Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Arvydas Anušauskas (g. 1963 m. rugsėjo 29 d., Vilnius) – Lietuvos istorikas, publicistas, scenaristas, visuomenės ir politikos veikėjas, Seimo narys.

Arvydas Anušauskas mokėsi Vilniaus 34-ojoje vidurinėje mokykloje, o įgijęs vidurinį išsilavinimą mokslus tęsė profesinėje technikos mokykloje. Vėliau studijavo Vilniaus universiteto istorijos fakultete ir 1989 m. čia įgijo istoriko specialybę.

Arvydas Anušauskas knygos

Rasta: 21

Lithuania in 1940-1991: the History of Occupied Lithuania | Arvydas Anušauskas, Česlovas Bauža, Juozas Banionis
  • Nemokamas pristatymas
28,39 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Aš esu Vanagas (knyga su defektais) | Arvydas Anušauskas
7,99 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 21

Studijų metais tarnavo sovietų armijoje. Atkūrus nepriklausomybę 1990 m. užsirašė į krašto apsaugos savanorius.

Pirmaisiais atkurtos nepriklausomos valstybės metais Arvydas Anušauskas derino tarnybą savanorių pajėgose ir akademinę veiklą.

Abiejų karjerų aukščiausią tašką pasiekė 1995 m. – tada jam suteiktas atsargos leitinanto laipsnis ir apginta humanitarinių mokslų disertacija. Vėliau keletą metų dirbo Vytauto Didžiojo universitete, dešimtmetį – Vilniaus pedagoginiame universitete. Paskutinį XX a. dešimtmetį buvo Lietuvos istorijos instituto mokslinis bendradarbis.

Iki 2008 m, Arvydas Anušauskas dirbo Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centre, taip pat buvo ir periodinio žurnalo „Genocidas ir rezistencija“ mokslinis redaktorius. 2001 m. jam suteiktas pedagoginis docento vardas ir beveik 10 metų jis dirbo Vilniaus universitete, kur dėstė politikos mokslus ir istoriją.

Politinę veiklą istorikas pradėjo 2007 m. tapęs Tėvynės sąjungos nariu. Jau kitais metais buvo išrinktas į Seimą, kuriame dabar dirba jau trečią kadenciją. Politikas domisi nacionalinio saugumo ir gynybos sritimis, taip pat priklauso Antikorupcijos komisijai, sprendžia tautos atminties ir rezistencijos klausimus.

Arvydas Anušauskas teigia, jog yra politikos srityje dirbantis istorikas. Jis sako apie politinę karjerą ėmęs galvoti tikrai ne mokyklos suole, nes tuo metu tai būtų reiškę bendradarbiavimą su okupantu. Tik atgimimo laikais atsirado galimybė imtis politinės veiklos.

Arvydas Anušauskas yra 35 leidinių autorius, bendraautoris ar sudarytojas. Jo moksliniai interesai apima teroro, genocido, slaptųjų tarnybų istoriją. Jo knyga „Aš esu Vanagas“ susilaukė didelio populiarumo, o naujausia knyga „Užmirštas desantas“ kvies nauju kampu pažvelgti į sovietų ir britų žvalgybos konfrontaciją Šaltojo karo metais.