NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Viljamas Goldingas (angl. William Golding 1911 m. rugsėjo 19 d, Jungtinė Karalystė – 1993 m. birželio 19 d., Jungtinė Karalystė) – anglų rašytojas, Nobelio premijos laureatas.

Viljamas Goldingas (William Golding) yra žymus XX amžiaus romanistas. Kūryba jį domino nuo mažų dienų ir rašyti autorius pradėjo gana anksti.

Viljamas Goldingas (William Golding) knygos

Rasta: 3

Musių valdovas | Viljamas Goldingas (William Golding)
-28% su kodu: PATOGU
11,43 €
Kaina su kodu: 8,23 €
Turime sandėlyje
Paveldėtojai | Viljamas Goldingas (William Golding)
-80% su kodu: PATOGU
12,19 €
Kaina su kodu: 2,44 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Jis augo išsilavinusioje šeimoje, baigęs mokyklą studijavo gamtos mokslus bei anglų kalbą Oksfordo universitete ir dar besimokydamas išleido pirmąją savo poezijos knygą.

Baigęs universitetą Viljamas Goldingas kurį laiką dirbo mokytoju ir dėstė anglų kalbą bei filosofiją. Antrojo pasaulinio karo metu tarnavo Britų karo laivyne, o šiam pasibaigus ir vėl ėmėsi kūrybos bei mokymo.

Savo garsiausią kūrinį „Musių valdovas“ autorius parašė 1954-ais metais. Tai buvo pirmasis jo išleistas romanas. Šiandien knyga jau yra tapusi klasika. Viljamas Goldingas pasakoja apie  berniukus, likusius vienus negyvenamoje saloje ir kuriančius trapią bendruomenę, nesėkmingai bandančius išlikti civilizuotais žmonėmis ir kovojančiu su savo tamsiausiomis baimėmis.

Nors romanas iš pradžių didelio dėmesio nesulaukė, pamažu skaitytojai jį atrado ir knyga tapo bestseleriu. Kūrinys du kartus ekranizuotas.

Pagaliau sulaukęs pripažinimo rašytojas galėjo atsiduoti vien savo kūrybai. Atsisakęs mokytojo darbo ji metus svečiavosi Holinso koledže, 1983-iais metais autoriui buvo skirta prestižinė Nobelio literatūros premija, o 1988-ais metais buvo pagerbtas karalienės Elžbietos II, kuri įšventino Viljamą Goldingą į riterius.

Pagrindiniai autoriaus kūrybos bruožai persipina visuose jo kūriniuose. Rašytojas daug dėmesio skyrė individų vidiniams pasauliams, vertino vertybes, ieškojo blogio ir gėrio skirtumų. Paveiktas karo žiaurumo jis buvo įsitikinęs, kad žmonija serga ir bandė nustatyti diagnozę bei gilinosi į žmogaus prigimtį ir siekė parodyti, kad tam tikromis sąlygomis prarandame savo žmogiškumą.

Viljamas Goldingas (William Golding) parašė dvylika romanų, taip pat dramą bei ne grožinės literatūros kūrinių. Lietuvos skaitytojams, be garsiojo „Musių valdovo“ taip pat internetu siūlome įsigyti knygą „Paveldėtojai“. Pats autorius šį romaną laiko mylimiausiu savo kūriniu. Romano „Paveldėtojai“ siužetas aprašo neandertaliečių porą, gyvenančią ramų, taikų, naivų, beveik žmogišką gyvenimą, kurį sunaikina mūsų protėviai homo sapiens.

Autorius – literatūros pasaulyje pasižymėjusi asmenybė, savo kūriniuose nebijojusi kelti nepatogių klausimų. Kviečiame atrasti jo romanus.