NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Nepaprasta auka (DVD)

5.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Smartpost paštomatus Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2021-12-09


Šiuo metu neparduodama

2024-02-29 22.99 SoldOut

Aprašymas

Pasipriešinimo kovų istorijos ištakos ir dramatiška pulkininko Kazimieraičio gyvenimo drama – dokumentiniame filme „Nepaprasta auka“.

Debiutinė režisierės Agnės Zalanskaitės pilno metro istorinė dokumentinė drama pasakoja išskirtinę pasipriešinimo kovų pradininko Juozo Vitkaus-Kazimieraičio gyvenimo istoriją.
Filme platus istorinis kontekstas, tikslūs ir informatyvūs mokslininkų pasakojimai persipina su autentiškais, jautriais ir labai asmeniškais šeimos narių ir kovos draugų liudijimais.

Žiūrovą įtraukia paprasta filmo kalba, lengvai dėstomi faktai, kadrų dinamika, bendro istorinio konteksto ir gyvų prisiminimų žaismė. Šis filmas – labai geras būdas iš esmės perprasti vieną sudėtingiausių Lietuvos istorijos laikotarpių.

Pašnekovai: Arvydas Anušauskas, Algis Kašėta, dr. Darius Juodis, Juozo Vitkaus sūnūs Rimgaudas ir Liudas, vaikaičiai: doc. dr. Linas Vitkus, t. Gintaras Vitkus SJ. Savo prisiminimais dalinasi Juozo Vitkaus kovos draugas, partizanas Juozas Jakavonis-Tigras.

Filmo trukmė: 113 min.
Formatas: FullHD, DVD
Kalbos: lietuvių, anglų

„Be galo svarbu nepamiršti, jog laisvės kovotojai nebuvo tik abstraktūs istoriniai veikėjai. Jie visų pirma buvo sūnūs, mylintys tėvai, paprasti, bet kartu ir nepaprasti žmonės, norėję savo gyvenimuose susikurti tai, ko ir šiandien trokštame kiekvienas iš mūsų. Tačiau tada, kai iškilo laisvės dilema, jie nesuabejojo, iškeitė šiltus namus į troškų bunkerį, nes aiškiai suvokė kilnų tikslą. Juozas Vitkus-Kazimieraitis yra to pavyzdys. Aukščiausio rango karininkas, daug pasiekęs žmogus niekada neišsižadėjo savo priesaikos. Matyt, tik tokiu būdu jis galėjo jaustis laisvas dvasioje. Tai turėtų tapti įkvėpimu mums visiems nepamiršti, kiek daug buvo paaukota, kad šiandien gyventume laisvoje Lietuvoje. Laisvės kovotojai ne tik apgynė mūsų šalies garbę priešindamiesi okupacinėms jėgoms, bet ir padėjo išsaugoti mūsų valstybingumo giją. Šis filmas atlieka svarbią misiją - dėkoju jo autoriams už tai“.
Linas Kojala, politologas, Rytų Europos studijų centro vadovas

„Pulkininkas leitenantas Juozas Vitkus Kazimieraitis juodžiausiu okupacijos laikotarpiu ginklu, žodžiu ir asmeniniu pavyzdžiu rodė, kad tauta nepasiduoda ir kad bolševikai čia nepageidaujami. Parodė taip, kad aišku iki šiol. Nepaprasta auka – šiltas, labai vertybinis filmas. Man labai patiko“.
Audrius Matonis, LRT TV naujienų tarnybos vadovas

„Kazimieraičio pavyzdys rodo, kad gyvenime ne būtinai visi sprendimai baigiasi laimėjimais ir pasiekimais, kuriais tu gali didžiuotis, kurie leistų tau pripažinimo sulaukti. Yra pasirinkimų, apie kuriuos kiti ir nesužino. Ir kurie yra labai prasmingi. Tai ta nuostata, kad svarbūs dalykai nebūtinai yra garsūs yra labai svarbi išvada, kurią aš darau iš savo senelio gyvenimo“
Gintaras Vitkus SJ, jėzuitas, J. Vitkaus-Kazimieraičio anūkas

„Girdėdamas ir skaitydamas apie tokių asmenybių, kaip Juozas Vitkus-Kazimieraitis, gyvenimą, dar kartą matau tą Lietuvos nepriklausomybės, Lietuvos valstybės kūrėjų kartą, kuri iš Jono Basanavičiaus ar Antano Smetonos kartos perėmė valstybės kūrimo darbą. Tai – karta, iš šiaudinės pastogės išėjusi į universitetus, į Kauną, į užsienį ir paskui grįžusi dirbti savo tautai ir valstybei. Toks buvo ir Juozas Vitkus-Kazimieraitis.“
Žygimantas Pavilionis, diplomatas, Lietuvos Respublikos Seimo narys

„Tik į darbą greičiau, tik mylėkim karščiau, tik, vyrai, pajudinkim žemę“, – skelbia citata iš partizano Adolfo Ramanausko-Vanago užrašų. Juozas Vitkus-Kazimieraitis buvo vienas tokių vyrų, sugebėjusių pajudinti žemę. Tą jis padarė savo darbais, savo pasiaukojimu tėvynei. Labai svarbu, kad mūsų didvyrių atmintis būtų visokeriopai įamžinta – tiek gatvių ar mokyklų pavadinimais, tiek knygomis, tiek filmais, tiek, kas yra svarbiausia, mūsų kasdienybe. Praeitis turi prabilti dabarčiai. Juolab tokia praeitis kaip partizanų kovos, savyje nešančios labai svarbias pamokas. Jono Vitkaus-Kazimieraičio ir jo bendražygių pavyzdys rodo, kad laisvė sužydi tik tvirtame įsipareigojime idealams, kad net pačiomis kritiškiausiomis akimirkomis iš mūsų niekas negali atimti laisvės apsispręsti, ar gyventi tiesoje, ar mele; ar pasiaukoti, ar susitaikyti. Partizanų kova yra laisvės triumfas priespaudos sąlygomis, pasiaukojimo vardan aukščiausių idealų pergalė prieš siekį aukoti žmones totalitarinės sistemos monstrui. Tikiuosi, kad šis filmas apkeliaus kuo daugiau Lietuvos miestelių ir ypač mokyklų, kad paskatintų jaunąją kartą susimąstyti, o ką gi šiandien mums čia reiškia patriotizmas, artimo meilė.”
Donatas Puslys, 2016 metų Tolerancijos žmogus, portalo bernardinai.lt vyriausiasis redaktoriusKiti taip pat domėjosi


2021-12-09

2019-05-10

Labai tinka kalbant apie Vanagą. Kazimieraitis buvo jo mokytojas. Tik vyresnių klasių mokiniams. Sėkmingas režisierės debiutas.

Parašykite atsiliepimą apie "Nepaprasta auka (DVD)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Dokumentiniai filmai (DVD)


Dažnai su "Nepaprasta auka (DVD)" perkama kartu