NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Ponas Manis

Kaina: 10,87 €
Kaina su kodu: 5,44 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 10.871 InStock
Į krepšelį

Knygos "Ponas Manis" aprašymas

„Ponas Manis“ – šešių kartų šeimos saga, daugiaprasmis kultūrinis ir istorinis epas. Šio romano pasakojimas tęsiasi daugiau nei šimtmetį, o jį jungia pono Manio pavardė. Knygą sudaro penki epizodai – pokalbiai, kuriuose atsispindi įvairių laikotarpių žydų istorijos puslapiai. Metaforos, simboliai ir situacijos kartojasi, o pats ponas Manis pasirodo vėl ir vėl – kartais kaip pranašas, kartais kaip klajojantis žydas, kartais skaitytojas sutinka jį patį, kartais jis išnyra tik kitų atsiminimuose. Aplinkiniams jo pavardė sukelia vidinę sumaištį ir nepatogumą. Knyga atskleidžia skirtingų kartų požiūrį į žydus ir jų tautos istoriją. Abrahamo B. Yehoshua romanas dažnai laikomas geriausiu kada nors hebrajų kalba parašytu romanu.


Nors plati romano erdvė driekiasi nuo XIX a. vidurio Lenkijos iki šių dienų Izraelio, pasakojimas sąmoningai perteikiamas atvirkščiai – laiko spiralė grimzta gilyn į praeitį. Istorija prasideda 1982 m. Izraelyje, kur jauna studentė vis sulaiko poną Manį nuo savižudybės, ir šis veiksmas kasdien kartojasi. Vėliau skaitytojas keliauja į 1944 m. Kretos salą, kur savo istoriją pasakoja vokiečių kareivis, prisidėjęs prie Manių šeimos narių žūties. 1918 m. pono Manio istorija pasakojama teisme, kur šis užsispyręs žydas pasiruošęs įkišti galvą į kartuves vien tam, kad galėtų rėžti politinę kalbą. 1899 m. Lenkijos žydas pasakoja apie savo kelionę į Palestiną ir apsilankymą pono Manio klinikoje, kur moterys gimdo apsuptos veidrodžių. Galiausiai, 1848 m. ponas Manis pasakoja mirštančiam paralyžuotam rabinui apie savo kelionę į Jeruzalę.


Lyg ritualas besikartojanti savižudybė, penkių veidrodžių apsuptas gimdymo stalas – tai ženklai ir metaforos, kurios padeda atskleisti žydų kultūros paslaptis. Penkiuose dialoguose pašnekovas - antrasis žmogus - yra nebylus. Šią tuštumą užpildyti kviečiamas skaitytojas – jis turi tapti tuo nebyliu dialogo dalyviu ir sąmokslininku, aktyviai įsitraukiančiu į pokalbį. „Ponas Manis“, parašytas originalia ir archajiška kalba, kviečia permąstyti amžinąsias problemas – meilės ir mirties, istorijos ir kultūros, karo, šeimos ir savosios tapatybės paieškas.


Kaip rašo The Independent, „ši knyga gerokai ilgesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kiekviena jos eilutė svarbi, kiekvienas įvaizdis slepia jų grandinę, kiekvienas skyrius galėtų būti atskiras romanas.“


Su amerikiečių literatūros klasiku Williamu Faulkneriu lyginamas Abraham B. Yehoshua – vienas iškiliausių Izraelio rašytojų. Literatūros ir filosofijos studijas Jeruzalės universitete baigęs autorius yra parašęs 11 romanų, išleidęs 3 apsakymų rinkinius, taip pat keletą pjesių ir esė rinkinių. „Ponas Manis“ – antrasis autoriaus romanas, pristatomas Lietuvos skaitytojams. Jis Abrahamui B. Yehoshuai pelnė Nacionalinį žydų grožinės literatūros apdovanojimą, pirmąją Izraelio literatūros premiją.

Iš hebrajų kalbos vertė Kristina Gudelytė

  • Autorius: Abraham B. Yehoshua
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 512
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094442490

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Ponas Manis"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Ponas Manis", Abraham B. Yehoshua. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Abraham B. Yehoshua su knyga "Ponas Manis" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Ponas Manis" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Abraham B. Yehoshua. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Ponas Manis" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Ponas Manis" perkama kartu