NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Veronika Urbonaitė-Barkauskienė (g. 1985) – sociologė, tinklaraštininkė, straipsnių ir knygos autorė.

Veronika Urbonaitė-Barkauskienė 2008-tais metais Vilniaus universitete įgijo kultūros istorijos ir antropologijos bakalauro diplomą. Studijų metu ji pagal mainų programą „Erasmus“ metus mokėsi Bolonijos universitete, socialinės antropologijos ir meno istorijos studijų programoje.

Veronika Urbonaitė-Barkauskienė knygos

Rasta: 1

Rasta: 1

Vėliau Veronika Vilniaus universitete baigė sociologijos magistro ir tęsė doktorantūros studijas. Taip pat mokėsi bei dirbo Lundo universitete, Švedijoje. Autorės tyrinėjimo sritys: miesto sociologija, erdvės ir vietos sociologija, kokybinių tyrimų metodologija.

Darbo metu Veronika Urbonaitė-Barkauskienė daug dėmesio skiria nelegaliems piešiniams ant miesto sienų nagrinėti. Kalbėdama apie gatvės meno autorius, sociologė teigia, kad jai yra labai įdomus unikalus, vien tik šiai socialinei grupei būdingas, miesto matymas bei santykis su juo.
Prieš išeidama motinystės atostogų Veronika Vilniaus Universiteto komunikacijos fakultete dėstė paskaitas „Komunikacija miesto erdvėse“.

Autorė yra parašiusi daug straipsnių į įvairias Lietuvos žiniasklaidos priemones. 2008-2009 metais ji dirbo žurnale „Miesto IQ“ ir rašė apie kino, kultūros naujienas, urbanistines erdves bei socialinius ryšius. Nuolat pasirodančiuose autorės tekstuose bei interviu daug kalbama įvairiomis socialinėms temomis, apie jaunimo problemas, kultūrinį miestų gyvenimą, taip pat, pati tapusi mama, Veronika itin daug dėmesio skiria moderniai tėvystei ir jos keliamiems iššūkiams.

Jau keletą metų Veronika Urbonaitė-Barkauskienė kuria tinklaraštį „Pterodaktilis ... ir vaikai“. Jame dažniausiai rašo apie šių dienų tėvystės sunkumus, atsirandančius iš per didelių lūkesčių atitikti daugybę gyvenimo primetamų vaidmenų. Taip pat Veronika Urbonaitė-Barkauskienė yra tinklaraščio „Sociali sociologija“ autorė ir redaktorė. Šiame sociologijos bloge patirtimis, nuomonėmis, prisiminimais bei asmeniškomis istorijomis dalijasi keli autoriai.

2020-tais metais pasirodė debiutinė Veronikos knyga „Devyniasdešimtųjų vaikai tampa tėvais“. Joje rašytoja kalba apie problemas, su kuriomis susiduria tėvai patys gimę per du paskutinius praeito amžiaus dešimtmečius.

Veronika Urbonaitė–Barkauskienė kartu su su šeima jau keletą metų gyvena Švedijoje, Lundo mieste. Čia jie atsikraustė tiesiog norėdami išbandyti gyvenimo svetur nuotykį, tačiau savo ateitį šeima sieja su Lietuva. Veronika su vyru augina tris vaikus – dvynukes ir po kelių metų gimusį sūnų.