Dovydas Pancerovas (g. 1987 m. vasario 11 d., Šilutė, Lietuva) – žurnalistas, užsiimantis tiriamąja žurnalistika, knygų autorius.

Dovydas Pancerovas jau nuo vaikystės žinojo, kad taps žurnalistu. Penkiametis berniukas dažniausiai žaisdavo, kad kuria savo laikraštį.

Dovydas Pancerovas knygos

Rasta: 4

Pranešėjas ir Prezidentas | Birutė Davidonytė, Dovydas Pancerovas
-50% su kodu: PATOGU
19,99 €
Kaina su kodu: 10,00 €
Turime sandėlyje
Kiborgų žemė. Pasakojimas apie Rusijos karą prieš Ukrainą | Dovydas Pancerovas
-40% su kodu: PATOGU
14,01 €
Kaina su kodu: 8,40 €
Turime sandėlyje
Rasta: 4

Visgi, baigęs vidurinę mokyklą Dovydas įstojo į Klaipėdos universitetą ir pradėjo studijuoti politikos mokslus. Tuo pačiu metu jis dirbo ir korespondentu bendrame Pagėgių ir Šilutės laikraštyje „Šilokarčiama“. Jaunas vyras greitai suprato, kad pasirinktos studijos ne jam, o  daugiau žinių jis gauna dirbdamas, todėl politikos mokslus metė.

2010-tais metais Dovydas Pancerovas atsikraustė į Lietuvos sostinę ir čia pradėjo dirbti portalui Lrytas.lt. Abejonių dėl to, kad eis žurnalisto keliu nebeliko. Dovydas suprato, kad jau turi nemažai darbo praktikos, tačiau trūksta teorijos ir techninių žinių, todėl 2010-tais metais jis įstojo į Vilniaus Universitetą mokytis žurnalistikos. Visgi, Dovydo Pancerovo netenkino studijų kokybė. Jis nuolat važinėjo į karštus Europos taškus rengti reportažų, todėl sustabdė studijas su galimybe sugrįžti, ką po keleto metų ir padarė. Dabar Dovydas teigia, kad žurnalistikos mokslų kokybė pagerėjo. Taip pat jis priklauso darbo grupei, kuri sukūrė žurnalistikos studijų tobulinimo gaires. Ateityje Dovydas Pancerovas planuoja pats dėstyti tiriamąją žurnalistiką.

Dovydo Pancerovo domėjimosi sritys yra politinė korupcija, pinigų plovimas, organizuotas nusikalstamumas, Rusijos įtaka mūsų šalies saugumui, priešiškų šalių žvalgybos veikla, energetika.
Už savo žurnalistinius darbus autorius gavo ne vieną apdovanojimą: 2017-tais metais jam įteiktas Peter Greste Freedom Of Speech Award. 2018-tais metais Dovydas gavo Vytauto Gedgaudo premiją, taip pat Eesti Media Award Fridricho Bajoraičio literatūros bei Vilniaus politikos analizės instituto tiriamosios žurnalistikos konkurso 1-osios vietos premijas. Taip pat žurnalistas buvo apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, kuris skiriamas nusipelniusiems Lietuvai žmonėms.

Dovydas Pancerovas parašė dvi tiriamosios žurnalistikos knygas. 2017-tais metais pasirodė bestseleriu tapusi ir kelis kartus kartota debiutinė knyga „Kiborgų žemė“. Joje autorius aprašė savo keliones į karo zonas, kur dirbo reporteriu. 2019-tais metais jis kartu su kolege Birute Davidonyte parašė politinį trilerį „Kabinetas 339“. Knyga pasakoja apie tikrus įvykius nutikusius Lietuvos politikoje. „Kabinetas 339“ – ilgiau nei metus trukęs žurnalistinis tyrimas, kurio ašis sukasi aplink premjerą ir jo aplinką.