Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Stefan Ahnhem (g. 1966 m., Stokholmas, Švedija) – vienas žinomiausių šiuolaikinių Skandinavijos detektyvų kūrėjų.

Švedijos sostinėje gimęs Stefan Ahnhem vaikystę ir jaunystę praleido šalies pietuose, Helsinborgo mieste. Būdamas 19-os sugrįžo į Stokholmą, kuriame gyveno bene tris dešimtmečius. 2017 m.

Stefan Ahnhem knygos

Rasta: 6

Motyvas X | Stefan Ahnhem
-10% su kodu: PATOGU
18,99 €
Kaina su kodu: 17,09 €
Turime sandėlyje
18 laipsnių šalčio (knyga su defektais) | Stefan Ahnhem
-10% su kodu: PATOGU
8,99 €
Kaina su kodu: 8,09 €
Turime sandėlyje
9 kapas | Stefan Ahnhem
-30% su kodu: PATOGU
15,32 €
Kaina su kodu: 10,72 €
Turime sandėlyje
18 laipsnių šalčio | Stefan Ahnhem
-30% su kodu: PATOGU
15,72 €
Kaina su kodu: 11,01 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

jis kartu su dviem jauniausiais vaikais iš pirmosios santuokos persikėlė gyventi į Kopenhagą.

Autorius pasakoja, kad būdamas vaikas niekad nesvajojo tapti rašytoju. Dėlioti raides į žodžius, o žodžius – į sakinius jam sekėsi sunkiai. Jis prisimena, kad kai per švedų kalbos pamokas vaikai šias užduotis įveikdavo kuo puikiausiai, jis atskirai dirbdavo su logopede, padedančia jam dėlioti kaladėles su spalvotomis raidelėmis. Tikriausiai nei pats Stefanas, nei jo mokytojai nesitikėjo, kad jo vardas taps vienu svarbiausių Skandinavijos kriminalinių romanų rinkoje.
Stefan Ahnhem pasakoja žinąs, kodėl taip nutiko. Anot jo, nuo pat mažens jis buvo aistringas istorijų kūrėjas bei pasakotojas. Būdamas vienintelis vaikas šeimoje iš nuobodulio prasimanydavo įvairiausių žaidimų. Senelio supamoji kėdė jam atstodavo kosminį laivą, o prieš akis regėdavo begalinę galaktiką ir tolimiausias planetas. Žvelgdamas į pasaulio žemėlapį jis matydavo ne šalis ar žemynus, bet vietas, kur galėtų būti paslėptas lobis.

Detektyviniai romanai tikrai nebuvo Stefan Ahnhem svajonė. Baigdamas mokyklą jis svarstė apie matematikos ir fizikos studijas, tačiau vėliau suprato, kad tikrasis jo pašaukimas - pasakoti istorijas. Stefan Ahnhem tapo Skandinavijos šalyse pripažintu scenarijų autoriumi. Tarp jo kūrinių – tiek televizijos, tiek kino scenarijai, o žanrų įvairovė svyruoja nuo komedijos iki trilerio. Jam teko kurti tiek originalius siužetus, tiek adaptuoti kitų kūrybą. Per savo karjerą rašytojas buvo išrinktas Švedijos rašytojų gildijos valdybos nariu.

Sukūręs romaną „Beveidės aukos“, Stefan Ahnhem debiutavo kaip trilerių ir detektyvų autorius. Tai pirmoji serijos apie detektyvą Fabianą Riską knyga. Netrukus pasirodė ir romanas „9 kapas“ – šio pasakojimo priešistorė. 2019 m. rudenį Švedijos skaitytojai į rankas paims jau penktąją serijos knygą – tikėtina, kad netrukus daugiau švedų rašytojo vertimų pasieks ir Lietuvą.