NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Oprah Winfrey (g. 1954 m. sausio 29 d.) – JAV televizijos žvaigždė, buvusi populiariausios JAV pokalbių laidos „The Oprah Winfrey Show“ vedėja, verslininkė. Oprah Winfrey yra viena turtingiausių ir įtakingiausių Jungtinių Valstijų moterų.

Oprah Winfrey knygos

Rasta: 3

Kas tau nutiko? Pokalbiai apie traumas, atsparumą ir gijimą | Bruce D. Perry, Oprah Winfrey
-40% su kodu: PATOGU
23,98 €
Kaina su kodu: 14,39 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3Vaikystėje augusi su mama, ankstyvoje paauglystėje Oprah Winfrey buvo išsiųsta į Nešvilį gyventi su tėvu, kuris jos gyvenime padarė teigiamą įtaką. Būdama 19 metų O. Winfrey tapo vietinės CBS televizijos žinių vedėja.

1976-ais metais baigusi Tenesio valstybinį universitetą, ji tapo reportere ir antrąja vedėja ABC naujienų filiale Baltimorėje, Merilando valstijoje. 1977-ais metais ji prisijungė prie Baltimorės rytinės laidos „Žmonės kalba“ vedėjų.

Oprah Winfrey puikiai pasirodė neformalių ir asmeninių pokalbių šou formate, todėl 1984-ais m. ji persikėlė į Čikagą vesti blėstančio populiarumo pokalbių laidos „AM Chicago“. Nuoširdi ir įdomi Oprah Winfrey asmenybė greitai pavertė programą sėkminga, o 1985-ais metais ji buvo pervadinta į „Oprah Winfrey Show“. 1986-ais metais šou pradėtas rodyti nacionaliniu mastu, netrukus tapo geriausiai vertinama televizijos pokalbių laida Jungtinėse Valstijose ir pelnė kelis „Emmy“ apdovanojimus.

1985-ais metais Oprah Winfrey pasirodė Steven Spielberg pastatytoje Alice Walker romano „Purpurinė“ ekranizacijoje. Kritikai palankiai įvertino jos pasirodymą, todėl ji atliko ir kitus vaidmenis filmuose bei serialuose.

1986-ais metais Oprah Winfrey įkūrė savo televizijos prodiuserinę kompaniją „Harpo Productions, Inc.“, o 1990-ais  m. – filmų gamybos kompaniją „Harpo Films“. Šios kompanijos pradėjo pirkti literatūros kūrinių ekranizacijos teises. Oprah taip pat paskolino savo balsą įvairiems animaciniams personažams.

1996-ais metais žymi moteris pradėjo naują etapą ir ėmė rengti knygų klubą. Ji skelbdavo knygas prieš dvi-keturias savaites, o paskui jas aptarinėdavo savo laidoje su atrinktais žmonėmis. Kiekviena pasirinkta knyga greitai pasiekdavo perkamiausių knygų sąrašo viršūnes, o Winfrey poveikis leidybos pramonei tapo itin reikšmingu.

Winfrey dar labiau išplėtė savo veiklą leidybos pramonėje, pradėjusi leisti itin sėkmingą žurnalą „O, the Oprah Magazine“. Be to ši visapusiška asmenybė debiutavo ir kaip autorė. Lietuvių skaitytojams prieinami dvi knygos: „The Wisdom of Sundays. Gyvenimą keičiantys pokalbiai“ ir „Mano gyvenimo atradimai“.

Pirmoje knygoje spausdinamos Oprah ir jos kalbintų iškiliausių dvasinių mokytojų ir lyderių pokalbių įžvalgos. Antroji knyga – savotiška savipagalba, kurioje rasite nepaprastos moters gyvenimišką patirtį ir išmintį.