0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Vištų laikymas

  • Nuolaida knygai -31%
Kaina internetu: 14,49 €
Kaina knygyne: 20,99 €*
Sutaupote: 6.50 € (31%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Vištų laikymas


2021-05-31 14.49 InStock
Į krepšelį
Knygos "Vištų laikymas" aprašymas

Labas, raiboji vištele!

 

Mažas laimingų vištų pulkelis sode jums suteiks kaimiško gyvenimo pojūtį, džiaugsmo bei praktinės naudos, nes juk galėsite apsirūpinti ir maistu.

Šioje knygoje "Vištų laikymas" rasite viską, ką reikia žinoti apie vištų gerovę. Ją perskaitę sužinosite daugiau apie vištų veisles, apie tokias, kurios tinkamos pradedančiajam, apie šių paukščių kūno sandarą, sveikatą bei elgseną.

Čia rasite patarimų, kaip geriausiai įrengti vištidę ir aptvarą, kaip teisingai lesinti savo dedekles. Taip pat daug sužinosite apie kiaušinių perėjimą ir perinimą, viščiukų auginimą bei savojo ūkio vištų produktus: kiaušinius ir mėsą.


Iš vokiečių kalbos vertė Snieguolė Vingienė

Pratarmė

Pratarmė

Šiais laikais tankiai gyvenamų vietovių gyventojai, svajojantys apie tikrą kaimišką gyvenimą savo sode, turi vienintelę galimybę -auginti naminius gyvūnus. Paskutiniaisiais dešimtmečiais stebimos dvi vištų laikymo kryptys: pramoniniai paukštynai su milžinišku itin produktyvių paukščių kiekiu ir veislinių paukščių ūkiai, kuriuose laikomas mažas įdomesnių veislių vištų kiekis - keisčiausių spalvų ir formų paukščiai. Galime džiugiai pastebėti, kad mažesnių ūkių, kuriuose laikomi pulkai įvairiausių veislių vištų, šiandien daugėja, be to, iš naujo atrandama ir išgelbėjama nuo nebūties ir viena kita senoji anksčiau kaime laikytų vištų veislė.

Tokių vištynų šeimininkai vadovaujasi ne tiek mintimi, kad reikia save aprūpinti, bet pirmiausia jie junta džiaugsmą stebėdami gyvas būtybes ir galėdami betarpiškai justi besikartojantį gyvybės ir kaitos ciklą. Vieniems skaitytojams gyvenimo aplinkybės tokios juos galinčios praturtinti patirties nesuteiks niekuomet, o kitiems veikiausiai trūks drąsos leistis į tokią kelionę. Tad šią knygą skiriame būtent jiems. Pirmiesiems praplėsime žinias apie gyvojo aplinkinio pasaulio būtybes ir apskritai sužadinsime smalsumą, o antriesiems suteiksime reikalingų dalykinių žinių ir drąsos žengti pirmąjį žingsnį. Pamėginome remtis naminės vištos vaidmeniu kultūros istorijoje, žvelgti į vištas fiziniu bei socialiniu aspektu ir aprašyti tai, kas yra tinkamas vištų laikymas. Beje, tam reikia turėti daugiau žinių, nei visuotinai galvojama.

Taigi, potencialus vištų laikytojas, perskaitęs šią knygą iki galo, pajus, kad pagaliau įstengia teisingai spręsti, kokiomis aplinkybė¬mis jam užtikrintai pavyktų įgyvendinti savo svajonę. Čia pateikiami atsakymai į visokiausius įmanomus klausimus: kuo viena veislė skiriasi nuo kitos? Kokia turi būti vištidė, koks lauko aptvaras, kaip teisingai vištas prižiūrėti ir tinkamai lesinti? Kaip spręsti dirbtinio ar natūralaus perėjimo, viščiukų auginimo problemas, kaip apdoroti vištų ūkio produktus? Atsakymus į šiuos klausimus autoriai pateikė ne sukraudami į vieną vietą dogmatines vištų auginimo taisykles, bet veikiau sukūrę akstiną ir parodę kelią, kuriuo reikėtų kreipti savo kūrybinius sprendimus.


Beate ir Leopoldas Peitzai

Turinys

Turinys


Pratarmė 6

Naminių vištų prijaukinimas ir paplitimas 9

Šiek tiek apie kultūros istoriją 9

Kilmės teorijos 13


Mažam ūkiui tinkamos veislės 14

Šiek tiek apie veisles 14

Vištų pasirinkimas pagal paskirtį 17

Vištų pasirinkimas pagal turimą plotą 20

Vištų pasirinkimas pagal asmeninį skonį 21Vištos kūno sandara ir jos organų funkcijos 22

Vištos išvaizda 23

Griaučiai 32

Jutimai 36

Kvėpavimas 39

Virškinimas 40

Lytinė sistema 44


Naminių vištų elgsena 45

Vištų pulko gyvenimas 46

Kiaušinių dėjimas 51

Gūžtos sukimo ir perėjimo įpročiai 52

Motinos ir vaikų ryšys 53

Viščiukas ritasi iš kiaušinio 53

Kūno priežiūra 57

Kokiam lesalui teikia pirmenybę 58

Peštynės 59

Baimė 61

Blogi vištų įpročiai ir kaip jų atsikratyti 61Dedekių laikymas 67

Vištidė 68

Vištidės įrengimas 80 Lauko aptvaras 89 Lesalas 94


Perėjimas 98

Perinis kiaušinis 98

Perėjimo būdai 102

Natūralus perėjimas 102

Dirbtinis perinimas 105

Embriono vystymasis 106

Viščiukas ritasi iš kiaušinio 107

Perėjimo ir ritimosi problemos 109

Nepageidautinas vištos tapimas perekšle 110

Pastabos apie vištų veisimą 111


Viščiukų auginimas 113

Natūralus viščiukų auginimas su višta 115

Viščiukų auginimas be vištos 120

Vištaičių ir gaidžiukų auginimas 124


Mūsų paukščių sveikata 128

Sveika višta ir serganti višta 129

Geriau išvengti negu gydyti 130

Svarbiausios ligos 131

Vištidės vaistinėlė 140

Vištų gaudymas ir ženklinimas 140


Naminių vištų produktai 143

Viskas apie kiaušinį 143

Viskas apie vištieną 158

Keletas receptų 166


Priedai 170

Naudota literatūra 170

Papildoma literatūra 171

Rodyklė 172

Iliustracijų šaltiniai 174

 


 
  • Autorius: Beate ir Leopold Peitz
  • Leidėjas: Naujoji Rosma
  • Išleidimo metai: 2017
  • Knygos puslapių skaičius: 176
  • Formatas: 18x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9778995506349

Parašykite atsiliepimą apie "Vištų laikymas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie žemės ūkį

Beate ir Leopold Peitz parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Vištų laikymas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Vištų laikymas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Vištų laikymas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Vištų laikymas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Beate ir Leopold Peitz tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Vištų laikymas" perkama kartu