0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Apšviestoji

4.8
(20 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -23%
Kaina internetu: 13,39 €
Kaina knygyne: 17,29 €*
Sutaupote: 3.90 € (23%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-03-24 Anastasia

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

Apšviestoji


2021-04-30 13.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Apšviestoji" aprašymas

Taros Westover autobiografinė knyga „Apšviestoji“ pasirodė 2018-tais metais ir gerokai sukrėtė skaitytojus. Sunku patikėti, kad istorija pasakoja apie praėjusio šimtmečio pabaigą ir šio pradžią, o ne devyniolikto amžiaus vidurį!

„Apšviestoji“ – knyga, apie kurią daugelis kalba su pasibaisėjimu. Ji šokiruoja, kelia užuojautą ir prieštaringus jausmus, nes autobiografija aprašo ne tik protu nesuvokiamą patirtį, bet ir moters stiprybę.

Pagrindinė knygos veikėja – pati Tara Westover, gimusi ir augusi mormonų tikėjimo šeimoje. Jos tėvas buvo laikomas itin radikaliu net mormonų bendruomenėje. Tara buvo jauniausia iš septynerių vaikų. Savo atžalas Westoveriai slėpė nuo visuomenės. Jie neturėjo dokumentų, buvo mokomi namuose, negalėjo susitikti su kitais žmonėmis, gydytojais. Tara iki šiol nežino savo tikrosios gimimo datos, nes iki devynerių metų neturėjo gimimo liudijimo, o jos mama negalėjo atsiminti tikslaus laiko, kad gimė dukra.

Taros tėvas buvo survivalistas – žmogus įtikėjęs pasaulio pabaiga ir įnirtingai jai besiruošiantis. Įbauginta šeima dienų dienas kaupė maisto, ginklų ir kuro atsargas bei mokėsi niekuo nepasitikėti. Ypač valdžios atstovais. Mokslas namuose buvo chaotiškas ir skurdus, o mergaitė, kartu su broliais dienas leisdavo dirbdama autolaužyne, kur kiekvieną minutę kilo grėsmė jos gyvybei. Bet kokią traumą tėvai gydė tikėjimu ir homeopatija, nes tradicinė medicina buvo didžiausias tabu.

Visgi, net gyvendama uždarame pasaulyje, Tara norėjo daugiau. Ji buvo gabi mergaitė ir galiausiai sugebėjo įtikinti tėvą ją leisti į mokyklą. Taip pamažu prasidėjo jos išsilaisvinimas. Autorė ne tik išlaikė egzaminus, bet ir įstojo į mormonų bendruomenės universitetą. Šokiruoja ne tik jos žinių spragos, bet ir tokie elementarūs dalykai, kad suaugusiai merginai teko atrasti higienos svarbą bei kitus mums kasdienius dalykus.

Tara rado jėgų išsilaisvinti iš niokojančios aplinkos. Pasipriešinusi tėvo valiai ji baigė Jutos Brigamo Jango universitetą, vėliau studijavo Kembridže ir Harvarde, baigė doktorantūros studijas.

Autobiografinėje knygoje „Apšviestoji“ aprašytas sunkus autorės kelias nuo vaikystės iki „apšvietimo“. Autorė pasidalino kiekviena kraupia smulkmena, smurtu, vidiniais išgyvenimais ir baimėmis. Ji ilgą laiką nesugebėjo atsiriboti nuo savo šeimos, kentė nepasitikėjimo priepuolius, nuolat save skaudino bandymais įtikti tėvui. „Apšviestoji“ – ne tik biografija, tai ir įkvepianti psichologinė knyga apie vaikystės traumas ir tai, kaip jos veikia žmogaus ateitį.

Knyga „Apšviestoji“ sulaukė itin daug palankių atsiliepimų. Ją į mėgstamiausių sąrašus įtraukė prezidentas Barakas Obama verslininkas Bilas Geitsas. „The Washington Post“, „Oprah Magazine“, „Time“, „The Guardian“, „The Economist“, „Publishers Weekly“, „ „Book Riot“ ir kiti leidiniai 2019-tais metais autobiografiją išrinko metų geriausia knyga. „Times Magazine“ 2019-tais metais Tarą Westover įvardino viena iš šimto įtakingiausių žmonių.

Tara Westover (g. 1986 m.) – istorijos mokslų daktarė, rašytoja. Brigamo Jango universitete ji įgijo humanitarinių mokslų bakalauro laipsnį, Kembridže studijavo filosofijos magistro studijų programoje, vėliau apsigynė istorijos mokslų daktarės laipsnį.

Mėgstate knygas, paremtas realiais faktais? Autobiografija „Apšviestoji“ jus nustebins labiau nei išgalvoti siužetai, nes bus sunku patikėti, kad pasaulyje yra tokių šeimų, kaip Taros. Kviečiame knygą įsigyti internetu. Pirkti online verta ir kitų žanrų literatūrą, nes knygyne dažnai vyksta akcijos bei išpardavimai, kurių metu knygos kainuoja pigiau. Pasirinkimas didelis, tad gali būti keblu išsirinkti. Siūlome skaityti apžvalgas ir įvertinti santraukas su trumpais aprašymais, pavartyti ištraukas, atsižvelgti į puslapių skaičių. Visa tai padeda apsispręsti, ką gi įsigyti!


  • Autorius: Tara Westover
  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 456
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094800511
  • Vertėjas: Aušra Stanaitytė-Karsokienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

2021-03-24

Gavau šia knygą dovanų, puiki knyga

2021-03-24

Labai rekomenduoju

2021-03-20

Perskaičiau kelis kartus, topinė knyga

2021-03-20

Be galo įtraukianti ir nuostabi knyga

2021-03-17

Knyga pervertinta. Yra daug nelogiškų momentų. Tai verčia abejoti istorijos tikroviškumu.

2021-03-04

Labai patiko ši knyga, tikrai daug pamokė, radau labai teisingų įžvalgų kurios pataikė tiesiai į dešimtuką ir leido pritaikyti savo gyvenime.

2021-03-04

tik teigiami atsiliepimai, rekomenduoju paskaityti

2021-03-04

Patinka tikromis istorijomis remiantis parašytos knygos. Labai greitai susiskaitė, rekomenduoju

2021-03-04

Motyvuojanti knygą siekti tikslų

2021-03-04

puiki knyga

2021-01-29

Perskaičiau per 3 dienas. Labai įtraukianti knygą, įtaigiai papasakota istorija.

2020-12-18

Knygoje labiausiai vertinama vidine moters stiprybe. Rekomenduoju perskaityti kiekvienai merginai, kuri nori būti savimi ir kurti savo gyvenimą savarankiškai. Skaitykit, mėgaukitės, tikrai nuostabi knyga! Ne veltui ji rekomenduojamų knygų sąraše.

2020-12-18

Kai pradėjau skaityti įstoriją labai įtraukė nuo pirmo iki paskutinio puslapio. Rekomenduoju visiems, kas mėgsta tikras, skaudžias istorijas, apie žmogaus dvasinę stiprybę. Knyga pamoko kaip svarbu nepasiduoti ir siekti savo užsibrėžto tikslo.

2020-12-09

Wow. Likau tiesiog be žodžių... Merginos tikrai rekomenduoju paskaityti kiekvienai, privers susimąstyti apie save.

2020-12-07

Knyga taip įtraukė, kad ją perskaičiau per kelias dienas. Stiprios moters, stiprus pasakojimas. Visi jos išgyvenimai išties paliečia.

2020-12-07

Kai tik pradėjau skaityti knyga nelabai įtraukė, bet įsibėgėjus norėjosi skaityti, ir skaityti. Labai įtraukė, norėjosi sužinoti kaip viskas baigsis. Sunku patikėti kad tai vyko iš tikrųjų... Kai perskaičiau knygą, sugalvojau pasidomėti daugiau apie merginą. Kaip nuostabu, kad nors ir augant jai buvo pirštos klaidingos vertybės, tačiau ji sugebėjo išsigryninti gerus dalykus ir tapti tuo kas yra dabar. Daugiau tokių gerų istorijų! 10/10

2020-08-02

Labai įtraukianti, skaudi ir įkvėpianti knyga, labai patiko.

2020-04-28

“Apšviestoji” (angl. Educated) memuaras, mano nuomone, - tai išties stipri XXI a. Pelenės istorija. Tačiau vietoj “pelenė sėkimingai ištekėjo už svajonių princo” naratyvo vinguriuoja kitokio tipažo svajonė ir kulminacija. Ne ką mažiau užgniaužianti kvapą. Mergaitė, kilusi iš mormonų šeimos, - Jungtinės Amerikos Valstijos, Idaho,- tik būdama 17 metų pirmąkart įžengė į mokslo įstaigą. Iki tol jos “klasė buvo savartynas, o vadovėliai - surūdijusios skardos” (p. 422). Tačiau nusprendusi įgyti išsilavinimą ir pažinti pasaulį savo akimis, ji - Tara - sėkmingai žengė net iki Ivy League universitetų. Tara įgijo daktaro laipsnį Kembridžo universitete, kur dėstytojas Steinbergas ją įvardijo mokslininke, aukso grynuoliu (p.332). Nuoširdžiai žavėjausi ir suvokiau, kad gyvenime tikrai viskas įmanoma.

Rašytoja labai jautriai ir atvirai pasakoja savo išgyvenimus ne tik apie kelią mokslo Olimpo viršūnės link, bet ir apie patirtą smurtą ir psichologinį spaudimą. Pateikiamos itin taiklios įžvalgos ir turtingas žodynas. Skaitytojas jaučiasi taip arti Westoverių šeimos, kad net, rodos, gali pajusti jos mamos gaminamų eterinių aliejų kvapą virtuvėje arba gali užuosti nusvilusios odos smarvę įvykus kelioms nelaimėms geležies savartyne. Pasakojamos istorijos verpetuose - Taros visa šeima: tėvai, jos 5 broliai ir 1 sesuo. Tačiau epicentras, nulemiantis Taros didžiausias palaimas ir aštriausias tragedijas, yra jos tėvas Džinas. Kaip ji jau tik studijuodama drasiau įvardija- tai žmogus, turintis psichinį bipolinį sutrikimą, besivadovaujantis griežtai TIK Dievo žodžiu, kurį pats neretai ir interpretuoja. Tėvo personažas yra linkęs į savinaiką ir beveik patologinį negebėjimą prašyti niekieno pagalbos, o ypač medikų, kurie, anot jo, dalyvauja Vyriausybės sąmoksle. Tėvas griežtai draudė bet kokias mokyklas dėl jose vykdomo “smegenų plovimo.” O mokymasis namie buvo gryna savišvieta: tik įvykdžius visas tėvų skirtas užduotis vaikai galėdavo mokytis visko, ko tik galėjo save išmokyti. Patys. Dažnai kvestionuodavau, ar tikrai mormonų tikėjime taip atsainiai žiūrima į mokymąsi ir kad vos ne draudžiamas mokslas mokyklose… Panagrinėjusi nemažai mokslinės literatūros, įskaitant ir pačio Joseph Smith - mormonų religijos pranašo- mokymus, radau absoliutų pagrindimą, jog kaip tik mormonų tikėjime ne tik šeimos institutas, bet ir išsilavinimas yra fundamentali vertybė.

Kalbant apie savinaiką, kurią tėvas turėjo ne tik savyje, bet ir reikalavo to iš kitų šeimos narių, yra dar viena pasakojimo linija, šokiruojanti skaitytoją. Septyni vaikai, įskaitant ir žmoną, - visi vienaip ar kitaip išgyveno, prisitaikė nes… turėjo būti ištikimi šeimai ir tėvo žodžiui. Mąstydavau, kur yra ta sveika riba, kur paprieštarauti nelogikai būtų buvę padoru, dėl paprastos teisės būti nesužalotam? Bet tada sau pasakydavau, negali būti kritikas to, ko pats savu kailiu neišgyveni. Tuo labiau NEGALI būti teisėjas. Todėl toliau skaičiau su atjauta. Tara apibendrintai sako, kad jos gyvenimas buvo nuolatinėje parengties, nuolatinio siaubo ir nežinojimo būsenoje. Visi vaikai, įskaitant ir mamą, buvo sudaužyti, susipjaustę, kai kurie sukrėstomis smegenimis, nusideginę kojas, ar kiaurai prasikirtę galvas. Bet tėvas rinkdavosi ne saugumą, darbe ar kelyje, o likimo valią.” Visi paklusdavo iki tam tikro laiko, o kaip įvardija pati Tara, “man niekada nebuvo atėję į galvą, kad mano balsas gali būti toks pat tvirtas kaip jų.” (p.274).

Memuare yra apstu šiurpių scenų, kupinų ne tik fizinės destrukcijos, savinaikos, agresijos, bet ir psichologinės manipuliacijos. Brolis smurtaudavo prieš Tarą. Vienomis akimirkomis jos galva galėdavo būti įgrūsta į unitazą, kitą akimirką- ji galėjo būti velkama žeme prekybcentrio mašinų stovėjimo aikštelėje ir vadinama padaru, vėliau -paleistuve. Nuolatinis siaubas ir nerimas. Pamąstydavau, kodėl jų mama neįsikišdavo? Kodėl nesustabdė nuolat vykstančio taip žalojančio smurto besivystančiai mergaitei, vėliau paauglei? O smurtaujama buvo ir prieš kitus brolius ir seserį. Negi tokiems religingiems tėvams buvo absoliučiai nusispjauti? Mane tai sukrėtė, nuliūdino ir kartu priminė, kiek pasaulyje yra vaikų, patiriančių smurtą artimoje aplinkoje. Ir kiek skirtingų scenarijų, kas vyksta tiems vaikams užaugus…Knygos trečioje dalyje autorė pasakoja ir atvirauja, kaip baigiasi jos “tiesų ieškojimas,” pasirinkimas stovėti už save ir savo įsitikinimus. Čia skaitytojas, kartu kaip ir pati autorė, atranda ramybę, savotišką vidinį apdovanojimą už tai, kad lieki ištikimas sau ir tiki savimi, savo vidiniu “aš.” Tėvai vaikams yra autoritetai iki tam tikros ribos. Bet savajam “aš” užaugus, išsimokslinus, patyrus, ir pamačius gyvenimo spalvas kitomis akimis, kai kada tėvai tampa tolimi. Bet juos myli tokia meile, kokia tik moki tu, o ne tokia, kokia neva privalai, ar kokia tėvai norėtų. Kaip ir jie myli tave. Tačiau turi gyventi savikūra ir atrasti savastį. Turi būti su asmeninės galios pajauta kasdien.

Be gerų įvertinimų knyga sulaukė ir daug negatyvių atsiliepimų, netgi buvo pavadinta “disgusting” (šlykščia). Internete galima rasti netgi autorės dviejų brolių Tyler ir Richard komentarus apie knygą ir jos realumą. Nemeluosiu, man ji kėlė irgi daug minučių, skaitytų pakeltais antakiais bei išpūstomis akimis, arba sustojant ir darant pertrauką įkvėpiant/ iškvėpiant…Nes ne kasdien iš arti “pamatai” kokia ištikimybė šeimai gali būti traumuojanti. Tačiau iki tam tikros ribos. Reziumuojant, ši knyga yra įkvėpimo, stiprybės, kovos pavyzdys. Kaip tą Tarai simbolizuoja brolis Tyler, kuriam ir dedikuota knyga. Memuaras turi savyje daug jėgos ir motyvacijos, tylaus kvietimo niekada nebijoti. Šeimos nepasirinksi, bet gali pasirinkti savo kelią. Taip pat, knyga kviečia darsyk “out of box” apmąstyti išsilavinimo esmę, ir kaip žinios mus išlaisvina, jei tik patikime savimi. Sutinku su B. Obama ir B. Gates, kad ši knyga puiki ir verta dėmesio. Rekomenduoju.

2019-04-15

2019-04-03

Labai patiko. Sunku net patikėti kiek daug žmogus gali pasiekti.

Parašykite atsiliepimą apie "Apšviestoji"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Apšviestoji, kurią skaitytojams dovanoja Tara Westover. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Tara Westover su knyga Apšviestoji jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Apšviestoji patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Tara Westover. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Apšviestoji palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Apšviestoji" perkama kartu