0

Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos

Kaina internetu: 13,39 €
Kaina knygyne: 16,39 €*
Sutaupote: 3.00 € (19%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos

  • Leidėjas: Vytautas Salinka
  • Išleidimo metai: 2020
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 158
  • ISBN ar kodas: 9786098023114

2021-03-31 13.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos" aprašymas

Post scriptum

Vo!!! - pasakytų Šatrijos Ragana. Darbas baigtas! Tai, matyt, bus pirma tokia knygelė, kurioje aptarta pastarųjų dviejų šimtmečių Lietuvos praktinės bitininkystės istorija. Pasiro¬do ne tik vienas prof. J. Kriščiūnas rašė knygas bei straipsnius apie bites ir skatino Lietuvos bitininkystės pažangą. Senosios bitininkystės baruose darbavosi mokytojai D. Zetegastas ir E. Radžiūnas, kunigai K. Nezabitauskis, J. Ambraziejus, J. Didžpinigaitis ir vienuolis tėvas Jeronimas Pečkaitis, rašytojos Šatrijos Ragana ir Gabrielė Petkevičaitė-Bitė, gydytojas J. Staugaitis, spaudos darbuotojai ir knygiai Feliksas Galminas ir S. Baltramaitis, inžinieriai P. Vileišis ir A. Macijauskas, ir pagaliau agronomai J. Kriščiūnas, M. Stankevičius, A. Mus¬teikis, f. Balžekas, J. Straigis ir daugelis kitų. Dauguma jų - suvalkiečiai, nemažas būrys - ir žemaičių. Daugelis senųjų bitininkų, rašiusių apie bites, buvo tik mėgėjai, kurie sugebėjo pa¬kilti iki profesionalų lygio. Savo laiku A. Musteikis rašė: „Dažnai mėgėjų tarpe pasitaiko labai pažangių bitininkų, nes jie, nebūdami aukso gerbėjai, nuolat ieško naujų būdų ir priemonių bičių kultūrai pakelti. Šiai garbingai grupei tenka priskirti mokytojus, kunigus ir rečiau kitų įvairių profesijų bitininkus“.

Jau nuo D. Zetegasto laikų buvo suformuluoti pagrindiniai reikalavimai bitininkui: išmokti valdyti bites, reguliuoti bičių spietimą, neleisti joms spiesti ir sauvaliauti, dirbtinu būdu dauginti bičių šeimas, nevėluojant ir laiku atlikti visus būtinus bičių priežiūros darbus bityne.

Tikiuosi, kad ši mano knygelė galbūt sužadins mūsų bitininkų susidomėjimą Lietuvos bitininkystės istorija ir savo krašto įžymiais bitininkais. Šiuo metu tik Kretingos bitininkai neužmiršta vienuolio tėvo Jeronimo Pečkaičio kapo, susirinkimų dieną ar švenčių metu aplanko jį ir padeda ant jo gėlių puokštę. Tai graži Kretingos bitininkų draugijos tradicija. Ja galėtų pasekti ir kitos bitininkų draugijos, ir net Lietuvos bitininkų sąjunga. Nebūkime, kaip rašo A. Musteikis, vien tik „aukso gerbėjai“ ir materialistai!

P. P. S. Cituojant senuosius raštus, su kai kuriomis išimtimis stengiausi palikti senąją terminiją, žodžius ir raiškos stilių, kuris atskleidžia to meto žmonių kalbos ir mąstymo būdą.

Autorius

TURINYS

Pratarmė / 5

Mažosios Lietuvos bitininkystės pionierius / 7

J. Kliuko knygos apie bites vertimas į lietuvių kalbą / 21

Endrikis Radžiūnas - XIX a. pabaigos švietėjas ir bitininkystės propaguotojas / 29

Petro Vileišio knygelė „Sodnas, apyniai ir bitys“ / 39

Felikso Galmino „Kalendorius bitininkystės“ / 42

Jonas Staugaitis apie bitininkavimo metodus / 51

D. Pisarevo knygelės „Bitės“ vertimas į lietuvių kalbą / 58

Šatrijos Ragana - bitininkienė / 62

Gabrielė - darbšti kaip bitė / 79

Juozapas Ambraziejus - bitininkas, Lietuvos praktinės apiterapijos pradininkas / 90

A. Butlerovo knygelės vertimas į lietuvių kalbą / 96

Juozo Didžpinigaičio knygelė apie bites ir medų / 103

Jonas Pečkaitis - pirmosios Lietuvos bitininkų draugijos įkūrėjas / 106

Motiejaus Stankevičiaus knygelė „Apie bites“ / 115

Prof. Jonas Kriščiūnas - mokslinės bitininkystės pradininkas / 120

Jonas Kriščiūnas ir Peteris Rizga - bendraamžiai / 132

Antano Musteikio knygelė „Bičių ūkis“ / 135

Jonas Balžekas - prof. J. Kriščiūno mokinys, mokslininkas ir organizatorius / 142

Prof. Justino Straigio palikimas / 150

Post scriptum / 156

Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie žemės ūkį

Vytautas Salinka parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Vytautas Salinka tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Lietuvos bitininkystės istorijos apybraižos" perkama kartu