NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Leonidas Donskis (g. 1962m. rugpjūčio 13d. Klaipėdoje – 2016m. rugsėjo 21d.

Leonidas Donskis knygos

Rasta: 18

Blogis yra laikinas | Laimantas Jonušys, Leonidas Donskis
  • TOP
    18
    TOP 18
  • Nauja knyga
-10% su kodu: PATOGU
22,39 €
Kaina su kodu: 20,15 €
Turime sandėlyje
Rasta: 18

Vilniuje) — iškili Lietuvos akademinio pasaulio asmenybė, humanitarinių ir socialinių mokslų daktaras, Europos parlamento narys, visuomenės veikėjas, knygų autorius, filosofas.

Nors Leonidui Donskiui 2016-ais metais netikėtai mirus, Lietuvos viešajame ir akademiniame gyvenime ir liko neužpildoma tuštuma, jo mokslinis palikimas ir kūryba yra gyva iki šiol. Leonido Donskio biografiją puošia kelios dešimtys knygų ir net keli šimtai įvairių mokslinių straipsnių, parašytų Lietuvos bei užsienio šalių akademinėms bendruomenėms.

Pagrindinės Leonido Donskio mokslinių tyrimų sritys – šiuolaikinė socialinė, politinė ir kultūros filosofija, šiuolaikinė visuomenė ir kultūra. Donskio parašyti veikalai yra tarpdisciplininio pobūdžio, juose labiausiai pasižymi analizės ir socialinės kritikos kultūrinio liberalizmo požiūriu derinimas. Filosofas neretai kritikuoja dabartinį techninį žmonių tarpusavio santykį. Anot jo, žmonės vienas per kitą tik tenkina rinkos poreikius, o etinis santykis sumažėja iki tiek, kad galiausiai žmogus paverčiamas statistika.

Be akademijos, filosofas rašė ir plačiajai visuomenei, jo lietuvių ir anglų kalbomis parašyti filosofinės literatūros kūriniai išversti į lenkų, čekų, danų, estų, olandų, ispanų, italų, portugalų, rumunų, rusų, serbų, turkų, ukrainiečių, vengrų, suomių, švedų, vokiečių ir korėjiečių kalbas.

Leonidas Donskis LRT kanale ilgus metus vedė intelektualių pokalbių laidą „Be pykčio”, į kurią kviesdavo žymius Lietuvos akademijos, kultūros, meno atstovus. Laidos idėja — per ramų dialogą svarbiomis visuomenei temomis žmonėse ugdyti supratimą apie pasaulį, o ne kurstyti pykti ant jo. Laidoje gvildenamos temos yra aktualios ir šiandien, o visus jos įrašus galima rasti internetiniame LRT archyve — aukso fonde.

2011-ais metais išleistame Giedrės Žickytės filme „Kaip mes žaidėme revoliuciją“ Leonidas Donskis sukūrė naratyvo struktūrą. Jo kūryba filme — pasakotojo balsas, o pagrindiniai kūrybos bruožai —  itin tikslus visuomenės gyvenimo reiškinių įvardinimas ir politinių virsmų konstatavimas.

Būdamas garsiu visuomenininku Lietuvoje, Leonidas Donskis dažnai pasisakydavo už žmogaus teises ir pilietines laisves. Jis visada pabrėždavo empatijos, žmogiškumo, etiškumo svarbą visuomenėje. 2004-ais metais Europos Komisija Leonidą Donskį titulavo Tolerancijos ir įvairovės ambasadoriumi Lietuvoje.

Leonido Donskio citata: „Svarbu nuolat skaityti pačias geriausias knygas“.

Vieno iškiliausių Lietuvos eruditų, Leonido Donskio, populiariausias knygas “Takusis blogis”, “Didžioji Europa”, “Viskas, ką jūs visada norėjote žinoti apie politiką (bet bijojote paklausti)” kviečiame įsigyti internetu — juk internetu pirkti greita ir patogu.