Egidijus Aleksandravičius yra Vytauto Didžiojo universiteto istorijos profesorius, vadovauja VDU Lietuvių išeivijos institutui. Jis studijavo Vilniaus universitete, įgijo daktaro laipsnį Lietuvos istorijos institute, apgynė habilitacijos darbą – Vytauto Didžiojo Universiteto ir Lietuvos Istorijos institute. Po 1990-jų metų tobulino savo amato įgūdžius Visconsino universitete Madisone, JAV. Buvo vizituojančiu profesoriumi Illinois (Čikaga), Helsinkio, Varšuvos universitetuose.

Egidijus Aleksandravičius knygos

Rasta: 13

Tarp minties ir politinio veiksmo. Algirdo Juliaus Greimo laiškai (1946–1954) | Daiva Dapkutė, Egidijus Aleksandravičius
-10% su kodu: PATOGU
12,70 €
Kaina su kodu: 11,43 €
Turime sandėlyje
Spalvos ir juostos. Akademinės lietuvių skautijos istorija, 1924– 2024 | Egidijus Aleksandravičius
-40% su kodu: PATOGU
1,79 €
Kaina su kodu: 1,07 €
Turime sandėlyje
Rasta: 13

Pastaruosius septynerius metus dėsto Bolonijos universitete.


Yra keliolikos istorijos ir publicistikos knygų autorius ir bendraautorius. Platesnių publikos sluoksnių dėmesio sulaukė ir buvo premijuotos jo knygos Prieš aušrą. Jaunieji Simono Daukanto bičiuliai (1993) ir Carų valdžioje (kartu su Antanu Kulakausku), kurios lenkiškas vertimas buvo įvertintas Varšuvos universiteto žurnalo Przegląd Wshodni premija. Publicistikos knyga Kas iškirto varnui akį? buvo įvertinta Lietuvos žurnalistų sąjungos Gedgaudo premija.


Šalia XIX a. Lietuvos kultūros ir pilietinės visuomenės istorijos tyrinėja lietuvių išeivijos intelektualinę raidą po II Pasaulinio karo. Yra parengęs keletą lietuvių diasporos mąstytojų raštų rinktinių.