Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

„Millennium“ – detektyvinė knygų serija, sulaukusi fenomenalios sėkmės. Švedų autoriaus Stieg Larsson trilogija tapo bestseleriu daugelyje Europos šalių. Pagal šią istoriją buvo sukurti filmai, kuriuos pastatė tiek švedų, tiek Holivudo kino studijos.

Deja, rašytojas Stieg Larsson, užkariavęs skaitytojų širdis, mirė 2004-ais metais, nežinioje palikęs savo gerbėjus.

Millennium knygos

Rasta: 4

Rasta: 4

Kaip gi seksis pagrindiniams „Millennium“ trilogijos veikėjams? Gera žinia ta, kad knygų seriją pratęsė kitas rašytojas David Lagercrantz, o kritikai ir gerbėjai teigia, kad jam puikiai pavyko perteikti Stieg Larsson stilių, nuotaiką ir įtampą. Taigi, šiuo metu iš viso yra keturios „Millennium“ dalys.

Pirmoji knyga – „Mergina su drakono tatuiruote“, dar kitaip žinoma pavadinimu „Vyrai, nekenčiantys moterų“. Šioje knygoje susipažįstame su pagrindiniais serijos veikėjais: žurnalistu Mikaeliu Bliumkvistu ir kompiuterių įsilaužėle, fenomenalios atminties Lisbeta Salander.

Istorijoje pasakojama apie kadaise dingusią Harietą Vanger. Ištirti mįslingas aplinkybes pakviečiamas reputaciją praradęs „Millenium“ leidėjas Mikaelis Bliumkvistas bei programišė. Tai, ką jie iškapsto – gniaužia kvapą! Istorija apjungia šeimos sagą, detektyvą ir įtemptą trilerį!

„Mergina, kuri žaidė su ugnimi“ – antra serijos dalis. Šioje knygoje rašoma apie tai, kaip Mikaelis Bliukvistas ketina išspausdinti straipsnį apie sekso vergijos tinką, į kurį įsipainiojęs Europos ir Švedijos verslo bei politikų elitas. Tačiau netrukus randami du žiauriai nužudyti prie šio straipsnio dirbę žurnalistai, o ant šalia aptikto ginklo – Lisbetos Salander pirštų antspaudai.

Kai randamas ir šios merginos globėjo lavonas, policija įsitikinusi, kad seka teisingais pėdsakais, tačiau Salander dingsta, o jos nekaltumu įsitikinęs Mikaelis įsivelia į neįsivaizduojamas pinkles.

Originali „Millennium“ trilogija užbaigiama knyga „Mergina, kuri užkliudė širšių lizdą“. Lisbeta išvengia mirties, į kurią ją pasiuntė tikras tėvas. Ji sveiksta ligoninėje ir laukia teismo už neįvykdytus nusikaltimus. Mikaelis Bliumkvistas ir vėl įsivels į neteisėtą veiklą, kad tik padėtų programišei.

„Mergina, kuri pakliuvo į voratinklį“ – ketvirtoji serijos dalis, parašyta jau kito autoriaus.

Visi keturi detektyvai pasižymi įtampa ir nenuspėjamais siužeto vingiais, kurie neleidžia atsitraukti nė akimirkai. Šių istorijų dėka skandinavų trileriai buvo pastebėti visame pasaulyje, tad jei dar neskaitėte, nelaukite ir knygas įsigykite internetu!