NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Lenkijos pilietinių karų istorija

Kaina: 25,95 €
Kaina su kodu: 23,36 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 25.952 InStock
Į krepšelį 23,36 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Lenkijos pilietinių karų istorija" aprašymas

Pirmą kartą lietuvių kalba publikuojama visa Michele Bianchi, pasivadinusio Alberto Vimina slapyvardžiu, knyga „Lenkijos pilietinių karų istorija“ („Historia delle Guerre civili di Polonia“, Venezia, 1671). Leidinyje pateikiamos šio istorijos šaltinio faksimilės su komentarais. Iš penkių skyrių susidedančioje pagrindinėje knygos dalyje aprašomas pilietinis Abiejų Tautų Respublikos karas su kazokais 1648–1651 metais. Idėja išleisti šią knygą kilo Lietuvos kultūrai nusipelniusiems Parmos universiteto profesoriui Guido Michelini bei filologei ir leksikografei Birutei Žindžiūtei - Michelini. Bendrame leidybiniame projekte dalyvavo Pjeve d’Alpago savivaldybė, Beluno miesto biblioteka ir Klaipėdos universitetas.

Autentišką medžiagą kunigas M. Bianchi surinko būdamas Varšuvoje, kur nuo 1647 m. iki 1651 m. liepos mėnesio dirbo Šventojo Sosto nuncijaus sekretoriumi. Kaip neutralus įvykių liudytojas autorius lygina Respublikos ir Maskvos politiką, pateikia autentiškų žinių apie to meto Lietuvos bei Lenkijos visuomenės gyvenimą, vidaus konflikto su kazokais priežastis, atskleidžia valdymo ydas.

Su M. Bianchi viešnagėmis užsienyje susiję ir trys knygos priedai, kuriuose kalbama apie kazokų pakurstyto karo su maskvėnais veiksmus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teritorijoje 1654–1655 m., Maskvos valstybę ir Švedijos Karalystę: nuo 1653 m. vasaros A. Vimina, kaip karalienės Kristinos globojamas literatas, vieną pusmetį praleido Švedijoje, o kitą pusmetį (nuo 1655 m. birželio) – kaip Venecijos pasiuntinys Maskvos Kunigaikštystėje.

Dalis šios knygos lietuvių ir italų kalbomis buvo publikuota 2004 m. atskiru leidiniu: „Trumpas pasakojimas apie Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskva XVII a. viduryje“, sudarytojas Vydas Dolinskas.

Alberto Vimina knygą „Lenkijos pilietinių karų istorija“ į lietuvių kalbą vertė Birutė Žindžiūtė-MicheliniKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lenkijos pilietinių karų istorija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Europos šalių istorija

Michele Bianchi (Alberto Vimina) pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lenkijos pilietinių karų istorija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lenkijos pilietinių karų istorija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lenkijos pilietinių karų istorija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lenkijos pilietinių karų istorija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Michele Bianchi (Alberto Vimina) tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lenkijos pilietinių karų istorija" perkama kartu