. buvo vienas iš tarptautinio Antikomunistinio kongreso organizatorių. Arvydas Anušauskas priklauso Prezidentinei Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams įvertinti. Už savo veiklą yra įvertintas valstybiniais Estijos ir Lietuvos apdovanojimais. Jis – 24 knygų autorius ir bendraautorius, prisidėjo rengiant 14 dokumentinių filmų.Kiti taip pat domėjosi


2022-02-02

Daug naudingos, detalios informacijos

Parašykite atsiliepimą apie "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie partizanus

Arvydas Anušauskas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Arvydas Anušauskas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Aš esu Vanagas (knyga su defektais)" perkama kartu