0

Lietuvos žaliasis rūbas

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 20,99 €
Kaina knygyne: 24,75 €*
Sutaupote: 3.76 € (16%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva, LP Express ir DPD paštomatus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos žaliasis rūbas

  • Leidėjas: Lututė
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 16x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 408
  • ISBN ar kodas: 9789955372165

2020-10-31 20.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos žaliasis rūbas" aprašymas

„Lietuvos žaliasis rūbas“ – Šiaulių universiteto docento Kęstučio Kazimiero Vilkonio parengtas itin išsamus Lietuvos augalų atlasas. Mūsų šalyje auga maždaug du tūkstančiai vietinių augalų rūšių, o autoriaus knygoje yra apibūdinta net 1600 iš jų, tad sunku bus rasti tokią gėlę ar žolę, kurios aprašo negalėtumėte patikrinti šiame atlase.

Kęstutis Kazimieras Vilkonis nurodė esminius atpažinimo požymius, biologines ir ekologines savybes, pateikė aptariamų augalų nuotraukas. Šiuo atlasu naudojasi kiekvienas gamtos mylėtojas ir ne tik mėgėjai. Pavyzdžiui, autorius pasakoja, kad „Lietuvos žaliasis rūbas“ pravertė ne vienam kolegai botanikui, kurie vis skambina padėkoti, kuomet netikėtai atrasto reto augalo vardą padeda nustatyti Kęstučio rengtas atlasas.

Kęstutis Kazimieras Vilkonis yra įsitikinęs, kad kiekvienas savo šalį mylintis žmogus, privalo žinoti, kokie augalai čia auga, bei gyvūnai gyvena. Mūsų tautiečiai nuvažiuoja į svečias šalis ir stebisi egzotiniais augalais, tačiau savų nepažįsta. Šiaulių universitete dėstęs vyras buvo itin reiklus savo studentams ir egzaminų neįskaitydavo tol, kol būsimi mokytojai neišvardindavo nuotraukose rodomų augalų. Jo manymu, mokytojams labai svarbu žinoti tokius dalykus, nes kompiuterinių triukų vaikai išmoks patys, o štai su gyvąja gamta jų niekas nesupažindina ir nepaaiškina kaip vadinasi viena ar kita gėlė. Atlasas „Lietuvos žaliasis rūbas“ pagelbės tiek pedagogams, tiek mokiniams, tiek studentams, tiek profesionaliems botanikams, miškininkams ar ūkininkams.

Knygoje „Lietuvos žaliasis rūbas“ informacija pateikta paprastai ir nesudėtingai – ne per daug moksliškai. Knygoje daug spalvotų fotografijų. Šis atlasas savo išsamumu pirmauja tarp visų panašių konkurentų. Didžiąją dalį augalų surado ir nufotografavo pats autorius. Knygos medžiagą jis rengė daugiau nei septynerius metus. Kaip pats sako, per keliones po Lietuvą sudilo du „Žiguliai“, o kurui išleido neįsivaizduojamus pinigus. Dalį nuotraukų surinkti padėjo kolegos botanikai, taip pat jie kartais pranešdavo, kur matė vieną ar kitą retesnį augalą, o tada Kęstutis Kazimieras Vilkonis čiupdavo fotoaparatą ir keliaudavo į paieškas.

„Lietuvos žaliasis rūbas“ padės išsiaiškinti nepažįstamų augalų rūšis. Autorius parengė 1600 augalų aprašymus. Skaitytojai ras auginamų, atvežtinių, vietinės kilmės bei jau išnykusių augalų gidą.

Kęstutis Kazimieras Vilkonis – Šiaulių universiteto docentas, agronomijos mokslų daktaras, straipsnių ir knygų autorius.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos žaliasis rūbas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Žinynai

Kęstutis Kazimieras Vilkonis parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvos žaliasis rūbas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvos žaliasis rūbas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvos žaliasis rūbas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvos žaliasis rūbas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Kęstutis Kazimieras Vilkonis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Lietuvos žaliasis rūbas" perkama kartu