NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Vincas Krėvė-Mickevičius (1882 m. spalio 19 d. Varėnos raj. – 1954 m. liepos 7 d., Pensilvanija, JAV) yra vienas reikšmingiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, prozininkas ir dramaturgas, politinis veikėjas.

Vincas Krėvė-Mickevičius knygos

Rasta: 13

Dangaus ir žemės sūnūs | Vincas Krėvė-Mickevičius
-10% su kodu: PATOGU
7,49 €
Kaina su kodu: 6,74 €
Turime sandėlyje
Dainavos šalies senų žmonių padavimai | Vincas Krėvė-Mickevičius
-10% su kodu: PATOGU
7,59 €
Kaina su kodu: 6,83 €
Turime sandėlyje
Rasta: 13

Autoriaus biografijose nurodoma, kad jis padarė milžinišką įtaką lietuvių literatūrai, praplėsdamas jos problematiką, praturtinamas meninę raišką ir priartinamas šalies kūrybą prie Vakarų literatūros.

Krėvė – autoriaus slapyvardis. Tikrasis vardas Vincas Mickevičius. Gimnaziją jis baigė Peterburge, 1900-ais metais įstojo į Vilniaus kunigų seminariją, tačiau nesutarė su vadovybe ir teologijos mokslų nebaigė. 1904-ais pradėjo mokytis Kijevo universitete, kur studijavo slavistiką. Tuo metu autorius sukūrė pirmąjį savo apsakymą „Migla“, taip pat rašė eilėraščius.

Baigęs daktaro studijas 1909-ais metais Vincas Krėvė Užkaukazės Baku miesto mokykloje dėstė rusų kalbą bei paskaitas apie budizmą. Į Lietuvą parkeliaudavo per vasaros atostogas, galiausiai čia sugrįžo 1920-ais metais ir dirbo Švietimo ministerijos Knygų leidimo komisijoje. Autorius prisidėjo prie įvairių literatūrinių žurnalų veiklos, vadovavo Lietuvių rašytojų draugijai.

Rašytojas nevengė dalyvauti visuotiniame gyvenime, palaikė artimus ryšius su Antanu Smetona, Vaižgantu, vadovavo Lietuvos šaulių sąjungai. Sovietmečiu Vinco Krėvės kūryba buvo draudžiama, knygos išbrauktos iš mokyklinės programos ir išimtos iš bibliotekų. Vengdamas represijų autorius 1944-ais metais pasitraukė į Austriją, o dar po kelių metų į JAV.

Vincas Krėvė parengė tautosakos rinkinių su dainomis, patarlėmis ir priežodžiais. Visą gyvenimą rašytojas kūrė Biblijos motyvais paremtą kūrinį „Dangaus ir žemės sūnūs“.

Rašytojo bibliografijoje, kelios dešimtys įvairių knygų. Jis buvo įvairių žanrų kūrėjas. Pagrindiniai autoriaus kūrybos bruožai – žmogaus individualumo aukštinimas, taikliai perteikiamas lietuvio santykis su gamta bei savo šaknimis. Vienovė su gamta ypač ryškiai atskleista kūriniuose „Skerdžius“, „Bobulės vargai“, „Antanuko rytas“, „Raganius“.

Vincas Krėvė buvo išsilavinusi asmenybė ir tai atspindi jo kūryboje bei pasirinktose temose. Autorius mokėjo gvildenti įvairias problemas ir rašė tiek apie devyniolikto amžiaus Dzūkijos miestelių žmones, tiek apie Lietuvių kunigaikščius, tiek apie senuosius Rytų išminčius. Tačiau kiekvieną kartą jo darbuose išryškėja dėmesys žmogaus asmenybei. Krėvė nevengė analizuoti konfliktų, kylančių tarp laisvės ir pareigos. Jo veikėjai per savo buitį siekia suprasti save, ieško kelio į laimingesnį gyvenimą.

Vieno iškiliausių lietuvių rašytojų kūrybą kviečiame pirkti internetu – knygos vertos kiekvieno literatūros gerbėjo lentynos.