NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Baltųjų Karpatų raganos

Kaina: 15,99 €
Kaina su kodu: 14,39 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
 • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 15.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Baltųjų Karpatų raganos" aprašymas

Romanas „Baltųjų Karpatų raganos“ įkvėptas tikrų istorijų apie moterų gyduolių ir žiniuonių giminę, nuo amžių gyvenusią Čekijos ir Slovakijos pasienyje, Baltųjų Karpatų kalnuose išsibarsčiusiose trobelėse. Vietiniai tikėjo, kad šios moterys apdovanotos ypatingomis, iš kartos į kartą perduodamomis galiomis. Pas jas eidavo ne tik kaimynai – žmonės traukė iš visos Moravijos, garsas apie jas sklido nuo Krokuvos iki Vienos, nuo Prahos iki Budapešto. Žiniuonės gerai pažino vaistažoles, gebėjo gydyti lūžusius kaulus, įveikti kitus kūno ir dvasios negalavimus. Šias moteris vadino dievotojomis, nes jos galėjo prašyti Dievo pagalbos.

Istorija pasakojama iš 1990-ųjų perspektyvos, o pagrindinė veiksmo linija vingiuoja per 1960–1980 metus. Tad knygoje gausu mums vis dar gerai pažįstamų komunistinės santvarkos realijų, sparčiai nykstančio tradicinio kaimo paveikslų, pasakojimų apie žlugdantį režimo įrankių poveikį ir visa stebinčią saugumo tarnybų akį.

Knyga iškelia daug klausimų apie mūsų praeitį ir dabartį, atsilikimo ir progreso idėjas, socialinį žmonių rūšiavimą. 2012 m. romanas pelnė Čekijos bestselerio prizą, Josefo Škvoreckio prizą, 2013 m. – pagrindinio Čekijos literatūrinio apdovanojimo Magnesia Litera skaitytojų prizą. Knyga „Baltųjų Karpatų raganos“ išversta į beveik 20 kalbų.

Kateřina Tučková yra meno istorikė, vertėja ir rašytoja, kurią per pastarąjį dešimtmetį labai palankiai įvertino čekų skaitytojai. Jos knygos pasižymi temos unikalumu, kompozicijos, stiliaus įvairove. Kritikai ją vadina meistriškų, intriguojančių pasakojimų kūrėja.


 • Čekijos bestselerio prizas
 • Josefo Škvoreckio prizas
 • Čekijos literatūrinio apdovanojimo Magnesia Litera skaitytojų prizas

 • Autorius: Kateřina Tučková
 • Leidėjas: Gelmės
 • Išleidimo metai: 2022
 • Knygos puslapių skaičius: 432
 • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
 • ISBN ar kodas: 9786098302189
 • Vertėjas: Jurga Ralytė
 • Iš kokios kalbos versta: čekų

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Baltųjų Karpatų raganos"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Baltųjų Karpatų raganos", Kateřina Tučková. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kateřina Tučková su knyga "Baltųjų Karpatų raganos" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Baltųjų Karpatų raganos" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kateřina Tučková. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Baltųjų Karpatų raganos" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Baltųjų Karpatų raganos" perkama kartu