NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Tara Westover (g. 1986 m. rugsėjis, Kliftonas, Aidaho valstija, JAV) – istorijos mokslų daktarė, rašytoja, geriausiai žinoma kaip autobiografijos „Apšviestoji“ autorė.

Pirmą kartą į svečius pas kitą vaiką ji nuėjo trylikos. Skaityti ją mokė vyresnysis brolis, o kitų žinių suteikė vadovėliai, kuriuos rado namuose.

Tara Westover knygos

Rasta: 1

Apšviestoji | Tara Westover
-10% su kodu: PATOGU
13,69 €
Kaina su kodu: 12,32 €
Turime sandėlyje
Rasta: 1

Apie gydytojus negalėjo būti nė kalbos – griežtas tėvas buvo įsitikinęs, kad visi daktarai ir vaistininkai yra apgavikai, todėl susirgus buvo gydomasi namuose. Bet kokia politinė valdžia tėvui simbolizavo blogį. Labiau už viską jis norėjo apsaugoti savo vaikus ir šeimą nuo bet kokio kontakto su išoriniu pasauliu.

Survivalistų mormonų šeimoje gimusi mergaitė nuo pat atėjimo į šį pasaulį buvo rengiama artėjančiai pasaulio pabaigai. Vasaromis su mama ji rinkdavo žoles tinktūroms ir vaistams, o žiemą padėdavo tėvui rūšiuoti metalo laužą. Jei susipažindavo su kitomis šeimomis, šių gyvenimo būdas buvo toks pat.

Viskas pasikeitė Tarai Westover sulaukus septyniolikos. Tada ji pirmą kartą pravėrė mokyklos duris. Tai buvo ilgos jos kelionės į akademinį pasaulį pradžia. Pirmasis etapas baigėsi diplomu su pagyrimu Brigamo Jango universitete, o vėliau, 2014 m. – prestižiniu Kembridžo intelektualinės istorijos daktaro laipsniu.

Tara Westover teigia, kad atėjusi į mokyklą jautėsi lyg šokėja, praleidusi visas repeticijas, kuriai iškart kartu su visais teko šokti ant scenos. Ji niekada nebuvo girdėjusi apie daugybę istorijos įvykių, pvz., tokių kaip Holokaustas – dėl to net susilaukė įtarimų dėl rasizmo. Tačiau ilgą laiką žinių ir idėjų vakuume gyvenusiai merginai mokymasis tapo nuostabia patirtimi – žinių troškimas nugalėjo viską.

Šiandien jos gyvenimas nesiskiria nuo bet kurios kitos vidurinės klasės moters – ji mėgsta skaityti, vakarieniauti su bičiuliais, o kartais žiūrėti kvailas laidas per televiziją. Ji mėgsta pasivaikščiojimus su savo šunimi ir juokauja, kad šios veislės augintinį gimtajame Aidahe vadintų „netikru šunpalaikiu“. Tara Westover teigia, kad jai patinka rašyti ir ji norėtų šią veiklą tęsti – juolab, kad jos išmokti buvo nelengva ir dabar viską mesti būtų neteisinga.

Jos vienintelė knyga „Apšviestoji“ netruko tapti pasauliniu bestseleriu. Po jos pasirodymo nepaprastą moters istoriją sužinojo visas pasaulis – neturėjusi elementarių žinių ir nelankiusi mokyklos ji tapo prestižinio universiteto daktare. The New York Times jos atsiminimus įvertino kaip vieną iš dešimties geriausių 2018 m. knygų, o socialiniame tinkle Goodreads ji tapo populiariausia autobiografijos ir memuarų žanro knyga.