⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Klaida

Kaina: 5,79 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-12-31 5.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Klaida" aprašymas

Vienas žymiausių dvidešimtojo amžiaus graikų rašytojų Antonis Samarakis romane „Klaida“ nukelia skaitytojus į diktatūros ir policinio režimo valdomą šalį. Distopinė istorija lyginama su Franz Kafka ir George Orwell kūryba. Knygos žanrą nusakyti sudėtinga. Iš dalies tai psichologinis trileris, iš dalies – politinė satyra. „Klaida“ taikliai išpranašavo diktatūrą, kuri Graikijoje įsigalėjo vos po poros metų nuo romano pasirodymo.

Romano „Klaida“ veiksmo vieta – nežinoma valstybė, kurią valdo policinis režimas. Slaptieji agentai visus gyventojus vertina paprastai – priešas arba šalininkas. Priešai sunaikinami, gerai suteptas režimo aparatas važiuoja toliau.

Antonis Samarakis siužeto neapkrauna ir jis yra gana paprastas, taupus aprašymais, tačiau apgaulingas, su netikėtais vingiais ir geru humoru. Kavinėje „Sportas“ suimamas pilietis, įtariamas sąmokslu prieš režimą. Įtarimai migloti, juos sunku pagrįsti, todėl du slaptieji agentai apsimestiniu draugiškumu bando išprovokuoti suimtąjį bėgti ir taip pripažinti kaltę, arba tiesiog įvardinti savo nusikaltimus. Ir nors siužetas nesudėtingas, visas romano gylis atsiskleidžia per veikėjų dialogus ir vidinius pamąstymus.

Bevežant įtariamąjį į pagrindinę būstinę įvyksta nepriekaištingo diktatūros mechanizmo klaida. Ši klaida – realaus žmogiškumo blykstelėjimas tarp slaptojo agento ir suimtojo. Engiamas ir engiantieji susiduria su humanizmo apraiška ir autorius Antonis Saramakis pradeda įtemptą psichologinį žaidimą. Vos keli pokalbiai apie jaukias gyvenimo akimirkas, paplūdimį, žaidimą kamuoliu ir kažkas sistemoje pradeda strigti.

Ar pakanka grūdo žmogiškumo, kad įvyktų trumpas sujungimas tobulame naikinimo mechanizme?

Pusiau satyra, pusiau trileris „Klaida“ šiandien yra toks pats galingas, kaip ir ką tik pasirodęs bei puikiai atskleidžia mūsų visuomenės absurdą. Tai vienas žinomiausių Antonio Saramakio darbų, išverstas į daugiau nei trisdešimt kalbų. Romanas ne tik sulaukė palankių skaitytojų atsiliepimų bei kritikų apžvalgų, bet ir buvo apdovanotas keliomis literatūrinėmis premijomis, o 1975-tais metais pasirodė režisieriaus Peter Fleischmann ekranizacija.

Antonis Samarakis (1919–2003) – visame pasaulyje žymus graikų rašytojas. Autoriaus temos – paprasto žmogaus bejėgiškumas didėjančios valstybės valdžios akivaizdoje, branduolinė grėsmė, idealų praradimas, visuomenės korupcija ir individo susvetimėjimas. Šios problemos aktualios visoms tautoms ir nepriklauso nuo laikmečio. Antonis Samarakis studijavo teisę Atėnų universitete.

Iš graikų kalbos vertė Diana Bučiūtė

Trumpas aprašymas knygos neatstoja, tad romaną „Klaida“ kviečiame įsigyti internetu ir būtinai perskaityti patiems! Kūrinio puslapių skaičius nedidelis, tad greitai pritrūksite naujų leidinių. Gera žinia, kad pirkti online siūlome daug įdomių knygų už nedidelę kainą. Dar pigiau jas įsigysite išpardavimų ir akcijų metu, o išsirinkti padės santraukos, ištraukos ar tiesiog jūsų nuojauta!


  • Autorius: Antonis Samarakis
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443350

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Klaida"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Klaida", Antonis Samarakis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Antonis Samarakis su knyga "Klaida" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Klaida" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Antonis Samarakis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Klaida" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Klaida" perkama kartu