Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Širdis. Dokumentinis filmas Jonui Mačiuliui - Maironiui atminti (DVD)

4.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-04-06


Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 19.99 SoldOut

Aprašymas

Viešoji įstaiga "Švietimo standartas" kartu su Demokratinės politikos institutu pristato naują ir išskirtinę knygą - esė rinktinę "Lietuvos istorijos herojai".

Šiandienos kartai Maironis - "Lietuva, brangi", "Oj, neverk, motušėle", "Trakų pilis" ir dar daugelis žinomiausių jo kūrinių, vainikavusių lietuvių tautos pastangas sukurti savitą tautinę kultūrą ir literatūrą. Atrodytų, spraudžiame vieną iškiliausių mūsų istorijos asmenybių į rėmus ir kaskart ryškiname jo poezijos, dvasinio gyvenimo linijas.
Maironis buvo ne tik poetas, o ir reikšmingas istorijos veiksnys, tuomet pasiūlęs mąstysenos, jausenos, elgsenos modelius, kurie ilgam laikui nulėmė lietuvio, taigi ir Lietuvos būtį. Jis suteikė mūsų sąmonei universalią dimensiją, įnešė į ją europinio platumo. Ir nenuostabu, kad jis, vos ne pirmasis Lietuvoje suvokė literatūrą kaip reikšmingą nepavaduojamą misiją.
Maironio eilėraščių rinkinyje "Pavasario balsai" dažniausiai minimas daiktavardis - širdis. Tai ne vien romantiškas štampas ar nuoroda į jausmų pasaulį. Poetas širdį paverčia ženklu būsimajam, mūsų laikui.

"Širdis" - dokumentinis filmas Jonui Mačiuliu atminti, kuriame rašytojas Rimvydas Stankevičius, dainininkė Veronika Povilionienė ir literatūrologas Regimantas Tamošaitis ne tik dalinasi savo įžvalgomis, sudabartina bei aktualizuoja Maironio valstybės idėją, bet ir rekonstruoja Jono Mačiulio-Maironio laiką ir laikmetį.

Moksleivių dėmesį savo įdomiu pasakojimu Maironiui svarbiose vietose kaustys aktorius Giedrius Savickas.

Formatas: DVD
Trukmė: 23 min.
Kalba: lietuvių


Kiti taip pat domėjosi


2020-04-06

Parašykite atsiliepimą apie "Širdis. Dokumentinis filmas Jonui Mačiuliui - Maironiui atminti (DVD)"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Dokumentiniai filmai (DVD)


Dažnai su "Širdis. Dokumentinis filmas Jonui Mačiuliui - Maironiui atminti (DVD)" perkama kartu