NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Lina Buividavičiūtė (g. 1986 m.) – poetė, literatūros kritikė, straipsnių autorė, dėstytoja. Poetė jau mokykloje mėgo rašyti ir pirmuosius savo kūrinius publikavo interneto svetainėse. Baigusi Vilniaus universitetą Lina Buividavičiūtė dirbo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje, vėliau literatūros apžvalgininke LRT radijuje.

Lina Buividavičiūtė knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

Taip pat ji yra autorė, kurios tekstus bei literatūros recenzijas rasite leidiniuose „Literatūra ir menas“, „Naujasis Židinys“, „Šiaurės Atėnai“ bei įvairių portalų kultūros skiltyse. Čia Lina publikuoja ir savo poeziją.

Lina Buividavičiūtė aktyvi mūsų ir kitų šalių literatūrinių festivalių dalyvė, nuolat dalyvauja poezijos skaitymuose ir konkursuose. 2018-ais metais jos kūriniai buvo spausdinami „Poezijos pavasario“, „Poetinio Druskininkų rudens“ ir „Atokių stočių“ almanachuose. Talentinga asmenybė atstovavo mūsų šaliai Europos poezijos festivalyje, vykusiame Jungtinėje Karalystėje. Savo kūrinius ji pristatė Izraelyje, Amsterdame ir kitose šalyse.

Autorės eilėraščiai spausdinti įvairiose rinktinėse Lietuvoje, taip pat šalį reprezentuojančiuose užsienio rinkiniuose. Poezija skaitoma ne tik pas mus, bet ir išversta į graikų, hebrajų, lenkų, anglų bei vokiečių kalbas.

Pirmoji autorės knyga – eilėraščių rinktinė „Helsinkio sindromas“ – buvo išleista 2017-ais metais. Šį intymų ir originalų poezijos rinkinį Lina Buividavičiūtė rašė dvejus metus.

Knyga „Helsinkio sindromas“ iš karto sulaukė didelio skaitytojų ir kritikų dėmesio. Poezijos gerbėjai liko sužavėti Linos Buividavičiūtės drąsa eilėmis kalbėti apie psichologines moters problemas, baimes, apsėdimus, įvairias praeities traumas ir skaudžias gyvenimo patirtis. Poetės eilėraščiuose pinasi mitologija ir teologija, autorė nevengia provokuoti bei šokiruoti.

Antrasis Lienos Buividavičiūtės poezijos rinkinys „Tamsieji amžiai“ pasirodė 2021-ais metais. Ir šiuose eilėraščiuose jaučiamas savitas poetės kūrybos braižas. Ji gilinasi į sudėtingą moters pasaulį, iš lyrikos sklinda visa plati jausmų gama nuo geismo ir skausmo, iki malonumo, baimės bei šleikštulio. Eilės kartais verčia pasijusti nepatogiai, tačiau įtraukia ir neleidžia nusukti žvilgsnio ar minties. Autorė drįsta nagrinėti retai poezijoje sutinkamas kūniškumo temas, neapriboja savęs įvairiais tabu.

Linos Buividavičiūtės poezija primena terapiją, kurioje kiekvienas skaitytojas atras kažką apie save ir sau. Talentinga jaunosios kartos menininkė geba nustebinti, tad kviečiame jos knygas pirkti internetu ir patirti terapinės poezijos galią.