0

Lietuvos žaliasis rūbas

  • Nemokamas knygos pristatymas
Kaina internetu: 20,99 €
Kaina knygyne: 24,75 €*
Sutaupote: 3.76 € (16%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos žaliasis rūbas

  • Leidėjas: Lututė
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 16x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 408
  • ISBN ar kodas: 9789955372165

2020-08-31 20.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos žaliasis rūbas" aprašymas

„Lietuvos žaliasis rūbas“ – Šiaulių universiteto docento Kęstučio Kazimiero Vilkonio parengtas itin išsamus Lietuvos augalų atlasas. Mūsų šalyje auga maždaug du tūkstančiai vietinių augalų rūšių, o autoriaus knygoje yra apibūdinta net 1600 iš jų, tad sunku bus rasti tokią gėlę ar žolę, kurios aprašo negalėtumėte patikrinti šiame atlase.

Kęstutis Kazimieras Vilkonis nurodė esminius atpažinimo požymius, biologines ir ekologines savybes, pateikė aptariamų augalų nuotraukas. Šiuo atlasu naudojasi kiekvienas gamtos mylėtojas ir ne tik mėgėjai. Pavyzdžiui, autorius pasakoja, kad „Lietuvos žaliasis rūbas“ pravertė ne vienam kolegai botanikui, kurie vis skambina padėkoti, kuomet netikėtai atrasto reto augalo vardą padeda nustatyti Kęstučio rengtas atlasas.

Kęstutis Kazimieras Vilkonis yra įsitikinęs, kad kiekvienas savo šalį mylintis žmogus, privalo žinoti, kokie augalai čia auga, bei gyvūnai gyvena. Mūsų tautiečiai nuvažiuoja į svečias šalis ir stebisi egzotiniais augalais, tačiau savų nepažįsta. Šiaulių universitete dėstęs vyras buvo itin reiklus savo studentams ir egzaminų neįskaitydavo tol, kol būsimi mokytojai neišvardindavo nuotraukose rodomų augalų. Jo manymu, mokytojams labai svarbu žinoti tokius dalykus, nes kompiuterinių triukų vaikai išmoks patys, o štai su gyvąja gamta jų niekas nesupažindina ir nepaaiškina kaip vadinasi viena ar kita gėlė. Atlasas „Lietuvos žaliasis rūbas“ pagelbės tiek pedagogams, tiek mokiniams, tiek studentams, tiek profesionaliems botanikams, miškininkams ar ūkininkams.

Knygoje „Lietuvos žaliasis rūbas“ informacija pateikta paprastai ir nesudėtingai – ne per daug moksliškai. Knygoje daug spalvotų fotografijų. Šis atlasas savo išsamumu pirmauja tarp visų panašių konkurentų. Didžiąją dalį augalų surado ir nufotografavo pats autorius. Knygos medžiagą jis rengė daugiau nei septynerius metus. Kaip pats sako, per keliones po Lietuvą sudilo du „Žiguliai“, o kurui išleido neįsivaizduojamus pinigus. Dalį nuotraukų surinkti padėjo kolegos botanikai, taip pat jie kartais pranešdavo, kur matė vieną ar kitą retesnį augalą, o tada Kęstutis Kazimieras Vilkonis čiupdavo fotoaparatą ir keliaudavo į paieškas.

„Lietuvos žaliasis rūbas“ padės išsiaiškinti nepažįstamų augalų rūšis. Autorius parengė 1600 augalų aprašymus. Skaitytojai ras auginamų, atvežtinių, vietinės kilmės bei jau išnykusių augalų gidą.

Kęstutis Kazimieras Vilkonis – Šiaulių universiteto docentas, agronomijos mokslų daktaras, straipsnių ir knygų autorius.

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos žaliasis rūbas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Žinynai


Dažniausiai su "Lietuvos žaliasis rūbas" perkama kartu