0

Lenkijos pilietinių karų istorija

25,37 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Lenkijos pilietinių karų istorija

  • Leidėjas: Klaipėdos universiteto leidykla
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 22x31, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 760
  • ISBN ar kodas: 9789955186984

2020-10-31 25.37 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lenkijos pilietinių karų istorija" aprašymas

Pirmą kartą lietuvių kalba publikuojama visa Michele Bianchi, pasivadinusio Alberto Vimina slapyvardžiu, knyga „Lenkijos pilietinių karų istorija“ („Historia delle Guerre civili di Polonia“, Venezia, 1671). Leidinyje pateikiamos šio istorijos šaltinio faksimilės su komentarais. Iš penkių skyrių susidedančioje pagrindinėje knygos dalyje aprašomas pilietinis Abiejų Tautų Respublikos karas su kazokais 1648–1651 metais. Idėja išleisti šią knygą kilo Lietuvos kultūrai nusipelniusiems Parmos universiteto profesoriui Guido Michelini bei filologei ir leksikografei Birutei Žindžiūtei - Michelini. Bendrame leidybiniame projekte dalyvavo Pjeve d’Alpago savivaldybė, Beluno miesto biblioteka ir Klaipėdos universitetas.


Autentišką medžiagą kunigas M. Bianchi surinko būdamas Varšuvoje, kur nuo 1647 m. iki 1651 m. liepos mėnesio dirbo Šventojo Sosto nuncijaus sekretoriumi. Kaip neutralus įvykių liudytojas autorius lygina Respublikos ir Maskvos politiką, pateikia autentiškų žinių apie to meto Lietuvos bei Lenkijos visuomenės gyvenimą, vidaus konflikto su kazokais priežastis, atskleidžia valdymo ydas.


Su M. Bianchi viešnagėmis užsienyje susiję ir trys knygos priedai, kuriuose kalbama apie kazokų pakurstyto karo su maskvėnais veiksmus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje 1654–1655 m., Maskvos valstybę ir Švedijos Karalystę: nuo 1653 m. vasaros A. Vimina, kaip karalienės Kristinos globojamas literatas, vieną pusmetį praleido Švedijoje, o kitą pusmetį (nuo 1655 m. birželio) – kaip Venecijos pasiuntinys Maskvos Kunigaikštystėje.


Dalis šios knygos lietuvių ir italų kalbomis buvo publikuota 2004 m. atskiru leidiniu: „Trumpas pasakojimas apie Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskva XVII a. viduryje“, sudarytojas Vydas Dolinskas.


Alberto Vimina knygą „Lenkijos pilietinių karų istorija“ į lietuvių kalbą vertė Birutė Žindžiūtė-MicheliniParašykite atsiliepimą apie "Lenkijos pilietinių karų istorija"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Lenkijos pilietinių karų istorija, kurią skaitytojams dovanoja Michele Bianchi (Alberto Vimina). Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Michele Bianchi (Alberto Vimina) su knyga Lenkijos pilietinių karų istorija jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Lenkijos pilietinių karų istorija patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Michele Bianchi (Alberto Vimina). Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Lenkijos pilietinių karų istorija palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Lenkijos pilietinių karų istorija" perkama kartu