0
Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Musių valdovas

4.3
(7 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina internetu: 8,69 €
Kaina knygyne: 9,79 €*
Sutaupote: 1.10 € (12%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-04-14 Balys

ši knyga priminė serialą „Lost“ kažkodėl .

Musių valdovas


2021-05-31 8.69 InStock
Į krepšelį
Knygos "Musių valdovas" aprašymas

Romanas „Musių valdovas“ – klasika tapęs filosofinis anglų rašytojo William Golding pasakojimas apie berniukus, likusius vienus negyvenamoje saloje ir kuriančius trapią bendruomenę, nesėkmingai bandančius išlikti civilizuotais žmonėmis ir kovojančiu su savo tamsiausiomis baimėmis.

Pasaulinio karo išvakarėse nežinomoje saloje sudūžta lėktuvas. Grupė moksleivių berniukų saloje atsiduria visiškai vieni. Iš pradžių jie mėgaujasi savo laisve ir visišku suaugusiųjų kontrolės nebuvimu. Taip toli nuo civilizacijos berniukai pagaliau gali daryti ką tik nori. Viską. Jie bando sukurti savo bendruomenę, savo taisykles, tačiau vaikams nepavyksta susidoroti su blogiu ir teroru. Jų bandymai gyventi civilizuotai žlunga paaiškėjus, kad draugystę ir bendrystę įveikia baimė ir neapykanta. Ir civilizacijos čia nėra, čia kur kas svarbesnė jėga. Vadovauja tas, kuris yra stipresnis. Kuris nebijo net pralieti kraujo...
Kai teroras įsisiautėja, o tvarka griūva, viltis, jog visa tai bus nuotykis ima atrodyti nereali, dar labiau neįtikėtina atrodo galimybė būti išgelbėtiems. 

Įspūdingas salos grožis, simboliniai ženklai ir veiksmai sukuria ypatingą „Musių valdovo“ atmosferą, o vaikų elgesys ir jų sprendimai iškelia romaną aukščiau vaikiškos literatūros ir prilygina filosofiniams kūriniams.

„Musių valdovas“ – tai filosofinis alegorinis romanas, atskleidęs žemiausių instinktų ir nuodėmių slaptavietes žmogaus sieloje. Moralinis pasakojimas ar net apokalipsės vizija – „Musių valdovas“ yra iki šiol vienas įsimintiniausių pasakojimų apie žmogaus sielos tamsą.

Pasak paties romano autoriaus William Golding, tereikia tam tikrų sąlygų, kad žemiausi žmogaus polinkiai tarptų ir užgožtų aukštesnius tikslus. Tad kas skiria žmogų nuo žvėries?

„Gyvenime buvau ne kartą sukrėstas ir priblokštas, suvokęs, ko tik mes, žmonės, nesugebame vieni kitiems padaryti.“
Viljamas Goldingas

„Gražu ir beviltiška… kažkas ganėtinai neįprasto“
Observer

William Golding (Viljamas Goldingas, 1911–1993 m.) – anglų rašytojas, poetas ir dramaturgas. Išgarsėjo 1954 metais, parašęs alegorinį filosofinį romaną „Musių valdovas“. Tai pirmasis William Golding romanas. Iš pradžių jis didelės sėkmės nesulaukė (1955 metais JAV parduota mažiau nei 3000 egzempliorių), tačiau netrukus tapo bestseleriu. Pagal knygą sukurti du filmai anglų kalba – 1963 ir 1990 metais.
Antrojo pasaulinio karo metu rašytojas tarnavo Britų karo laivyne. Karo žiaurumas labai paveikė rašytoją ir padarė įtaką jo kūrybai. Po karo W. Golding grįžo mokytojauti ir rašyti, vėliau, jau išpopuliarėjęs, galėjo atsiduoti tik kūrybai. 1983 m. buvo apdovanotas Nobelio literatūros premija.

Iš anglų k. vertė Aleksandra Dantaitė

  • Nobelio literatūros premijos laureato knyga

  • Autorius: William Golding
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 312
  • Formatas: 13x20, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090123133

2021-04-14

ši knyga priminė serialą „Lost“ kažkodėl .

2021-04-13

Nesupratau, kaip buvau praleidęs šią knygą. Bet pabaigus skaityt labai ilgai negalėjau užmigti.

2021-03-09

2020-11-24

2019-12-27

2019-12-27

2019-04-14

Labai patiko knyga, t. p. mačiau ir filmą, skaičiau recenzijas.. Kažin, kokie vaikai bus grįžę iš salos...

Parašykite atsiliepimą apie "Musių valdovas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė literatūra paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys Musių valdovas, kurį parašė William Golding. Siūlome ne tik išsamų Musių valdovas aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido William Golding. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie Musių valdovas. Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą Musių valdovas dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Musių valdovas" perkama kartu