Marius Repšys (g. 1984 m. rugsėjo 1 d., Vilnius, Lietuva) – lietuvių teatro ir kino aktorius, jaunųjų menininkų judėjimo „No Theatre“ narys. Marius Repšys mokėsi Vilniaus Gerosios Vilties vidurinėje mokykloje, vėliau studijavo Vilniaus pedagoginiame universitete, kol galiausiai pasirinko aktoriaus kelią – įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją.

Marius Repšys knygos

Rasta: 2

Rasta: 2Marius atvirauja nesąs grynakraujis lietuvis – jo tėvas žydas, o mama turi rusiško ir totoriško kraujo. Marius pasakoja, kad nemėgsta žodžio „patriotizmas“ ir keičia jį „pilietiškumu“ – būtent talpesnė šio žodžio prasmė leidžia aktoriui laikyti save tikru lietuviu. Nedaugelis žino, kad tikrasis jo vardas Michail Kogan, bet tėvai jį pakeitė pasirinkdami lietuvišką mamos tėvo pavardę ir duodami Mariaus vardą. Aktorius juokauja, kad savo broliui jis iki šiol yra Miška.

Šiandien Marius Repšys drąsiai kalba apie juodžiausią savo gyvenimo periodą – nuo mažens būdamas perfekcionistas jis buvo itin reiklus sau. Vaikystėje norėjo groti pianinu, tačiau tėvo paragintas paauglystėje pasirinko sportą - dienų dienas leisdavo sporto salėje.
Kad galėtų tapti kūno kultūros mokytoju pasirinko studijas Vilniaus pedagoginiame universitete. Kiekviena diena prasidėdavo penktą valandą ryto – Marius atlikdavo mankštą ir pratimus, vėliau eidavo į paskaitas, po jų žaisdavo krepšinį, tinklinį, vakare daužydavo bokso kriaušę ir vakare grįžęs krisdavo miegoti. Tik vėliau jis teigia supratęs, kad sportas jam nėra nei malonumas, nei hobis – tai tebuvo būdas kompensuoti emocinius išgyvenimus.

Aktorius prisimena, kad teatras jo gyvenime atsirado atsitiktinai – „Skrajojančio olando“ pastatyme jį pakvietė dalyvauti kaip akrobatą. Trumpas pasirodymas scenoje pakerėjo Marių ir jis nusprendė kūno kultūrą iškeisti į aktorystę. Po metų jau mokėsi Gintaro Varno kurse muzikos ir teatro akademijoje.

Marius su žmona Vaida augina dvi dukteris. Su žmona susipažino dar mokyklos suole, tad dabar jie kartu jau daugiau nei pusę savo gyvenimo. Tvirtų santykių receptas paprastas – atvirumas ir nuoširdus ryšys, nepaliekantis neaptartų temų, kokios skaudžios jos bebūtų.

Marius Repšys kartu su teisininku Karoliu Petryla parašė knygą „Šokis su tamsa“, kurioje atvirai prabilo apie patirtį sergant depresija. Vyras perspėja, kad tai – rimta liga, kurios jokiu būdu negalima painioti su slogia nuotaika. Jis ragina atvirai prabilti apie savo ligą ir kreiptis pagalbos, nes šiandien nestinga galimybių ją suvaldyti. Ką tik pasirodžiusi antroji Mariaus Repšio knyga „Heraklis Nr. 4“ – autobiografinis romanas.