Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Benas Lyris (tikr. vard. Benas Audrius Martusevičius, g. ~1986 m.) – lietuvių dvasininkas, savo mintis ir poeziją skelbiantis socialiniuose tinkluose. Šiuo metu eina Kauno klinikų kapeliono pareigas, taip pat yra Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos vikaras.

Benas Lyris anksti neteko savo tėvų – 2005 m.

Benas Lyris knygos

Rasta: 6

Išgydytos mintys. Gyvenimo prasmės terapija | Benas Lyris
-28% su kodu: PATOGU
16,68 €
Kaina su kodu: 12,01 €
Turime sandėlyje
365 įkvėpimai mylėti | Benas Lyris
-30% su kodu: PATOGU
16,79 €
Kaina su kodu: 11,75 €
Turime sandėlyje
Puslapis švelnumo. Kad taptum laimingas, tereikia pamilti savo paties kelią | Benas Lyris
-28% su kodu: PATOGU
13,43 €
Kaina su kodu: 9,67 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

mirė jo motina, o dar keliais metais anksčiau vėžys pasiglemžė ir tėvą. 2013 m. ši liga diagnozuota ir pačiam Benui, tačiau vaikinas sėkmingai ją įveikė, o sunki patirtis įkvėpė dar didesnį tikėjimą Dievu.

Kunigas pasakoja, kad nors jo mama buvo religininga, savo sūnaus į bažnyčią eiti neversdavo – tai buvo savarankiškas Beno pasirinkimas. Jo susidomėjimą skatino ir tikybos mokytoja, pakvietusi apsilankyti Kauno seminarijoje vykstančiose atvirų durų dienose. Vis dėlto prieš pradėdamas studijas seminarijoje, Benas Lyris studijavo filosofiją Bostone, o vėliau buvo įstojęs ir į mediciną. Deja, mama perspėjo neturėsianti galimybių išlaikyti studentą. Negalėdamas suderinti mokslo ir darbo, jis pasirinko dvasininko kelią.

Svarbią vietą Beno Lyrio gyvenime užima sportas – šia veikla jis užsiima jau daugiau nei dvidešimt metų. Jis pasakoja kiekvieną dieną stengiasi nueiti bent 20 km, taip pat plaukioja, bėgioja maratonus. Anot jo, kunigystė Lietuvoje vis dar apipinta stereotipais, todėl atrodo keista, kai kunigas lankosi sporto salėje ar dėvi madingus drabužius.

2013 m. įveikęs sunkią ligą, dvasininkas nusprendė visą savo laiką ir santaupas investuoti į keliones, sutiktus žmones ir išgyventas patirtis. Atsidarę jo paskyrą socialiniame tinkle pastebėsite daugybę nuotraukų iš įvairių pasaulio kampelių. Benas Lyris sako į pasaulį žvelgiąs kaip į atvirą knygą. Be to ir namie, ir keliaudamas kunigas nepamiršta skaityti – jis mėgsta filosofijos, psichologijos ir logoterapijos sričių literatūrą.

Sudėtingą ligą įveikęs Benas Lyris žino, kaip paguosti ir padėti Kauno klinikų pacientams. Jis pasakoja, kad susidurdamas su sudėtingomis situacijomis ir jas įveikdamas, sutvirtėja ir pats. Pagrindinė žinia, kurią jis siunčia sunkia liga sergantiems žmonės, yra kvietimas pasitikėti Dievu ir nenuleisti rankų.

Šiandien Benas Lyris socialiniuose tinkluose dalinasi savo kuriama poezija ir yra išleidęs jau keturias knygas.