Paulius Subačius (g. 1968 m.) – Lietuvos humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus universiteto profesorius, LKMA akademikas, Naujojo Židinio-Aidų bendradarbis, kurio moksliniuose interesuose persipina literatūros, tekstologijos ir teologijos ryšys, svarbi semiotinė tyrinėjimų kryptis.

Paulius Subačius knygos

Rasta: 5

Dvidešimt penkeri religinės laisvės metai, 1988-2013 | Paulius Subačius
-10% su kodu: PATOGU
19,99 €
Kaina su kodu: 17,99 €
Turime sandėlyje
Antanas Baranauskas. Gyvenimo tekstas ir tekstų gyvenimai | Paulius Subačius
-10% su kodu: PATOGU
9,69 €
Kaina su kodu: 8,72 €
Turime sandėlyje
Tekstologija, teorijos ir praktikos gairės | Paulius Subačius
-10% su kodu: PATOGU
9,69 €
Kaina su kodu: 8,72 €
Turime sandėlyje
Lietuvių tapatybės kalvė | Paulius Subačius
-10% su kodu: PATOGU
4,39 €
Kaina su kodu: 3,95 €
Turime sandėlyje
Rasta: 5

Žinomiausios šio mokslininko knygos: „Lietuvių tapatybės kalvė: Tautinio išsivadavimo kultūra“; „Tekstologija: Teorijos ir praktikos gairės“; „Antanas Baranauskas: gyvenimo tekstas ir tekstų gyvenimai“ „Dvidešimt penkeri religinės laisvės metai 1988–2013“.

Šioje knygoje randame citatą: „Susitikimo su Lietuvos vyskupais Kaune metu Jonas Paulius II jiems įteikė prioritetines sielovados kryptis nurodantį dokumentą. Tos kryptys: naujoji evangelizacija, dvasininkijos atsinaujinimas <...>, pasauliečių ugdymas <...>, seminarijų reforma.“ Tai tik vienas iš Lietuvos teologijos istorijos faktų, kurie minėtoje knygoje yra pateiki ir apmąstomi socialoginiais, kultūrologiniais, politologiniais ir religijotyros aspektais.

Be minėto kūrinio, autorius yra parengęs daugybę mokslinių straipsnių, recenzijų, Silvestro Gimžausko poezijos (1996) ir arkivysk. Jurgio Matulaičio „Užrašų“ (1998) mokslinius leidimus. Profesoriaus žvilgsnis krypsta ne vien į modernius, bet ir jau klasika tapusius tekstus. Tokius kaip Antano Baranausko „Anykščių šilelis“. Pauliaus Subačiaus knygoje: „Antanas Baranauskas: gyvenimo tekstas ir tekstų gyvenimai“ atsiskleidžia tekstologinis žvilgsnis į A. Baranausko tekstų gyvenimus arba istorijas ir šio lietuvių literatūros chrestomatinio kūrinio redaktorių, leidėjų bei skaitytojų tekstui daromas poveikis.

Profesoriaus mokslinių darbų kūrybos bruožai: gebėjimas įsigilinti į svarbius kultūrai ir istorijai tekstus, analizuojant juos per tekstologijos, teksto teorijos, religijotyros, literatūros sociologijos mokslų prizmes. Tad, jeigu ir jūs domitės šiomis mokslo sritimis ar esate humanitarinių mokslų atstovas, jums gali būti įdomios profesoriaus Pauliaus Subačiaus knygos, kaip ir kiti dalykinio žanro, kurioms jos priskiriamos, leidiniai, esantys mūsų elektroninio katalogo asortimente.

Kviečiame pasižvalgyti po mūsų katalogą, kurio prekėms dažnai taikome išpardavimus ir akcijas. Todėl jus maloniai nustebins palankios kainos, kuriomis įsigysite ne tik grožinės literatūros knygas, bet ir poezijos rinktines, mokomąją literatūrą ir vadovėlius, dalykinę literatūrą, stalo žaidimus, bet ir kitas prekes internetu, skirtas kokybiškam laisvalaikiui. Leiskite laiką skaitydami ar smagiai žaisdami žaidimus su visa šeima!