Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Bernadetos giesmė

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-10-31 4.99 SoldOut

Knygos "Bernadetos giesmė " aprašymas

Franz Werfel „Bernadetos giesmė“ yra laikomas vienu iš didingiausių dvidešimtojo amžiaus romanų apie triumfuojantį tikėjimą.

Bernadetos istorija yra labai įdomi, tačiau tai, kaip gimė Franz Werfel knyga, ne mažiau intriguoja ir skamba net šiek tiek stebuklingai. 1940 metais garsus austrų autorius Franz Werfel kartu su žmona beviltiškai bandė pabėgti nuo nacių, kuriuos rašytojas viešai smerkė ir net pašiepė. Sugniuždyta pora kelis kartus bandė kirsti Prancūzijos sieną, kol galiausiai prieglobstį rado Lurde - garsiosios šventovės namuose, kur Šventoji Bernadeta sulaukė Mergelės Marijos vizijų ir kur milijonai piligrimų traukė ieškoti stebuklo. Nors autorius ir nebuvo katalikas, jis itin susižavėjo Bernadetos istorija ir kiekvieną dieną pradėjo lankytis bei melstis šventojoje grotoje. Franz Werfel prisiekė, kad jei jam su žmona bus leista pabėgti nuo nacių, jis parašys gražiausią Bernadetos istoriją bei pristatys ją visam pasauliui. Į Franzo maldas buvo atsakyta, o jis pažadą tesėjo. Jau gyvendamas JAV autorius parašė savo šedevrą „Bernadetos giesmė“.

„Bernadetos giesmė“ yra klasikinis kūrinys pasakojantis tikrą istoriją apie Bernadetos vizijas Lurdo mieste, Prancūzijoje, 1858 m. Bernadeta gimė gausioje ir neturtingoje malūnininko šeimoje. Malūnininko šeima bankrutavo, manoma, kad dėl savo gerumo, nes niekada neatsisakydavo padėti vargšams. Pragyvenimo šaltinio netekusi šeima turėjo glaustis apleisto kalėjimo kambariuke, patyrė socialinę atskirtį ir vis labiau klimpo į skurdą. Vertėsi kaip tik sugalvodavo. Šeimos vaikai pardavimui rinkdavo malkas. Malkos Bernadetą nuviliojo prie grotos, kuri jai ir apsireiškė Mergelė Marija. Marija mergaitei pasirodė keletą kartų. Bernadetos vizijas gana skeptiškai sutiko tiek miestelio valdžia, tiek bažnyčia, tačiau po kelių stebuklų ir neįtikėtinų išgijimų, galiausiai mergina buvo patikėta. Knygos ašis – nuoširdi Bernadetos meilė Mergelei. Kūrinyje ypač ryški pirmojo Marijos apsireiškimo scena. Įspūdingai išreikšti neraštingos, ligotos merginos jausmai bei tikėjimas.

Bernadeta savo dienas savo baigė užsidariusi pas Gailestingumo seseris, vienuolyne Neveres mieste. 1925 metais popiežius Pijus XI ją paskelbė palaimintąja, o 1933 metų gruodžio 8 dieną – šventąja.

Nors Franz Werfel buvo žydas, bet jis įspūdingai sugebėjo perteikt kančią ir katalikiškojo tikėjimo stebuklą.

Iš vokiečių kalbos vertė Giedrė SodeikienėKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Bernadetos giesmė "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Bernadetos giesmė ", Franz Werfel. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Franz Werfel su knyga "Bernadetos giesmė " jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Bernadetos giesmė " patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Franz Werfel. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Bernadetos giesmė " palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Bernadetos giesmė " perkama kartu