NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m.

Kaina: 1,59 €
Kaina su kodu: 1,43 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-03-31 1.59 InStock
Į krepšelį

Knygos "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m." aprašymas

Leidinyje "Danijos santykiai su Lietuva 1918–1940 m.", remiantis Danijos archyvų medžiaga, analizuojami Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 metais. Didžiausias dėmesys knygoje skiriamas dvišalių santykių dinamikai. Siekiama išsiaiškinti, koks vaidmuo Danijos užsienio politikoje buvo skiriamas Lietuvai ir kokias tarpvalstybinių santykių galimybes mažosioms valstybėms teikė tarpukario dvidešimtmetis.

PRATARMĖ

Rašydamas šią knygą stengiausi išsiaiškinti, kokią vietą Danijos visuomenės, politikų ir valstybės funkcionierių akiratyje bei planuose XX a. pradžioje užėmė 1918 m. nepriklausomybę deklaravusi ir du dešimtmečius valstybingumą kūrusi Lietuva.

Imtis šio darbo paskatino praėjusio amžiaus paskutiniojo dešimtmečio aktualijos. Lietuva, 1990 m. pavasarį pirmoji griūvančioje Sovietų Sąjungoje paskelbusi atkurianti nepriklausomybę, sulaukė skandinavų paramos. Itin aktyviai Lietuvos pastangas sugrįžti į Europos valstybių tarpą rėmė Danija. Danų pagalbos dėka 1992 m. rudenį keturis mėnesius praleidau Kopenhagoje, kur ir gimė sumanymas tyrinėti iki tol istoriografijoje visai nenagrinėtus Danijos ir Lietuvos santykius.

1994-1998 m. studijuodamas Vytauto Didžiojo universiteto ir Lietuvos istorijos instituto doktorantūroje parengiau ir 1999 m. apgyniau humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m.: požiūriai, interesai, politika", kuri šiek tiek pataisyta ir papildyta tapo skaitytojui pristatoma knyga.

Knyga pradėta rašyti beveik prieš dešimt metų. Visą tą laiką mano pastangas, o kartu ir knygos atsiradimą lydėjo sutiktų žmonių geranoriškas dėmesys ir parama.

Dėkoju Vilniaus pedagoginio universiteto Istorijos fakulteto dekanei dr. Vidai Kniūraitei, paraginusiai vykti į pirmąją stažuotę Danijoje. Padėką noriu pareikšti Šiaurės šalių ministrų tarybai ir buvusiam jos informacijos biuro Vilniuje vadovui Ebbei Flatau už finansinę paramą, sudariusią sąlygas rinkti medžiagą Danijos archyvuose ir bibliotekose.

Noriu padėkoti daktaro disertacijos vadovui dr. Česlovui Laurinavičiui už dalykinę ir moralinę pagalbą, o taip pat Lietuvos istorijos instituto administracijai už paramą leidžiant knygą.

Knyga nebūtų parengta be kolegų ir bičiulių danų paramos bei dalykinės pagalbos. Todėl noriu nuoširdžiai padėkoti Odensės universiteto profesoriui Bentui Jensenui, Danijos karališkosios bibliotekos darbuotojui Bentui Jorgensenui, poniai Lilli Riget, poniai Elsei Plejl, gerbiamiems Lisai ir Bentui Rosenvoldams.

Reiškiu padėką Danijos Karalystės, Lietuvos centrinio valstybės archyvo, Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir Nacionalinio muziejaus darbuotojams, talkinusiems renkant medžiagą, sudariusiems sąlygas rengti šią monografiją.

Negaliu nepadėkoti savo namiškiams - žmonai Rimai ir sūnui Jokūbui - už kantrybę ir ištvermę ilgais išsiskyrimo mėnesiais.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m."

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Politikos knygos

V. Mažeika pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m.", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m." aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m." už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m."? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, V. Mažeika tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Danijos santykiai su Lietuva 1918-1940 m." perkama kartu