Anais Nin ( g. 1903 vasario 21 d. – m. 1977 sausio 14 d.January 14) – prancūzų-amerikiečių eseistė, romanų, apsakymų ir erotikos kūrinių autorė.

Anais Nin yra prancūzų kilmės romanų ir apsakymų autorė, kurios literatūrinė reputacija remiasi aštuoniais išleistais jos asmeninių dienoraščių tomais.

Anais Nin knygos

Rasta: 3

Paukšteliai | Anais Nin
-10% su kodu: PATOGU
2,99 €
Kaina su kodu: 2,69 €
Turime sandėlyje
Rasta: 3

Rašytojos kūryboje pastebima siurrealistų judėjimo ir psichoanalizės studijų pas Otto Rank įtaka.

Antrojo pasaulinio karo pradžioje Anais Nin iš Europos persikėlė į Niujorką. Ten ji savo lėšomis spausdino ir leido romanus bei apsakymu ir nors iš pradžių nesulaukė pripažinimo iš kritikų, jos kūriniais žavėjosi daugelis to meto žymiausių literatūros veikėjų. Tik 1966-ais metais  pasirodžius pirmajam jos dienoraščių tomui, Anais buvo pripažinta kaip reikšminga rašytoja.

Nin rašė dienoraščius nuo vienuolikos metų iki pat mirties. Dienoraščiuose, kurių daugelis buvo publikuoti dar jai gyvai esant, aprašomos jos asmeninės mintys ir santykiai. Jos tekstuose taip pat aptariamos santuokos su Hugh Parker Guiler ir Rupert Pole, bei daugybė romanų, įskaitant meilės santykius su psichoanalitiku Otto Rank ir rašytoju Henry Miller, kurie padarė didelę įtaką Nin ir jos rašymui.

Dienoraščių sėkmė išprovokavo susidomėjimą ankstesniais jos kūriniais. Be minėtų kūrinių, Anais Nin parašė keletą romanų, kritinių studijų, esė, apsakymų ir erotikos rinkinių.

Nin kuriama literatūra buvo kontraversiškų diskusijų objektas, tiek jai gyvai esant, tiek po jos mirties. Daugelis kritikų žavėjosi autorės unikalia moteriškumo išraiška, lyriniu stiliumi ir psichologine įžvalga. Prieštaringą nuomonę kurstė knygos „Veneros delta“ bei „Paukštukai“, kuriose publikuotos  anksčiau neskelbtos erotinės istorijos, parašytos pagal užsakymą finansiškai sunkiais ketvirtojo dešimtmečio pradžios metais.

Daugelis kritikų Anais Nin vadina viena geriausių moterų erotikos rašytojų. Ji buvo viena iš pirmųjų, pradėjusių visapusiškai tyrinėti šį žanrą ir neabejotinai pirmoji žymi moteris šiuolaikiniuose Vakaruose, kuri rašė erotiką. Pirmajame savo dienoraščių tome ji teigia, kad įkvėpimo sėmėsi iš Marcel Proust, André Gide, Jean Cocteau, Paul Valéry ir Arthur Rimbaud.

Nin erotikos knygos – subtilios ir atmosferinės. Siūlome jas įsigyti internetu ir susipažinti su žanro pionierės kūriniais.