0

Lenkijos istorija

  • Nauja knyga
Kaina internetu: 30,59 €
Kaina knygyne: 35,99 €*
Sutaupote: 5.40 € (16%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Lenkijos istorija


2020-08-31 30.59 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lenkijos istorija " aprašymas

Adam Zamoyski pirmąją knygos „Lenkijos istorija“ versiją parašė likus dviems metams iki Sovietų Sąjungos žlugimo. Vėliau tekstas buvo peržiūrėtas ir gerokai. „Lenkijos istorija“ – šalies iškilimo, griuvimo ir naujo atgimimo istorija.

1797 metais Rusija, Prūsija ir Austrija pasidalino Lenkiją tarpusavyje, perrašydamos Lenkijos istoriją ir norėdamos parodyti, kad jos atnešė labai reikalingą civilizaciją į primityvų užkampį. Tačiau šalis, kurią jie bandė ištrinti iš žemėlapio, buvo viena didžiausių ir turtingiausių Europoje. Čia gimė skirtingos kultūrinės tradicijos ir drąsiausi šalių valdovų sprendimai istorijoje. Lenkijos engimas galiausiai paskatino du pasaulinius karus.

Autoriaus Adam Zamoyski „Lenkijos istorija“ siekia tūkstančius metų suirutės ir triumfo, liudijančio, kaip, pagaliau, Lenkija atgavo savo teisėtą vietą Europoje. Leidinyje aprašyta Lenkijos istorija nuo pat pirmų jos žingsnių iki Sovietų Sąjungos žlugimo bei baigiama maždaug 2005 metais. Lietuviams ši knyga bus itin artima, nes daugelis etapų persidengia su mūsų pačių istorija.

Knyga yra informatyvi, pripildyta įdomių faktų ir lengvai skaitoma. Pavyzdžiui, skaitytojai sužinos, kad Krokuvos universitetas, įkurtas 1364 metais, buvo vos antras šiaurinėje Europos dalyje po Prahos universiteto. Taip pat, kad Krokuvoje pirmoji spaustuvė veikė praėjus vos dvidešimčiai metų po Gutenbergo išradimo. Renesanso aukso amžius prasidėjo Lenkijoje apie 1500 metus ir tęsėsi pusantro šimtmečio. Pirmasis laikraštis buvo išspausdintas 1661 metais. O reformacijos amžius lėmė įstatymų patvirtintą religijos laisvę ir toleranciją.

„Lenkijos istorija“ bus įdomi ne tik studentams, akademikams, bet ir visiems žmonėms, kurie domisi istorija bei nori pagilinti žinias.

Adam Zamoyski (g. 1949) – lenkų kilmės rašytojas. Jis gimė JAV, tačiau užaugo Jungtinėje Karalystėje. Pirmą kartą Lenkijoje rašytojas lankėsi septintajame dešimtmetyje. Jis turi dvigubą Lenkijos ir Didžiosios Britanijos pilietybę ir kalba angliškai, lenkiškai, prancūziškai, itališkai bei rusiškai. Jo tėvai, grafas Stefanas Zamoyski ir princesė Elizabeth Czartoryska, susituokė 1929 m. Gołuchów mieste, Lenkijoje, tačiau 1939 m. paliko savo tėvynę. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, kuomet sovietai okupavo Lenkiją, pora apsigyveno Londone, kur ir užaugo Adam Zamoyski. Jis yra laisvai samdomas istorikas ir keliolikos knygų autorius.

Iš anglų kalbos vertė Milda Dyke ir Irena Jomantienė

Parašykite atsiliepimą apie "Lenkijos istorija "

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Europos šalių istorija


Dažniausiai su "Lenkijos istorija " perkama kartu