0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka

Kaina internetu: 4,49 €
Kaina knygyne: 5,59 €*
Sutaupote: 1.10 € (20%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka


2021-06-30 4.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka" aprašymas

Jonas Biliūnas pagrįstai vadinamas vienu iš lietuvių literatūros klasikų. Jis sukūrė daug literatūros kritikos, istorijos ir publicistinių straipsnių, rašytojas taip pat rašė mokslo populiarinimo ir politinio pobūdžio brošiūras. Tačiau šiandien geriausiai Joną Biliūną pažįstame kaip grožinės literatūros kūrėją. Visą meninę rašytojo prozą skaitytojas ras knygoje „Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka“.


Trumpoji proza – pagrindinis Jono Biliūno žanras. Šiame rinkinyje skaitytojas ras lietuvių literatūros kanono dalimi tapusį alegorinį apsakymą „Laimės žiburys“, graudžią novelę „Kliudžiau“, apysaką „Lūdna pasaka“ ir visus kitus trumpus, bet gilius ir svarbius rašytojo kūrinius.


Jonas Biliūnas – lyrinės prozos pradininkas Lietuvoje. Jo kūriniuose atsispindi humanistinės idėjos, jos išreikštos subtiliu bandymu pažinti žmogaus sielą, lyrizmu, elegiška nuotaika. Novelių pasakotojas labai aiškiai išreiškia paties autoriaus dorovines nuostatas, o kūriniai pasižymi subtilia didaktika. Kūrinių temos įvairuoja – nuo socialinio išnaudojimo problemos, būdingos ankstyvajai kūrybai, iki etinių ir psichologinių klausimų, vyraujančių vėlyvuosiuose kūriniuose.


Rašytojo kūrinių objektas – kaimo ir žmogaus ryšys. Juose veikia niekam nereikalingi, socialinio pasaulio paraštėse atsidūrę veikėjai, kurių padėtis įkvepia pasakotoją. Pastarasis yra subjektyvus, jis tarsi stovi greta darbo ieškančio darbininko ir žengia koja kojon su kaimo elgeta, o kartais ir pats yra kūrinio veikėjas. Biliūno novelių erdvė iškalbinga ir simboliška, o laikas jose dalijasi į prisiminimų ir dabarties plotmes.


Anykščiuose gimęs Jonas Biliūnas (1879-1907) – lietuvių prozininkas ir publicistas, taip pat ir visuomenės veikėjas. Anksti netekęs tėvų, buvo globojamas giminaičių. Jų materialinės paramos neteko atsisakęs stoti į kunigų seminariją. Nuo tada vertėsi teikdamas privačias pamokas, kol 1899 m. baigė Liepojos gimnaziją. Vyresnėse jos klasėse susidomėjo marksizmo idėjomis ir socialistiniu judėjimu, todėl tapo aktyviu socialdemokratu. Už dalyvavimą anticarinėse studentų demonstracijose, buvo pašalintas iš Dorpato (dab. Tartu) universiteto Medicinos fakulteto.

1902 m.  Panevėžyje įsteigė socialdemokratų partijos grupę ir kurį laiką jai vadovavo. 1904 m. rašytojas susirgo džiova, tačiau vis tiek ryžosi studijuoti literatūrą Ciuricho universitete ir ruošėsi profesionaliam rašytojo darbui. Čia sukūrė ne tik įvairių literatūros kritikos, publicistikos ir grožinės prozos darbų, bet ir reikšmingiausius savo kūrinius. Jonas Biliūnas mirė 1907 m. Zakopanės sanatorijoje. Buvo palaidotas šio miesto kapinėse, tačiau 1953 m. palaikai perkelti į Liudiškių piliakalnį netoli Anykščių.


Knygoje "Kliudžiau" rasite šiuos Jono Biliūno kūrinius:

Betėvis Klebonas

Vėjo malūnas

Per sapną

Pirmutinis streikas

Kaip caras Aleksandras tretysis važiavo

Be darbo

Ant plento Pabėgėlis

Mažas paveikslėlis iš garbingo žmogaus gyvenimo

„Ant Uetlibergo giedra!"

Žvaigžde

Pūga kalnuose

Kūdikystės sapnai

Keliu

Pakeleivingi

Nemunu

Vagis

Laimės žiburys

Kliudžiau

Joniukas

Piestupys

Lazda

Svečiai

Abejojimas

Vieną rudens dieną...

Nakties šmėklos

Liūdna pasaka

  • Autorius: Jonas Biliūnas
  • Leidėjas: Margi raštai
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 198
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789986094814

Parašykite atsiliepimą apie "Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka, kurią skaitytojams dovanoja Jonas Biliūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Jonas Biliūnas su knyga Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Jonas Biliūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Kliudžiau. Apsakymai ir apysaka" perkama kartu