Robertas Sapolskis (Robert Sapolsky) (g. 1957 m. balandžio 6 d., Niujorkas, JAV) – JAV neuroendokrinologijos tyrinėtojas ir autorius. Šiuo metu yra Stanfordo universiteto biologijos profesorius ir neurologijos, bei neurologijos mokslų, o taip pat ir neurochirurgijos, profesorius.

Robert M. Sapolsky knygos

Rasta: 4

Kodėl zebrai neserga opalige. Streso įtaka žmogaus organizmui ir jo įveikimo būdai | Robert M. Sapolsky
-10% su kodu: PATOGU
23,49 €
Kaina su kodu: 21,14 €
Turime sandėlyje
Elgesys. Kaip mokslas paaiškina geriausius ir blogiausius mūsų poelgius | Robert M. Sapolsky
-10% su kodu: PATOGU
22,99 €
Kaina su kodu: 20,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Be to, Kenijos nacionalinių muziejų mokslinis bendradarbis.

Robertas Sapolskis gimė Brukline, Niujorke, imigrantų iš Sovietų Sąjungos šeimoje. Jo tėvas Tomas Sapolskis buvo architektas. Vaikystėje būsimasis profesorius leido laiką skaitydamas knygas apie gorilas ir svajodamas apie gyvenimą su jomis. Būdamas 12 metų jis rašė laiškus primatologams, žavėjosi jų darbu, o vidurinėje mokykloje skaitė vadovėlius šia tema ir mokėsi suahilių kalbos.

1978 metais su pagyrimu baigė Harvardo universiteto biologinės antropologijos bakalauro studijas ir išvyko į Keniją tyrinėti socialinio babuinų elgesio laukinėje gamtoje. Prasidėjus Ugandos ir Tanzanijos karui, R. Sapolskis, norėdamas pamatyti karą iš arti, iškeliavo į Ugandą. Mokslininkas pripažįsta, kad tai buvo vienas neatsakingiausių žingsnių jo biografijoje. Šį suvokimą, atėjusį jau subrendus, atspindi jo paties citata: „Man buvo dvidešimt vieneri, norėjau nuotykių. [...] Elgiausi kaip paauglys primatas.“

Žinomiausia šios išskirtinės mokslo pasaulio asmenybės knyga „Elgesys“ pretenduoja tapti psichologijos mokslo klasika ir daro didžiulę įtaką gretimoms mokslo sritims – biologijai, genetikai, sociologijai, istorijai, filosofijai ir kt. Šis veikalas, palyginti su kitais tokio tipo leidiniais, aprašo vieną išsamiausių žmogus elgesio paveikslų ir atsako į klausimą, kodėl elgiamės taip, kaip elgiamės.

Šiandien daugybė mokslininkų visame pasaulyje, pristatydami naujausius tyrimus, remiasi Roberto Sapolskio idėjomis kaip pamatinėmis. Dėl patrauklaus rašymo stiliaus ir iki šiol neregėtos mokslų sintezės apie žmogaus elgesį moksliniko knygas pamėgo ir platesnis skaitytojų ratas. Jo kūriniai bus įdomūs visiems, besidomintiems žmogaus elgesio prigimtimi.

Jeigu jums patiko Roberto Sapolskio knyga „Elgesys“ ir į ją panašūs kūriniai, kviečiame pasidomėti ir kita dalykine literatūra, pateikiama mūsų asortimente. Taip pat grožine lietuvių ir užsienio autorių kūryba, poezija. Susipažinkite ir su prekėmis turiningam laisvalaikiui, bei jaukiems namams. Užsisakykite internetu dabar!