0

Černobylis. 01:23:40

3.0
(1 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
2019-10-25 Skaitytojas

Informacija

Černobylis. 01:23:40

  • Leidėjas: Briedis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 304
  • ISBN ar kodas: 9789955266440

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Šiandien apleistos Pripetės apylinkės vilioja smalsuolius ir ekstremalių nuotykių ieškotojus, norinčius patekti į erdvėje sustingusį laiką, pažymėtą baisios katastrofos randu. Čia išlikę vaiduokliai-namai, apleistos žaidimų aikštelės ir tuščios gatvės mena tragediją ir byloja apie suluošintus tūkstančių žmonių likimus. Apie Černobylį vis dar kuriami filmai ir rašomos knygos, liudijančios šiurpą keliantį įvykį.


Apie atominės elektrinės sprogimą ir jo padarinius pasakoja ir Andrew Leatherbarrow knyga „Černobylis. 01:23:40“. Sovietų Sąjungoje visuomet buvo ieškoma būdų padidinti elektros gavybą šalies pramonės poreikiams užtikrinti. Didinant reaktorių darbo intensyvumą buvo eksperimentuojama ir atominėse elektrinėse. Balandžio 26 d. naktį, 01:23:40 Černobylio atominės elektrinės ketvirtojo bloko pamainos viršininkas Aleksandras Akimovas nuspaudė avarinį reaktoriaus stabdymo mygtuką. Tačiau buvo per vėlu – grandininė branduolinė reakcija jau buvo nebesustabdoma.


Ši naktis pakeitė ištisos kartos likimą ir priartino Sovietų Sąjungos žlugimą. Žuvo ar buvo suluošinta daugybė žmonių. Evakuoti teko visą Pripetės miestą ir aplinkines gyvenvietes. Pragaištingi ekologinės katastrofos padariniai pavertė Černobylio apylinkes negyvenamomis dykromis.


Avarijos istorija apipinta įvairiausiais mitais ir legendomis. Vienas iš jų - pasakojimas apie Černobylio narus. Taip buvo vadinami į telkinį po reaktoriumi siunčiami vandenį turėję išleisti žmonės. Tik taip buvo įmanoma išvengti galimo antrojo sprogimo, kuris būtų pavertęs visą Rytų ir Vidurio Europą negyvenama.


Knygoje „Černobylis. 01:23:40“ pasakojama apie tos pragariškos balandžio 26 d. nakties įvykius. Andrew Leatherbarrow leidžiasi ieškoti atsakymų į klausimus apie avarijos priežastis, jos eigą ir padarinius. Jis pasakoja apie didvyriškas avarijos likviduotojų ir gaisrininkų pastangas užgesinti gaisrą ir kiek įmanoma sumažinti pražūtingas katastrofos pasekmes. Autorius remdamasi avariją likvidavusių vyrų atsiminimais ir pokalbiais su tais, kas tuo metu buvo vienos baisiausių žmonijos istorijoje katastrofos zonoje. Ši knyga – penkių metų tyrimo rezultatas, kurį vainikuoja paties autoriaus kelionė į Černobylio zoną. Katastrofos tragizmą padeda atskleisti Andrew Leatherbarrow darytos nuotraukos.


„Černobylis. 01:23:40“ – dar vienas bandymas papasakoti apie Černobylio įvykius ir šios istorijos niekada nesibaigsiančią pabaigą. Knygoje persipina autoriaus surinkta medžiaga, jau patvirtinti istoriniai faktai bei paties autoriaus išgyvenimai. Šią knygą Andrew Leatherbarrow skiria kaip padėką narsiems vyrams, išgelbėjusiems Europą nuo atominės katastrofos. Tokių praeities klaidų pamiršti nevalia.


Iš anglų kalbos vertė Jurga Grunskienė

2019-10-25

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu