Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

0
0

Charles Bukowski (1920 m. rugpjūčio 16 d. Vokietijoje – 1994 m. kovo 9 d., Kalifornijoje, JAV) – poetas, rašytojas, literatūros chuliganas. Apie Charles Bukowski, gerbėjų meiliai vadinamas Buku, Black Sparrow Press leidėjas John Martin pasakė taip: Bukowskis nėra dar vienas nepavojingas rašytojas, negalintis nieko pakeisti jūsų gyvenime.

Charles Bukowski knygos

Rasta: 12

Moterys (3-oji laida) | Charles Bukowski
-10% su kodu: PATOGU
11,69 €
Kaina su kodu: 10,52 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Paprastos beprotybės istorijos | Charles Bukowski
-10% su kodu: PATOGU
12,79 €
Kaina su kodu: 11,51 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Paštas | Charles Bukowski
-10% su kodu: PATOGU
10,99 €
Kaina su kodu: 9,89 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Dailiausia moteris mieste  | Charles Bukowski
-10% su kodu: PATOGU
13,29 €
Kaina su kodu: 11,96 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Arklienos kumpis | Charles Bukowski
-10% su kodu: PATOGU
17,27 €
Kaina su kodu: 15,54 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Meilė – tai pragaro šuva | Charles Bukowski
-10% su kodu: PATOGU
16,39 €
Kaina su kodu: 14,75 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 12

Jis valdingas, jis meta iššūkį. Jis nuolat šliūkšteli šalto vandens stiklinę jums į veidą ir reikalauja, kad jūs pagalvotumėte kas esate, ir ko vertas jūsų gyvenimas“.


Charles Bukowski (Čarlzas Bukovskis) gimė Vokietijoje, tačiau dar ankstyvoje vaikystėje jo šeima persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas. Autoriaus biografijoje teigiama, kad jaunajam Charles buvo sunku pritapti dėl savo vokiško akcento ir nemadingų, skurdžių drabužių. Su alkoholiu autorius susipažino dar ankstyvoje paauglystėje.

Charles Bukowski pirmuosius tekstus žurnalams pasiūlė būdamas 24 metų. Jie buvo spausdinami, tačiau kūryba didelio susidomėjimo nesulaukė ir autorius literatūros pasaulyje neįsitvirtino. Nusivylęs jis daugiau nebekūrė ir pasinėrė į alkoholio liūną.

Kurį laiką C. Bukowski dirbo pašte, vėliau apie tą patirtį parašė knygoje „Paštas“. 1955-ais metais Bukas (taip autorių meiliai vadina gerbėjai) pateko į ligoninę dėl kraujuojančios skrandžio opos. Padėtis buvo kritinė, tačiau išsikapstęs Charles vėl pradėjo kurti poeziją, vedė, išsiskyrė, vėl pasidavė alkoholio vilionėms, tačiau ir toliau kūrė.

Septintajame praeito amžiaus dešimtmetyje autoriaus kūriniai jau atkreipė skaitytojų ir kritikų dėmesį, o Bukowski pelnė andergraundo kultūros dievuko pravardę. Jis skaitė poeziją tiek universitetuose, tiek klubuose, garsėjo skandalingu elgesiu.

Charles Bukowski bibliografiją sudaro daugiau nei keturiasdešimt poezijos ir prozos knygų. Pagrindiniai rašytojo kūrybos bruožai – aštrus, vulgarokas stilius, temos, apimančios žmonių, kurie gyvena pačiose visuomenės žemumose, gyvenimus, sunkų ir nuobodų darbą, seksą, santykius su moterimis, rašymą, alkoholizmą. Charles Bukowski ne tik rašytojas, jis išskirtinė asmenybė ir tam tikros kultūros dalis, tad jo kūrinių citatos itin mėgiamos.

Autoriaus kūrybą įvertino ir Lietuvos skaitytojai. Daug susidomėjimo sulaukia romanas „Paštas“ – dugne atsidūrusio žmogaus dienoraštis ir aštri bukinančios sistemos satyra. Ne mažiau populiarus ir romanas „Moterys“, kuriame laukia pornografijos, buitinės erotikos, savianalizės ir ironijos pliūpsnis.

Daugelyje C. Bukowski knygų susitinkame Henrį Činaskį – paties autoriaus alter ego, į šeštą dešimtį įkopusį vyrą, kurio purvinam guoliui neatsispiria būrys moterų.

Paskutinis rašytojo kūrinys yra romanas „Skaitalas“, parašytas 1994-ais metais. Tai postmoderni bulvarinių skaitalų parodija, apjungiantį ironiją, juodąjį humorą ir mistiką.

Charles Bukowski – visiškai originalus, išskirtinis autorius. Kviečiame internetu pirkti jo knygas ir susipažinti su kiek kitokia literatūra.