0

Psichoanalitinis atvejo formulavimas

  • Nuolaida knygai -47%
Internetu: 14,99 €
Knygyne: 27,99 €*
Sutaupote: 13.00 € (47%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Psichoanalitinis atvejo formulavimas

  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 312
  • ISBN ar kodas: 9786094272394

2020-05-31 14.99 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Ši knyga "Psichoanalitinis atvejo formulavimas" siekia struktūruoti sunkumus, kylančius mėginant iš tikrųjų suprasti žmogų, ypač pradedantiems psichoterapeutams. Tai ne techninis vadovas, o veikiau studija, nagrinėjanti, kaip galime konceptualizuoti žmogaus psichologiją, peržengdami diagnostines kategorijas ir laikydamiesi kelių požiūrio taškų.

Šia knyga apie atvejo konceptualizavimą autorė mėgina išsaugoti atidumą, kuriam didžiulę grėsmę kelia šiandien vyraujantys griežtai statistiniai, išvadomis nesiremiantys ir kategoriniai psichopatologijos ir gydymo modeliai. Nors šie konstruktai reikalingi epidemiologiniams tyrimams ir dokumentavimui, kartu jie atspindi ir didžiulių korporacijų bei valstybinių institucijų interesus, neišvengiamai ignoruojančius kenčiančio žmogaus ilgalaikę gerovę. Milžiniškos sistemos iš esmės abejingos – tą žino bet kuris Rytų Europos gyventojas, – ir šis abejingumas gali būti itin pavojingas, kai kalbame apie emocines ir psichines problemas, turint omeny, koks sudėtingas, nepastovus, o kartais net traumuojantis gali būti gyvenimas globalizacijos eroje.

Farmacijos kompanijos itin suinteresuotos supaprastinti psichinės sveikatos sunkumus, kad galėtų pardavinėti vaistus nuo atskirų „ligų“. Draudimo įmonės ir valstybinės institucijos visaip stengiasi sumažinti išlaidas, todėl pirmenybę teikia tokioms diagnozėms ir gydymui, kurie žada greitai pašalinti simptomus, pernelyg nesidomint kenčiančiu žmogumi.

„Norėdami išsaugoti psichoterapinį požiūrį, vertą daugumos geriausių psichinės sveikatos apsaugos srityje dirbančių psichoterapeutų entuziazmo, patyrę profesionalai turėtų nuolat akcentuoti tikro supratimo ir tikrų pokyčių sudėtingumą bei iššūkius. Tikiuosi, ši knyga palaikys mano kolegas Lietuvoje, ginančius trapų meistriškumą nuo neišvengiamo biurokratinio puolimo prieš individualų subjektyvumą.“

Dr. Nancy McWilliams dėsto psichoanalizės teoriją ir terapiją Niu Džersio valstijos universitete, Rutgerso taikomosios ir profesionaliosios psichologijos magistrantūros studentams. Būdama Niu Džersio psichoanalizės ir psichoterapijos instituto bei Nacionalinės psichoanalitinės psichologų asociacijos vyresnioji psichoanalitikė, ji verčiasi privačia psichodinaminės psichoterapijos ir supervizijų praktika Flemingtone, Niu Džersio valstijoje. Ankstesnė jos knyga "Psichoanalitinė diagnostika: asmenybės samprata klinikiniame procese" (Psychoanalytic Diagnosis: Understanding Personality Structure in the Clinical Process, Guilford Press, 1994) tapo parankiu vadovėliu daugeliui psichoterapeutų rengimo programų tiek Jungtinėse Valstijose, tiek už jos ribų. Be to, ji yra daugelio straipsnių ir knygų skyrių, skirtų asmenybės, psichoterapijos, seksualumo, feminizmo ir šiuolaikiniams psichopatologijos klausimams, autorė.

Iš anglų kalbos vertė Audronė Nemanienė

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu