Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Aleksandras Žarskus (g. 1946 sausio 1 d., Ramygaloje) – mąstytojas, etnologas, rašytojas.

Autoriaus biografijoje rašoma, kad baigęs mokyklą Ramygaloje, jis pradėjo studijuoti Kauno Politechnikos institute, taip pat mokėsi Vilniaus inžineriniame statybos institute, po studijų dirbo inžinieriumi-geodezininku. Vėliau dėstė Lietuvos žemės ūkio akademijoje.

Aleksandras Žarskus knygos

Rasta: 7

Rūgštus sveikatos skonis | Aleksandras Žarskus
-10% su kodu: PATOGU
14,99 €
Kaina su kodu: 13,49 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 7Aleksandras Žarskus devintajame praeito amžiaus dešimtmetyje pogrindyje skaitė paskaitas apie tautinę kultūrą, religiją ir psichologiją. Dėl šios veiklos buvo priverstas palikti dėstytojo pareigas ir grįžo dirbti inžinieriumi.

Lietuvoje prasidėjus Sąjūdžio judėjimui dalyvavo Sekmadieninės Sąjūdžio lietuvių kultūros mokyklos veikloje ir dėstė paskaitas apie lietuvių etinę kultūrą ir dorovę. Vėliau autorius dirbo švietimo ir kultūros srityje, savanoriavo katalikiškuose centruose. Aleksandras Žarskus dirba Kauno tautinės kultūros centre, čia veda paskaitas ir seminarus.

Aleksandras Žarskus yra išleidęs įvairių saviugdos leidinių. Knygoje „Aš iki gimimo“ aprašomi gimties virsmo įvykiai iki gimimo. Autorius šią knygą pristato kaip skirtą plėsti pasaulėžiūrai ir teigia, kad joje išdėstytos mintys prieštarauja mūsų tradiciniam požiūriui į gyvybę. Rašytojo teigimu kūrinys skirtas žmonėms, kurie siekia geriau pažinti save, suvokti savo gyvenimo virsmus, ieškantiems sąmoningumo ir savyje tos meilės, kurios dėka laikosi pasaulis.

Leidinyje „Mityba virsminiu laikotarpiu“ kalbama apie mūsų valgomo maisto dermę su emociniu ir dvasiniu penu. Aleksandras Žarskus šią knygą rekomenduoja visiems, kurie siekia gyventi sveikiau. Jis apmąsto įvairius su mityba susijusius filosofinius klausimus.

Besidomintiems santykiais su protėvių kultūra siūloma „Rėdos knyga“. Šiame leidinyje rašytojas kalba apie senovinių švenčių, ritualų bei dainų prasmę.

Dar viena įdomi knyga, bandantiems geriau suprasti save – „Savęs ieškojimas“. Autorius knygoje nagrinėja šį savęs ieškojimo klausimą, remdamasis įvairiais mitais, šventraščiais, psichologija, mistikų mokymais ir net grožine literatūra.

Aleksandro Žarskaus bibliografiją papildo „Virsmų knyga“ – leidinys, kuriame mąstytojas bando atidžiau pažvelgti į protėvių kultūrą.

Pagrindiniai autoriaus kūrybos bruožai – gebėjimas rasti naujų filosofinio požiūrio kampų, netradicinis mąstymas, įsigilinimas į nagrinėjamą temą. Autorius daug dėmesio skiria dvasiniams klausimams, žmogaus virsmams, senovinei kultūrai, savimonei, gyvenimo prasmei. Visiems, kurie nori geriau pažinti save, siūlome atkreipti dėmesį į mąstytojo, etnologo kūrybą ir įsigyti knygas internetu.