TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Karlas Stigas Erlandas (Karl Stig-Erland Larsson), slapyvardis Stiegas Larsonas (Stieg Larsson) – švedų rašytojas ir žurnalistas. Jis geriausiai žinomas už „Tūkstantmečio sagos“ (Millenium) trilerius.

Stieg Larsson knygos

Rasta: 3

Rasta: 3

Šią garsiąją knygų seriją sudaro: „Mergina su drakono tatuiruote“ (The Girl with the Dragon Tattoo), „Mergina, kuri žaidė su ugnimi“ (The Girl Who Played with Fire), „Mergina, kuri užkliudė širšių lizdą“ (The Girl Who Kicked the Hornets' Nest).

Gimė 1954 m. rugpjūčio 15 d. Skelleftehamn, Švedijoje. Iki 9 metų Stiegas gyveno kartu su seneliais Västerbottenyje ir mokėsi vietinėje mokykloje. Į mokyklą kas dieną keliaudavo slidėmis. Gyvendamas kaime, pamėgo gamtą, galbūt dėl to nemėgo miestietiškos gyvensenos.

Stiegas Larssonas anksti neteko senelio, kuris mirė 56 metų. Nuo vėžio komplikacijų jauna mirė ir jo motina. Nuo pat vaikystės pamėgo mokslinės fantastikos knygas. 1972 m. dalyvavo mokslinės fantastikos fanų suvažiavime SF-72 m. Vėliau 1978-1979 m. buvo fantastikos žanro mėgėjų klubo prezidentas.

Stiegas Larsonas buvo revoliucionierius, priklausė komunistų darbininkų lygai. Jis taip pat redagavo švedų politikos žurnalą „Fjärde internationalen“, rašė straipsnius į „Internationalen“. S. Larssonas 1977 m. praleido Eritrėjoje, kur mokė Eritrėjos moterų išsivadavimo judėjimo nares. Sušlubavus sveikatai turėjo palikti šalį. Grįžęs į Švediją 1977-1999 m.dirbo grafikos dizaineriu didžiausioje Švedijos naujienų agentūroje „Tidningarnas Telegrambyrå“.

Stiego politinės pažiūros ir žurnalistinė darbo patirtis leido jam įkurti Švedijos Expo organizaciją, kuri buvo panaši į „British Searchlight Foundation“ ir įkurta tam, kad kovotų su augančiu dešiniųjų ekstremizmu, „white power“ kultūra mokykloje ir tarp jaunų žmonių. Vėliau jis tapo šios organizacijos leidžiamo laikraščio redaktoriumi. Jis dažnai dalyvaudavo debatuose susijusiose su dešiniųjų ekstremizmu, o pagrindinis tyrimo objektas buvo „Švedų demokratinė“ partija. Oficialiame Stiego Larssono tinklapyje (stieglarsson.se) teigiama, kad jis buvo vienas iš gerbiamiausių ekspertų visame pasaulyje. Manoma, kad jis konsultavo net Skotlandjardą.

Rašytojas mirė 2004 m. lapkričio 9 d. Stokholme 50-dešimties metų nuo infarkto. Po jo mirties buvo paskelbta, kad jis savo turtą nusprendė palikti „Komunistų darbininkų lygai“ (dabar Švedijos socialistų partija). Tai buvo draudžiama pagal Švedijos teisę, tačiau jo įkurta Expo organizacija teigė, kad jis turėjo netvirtus ryšius su tėvu ir broliu, kuriems pagal įstatymą turėjo atitekti turtas.