Ženkliai PIGIAU - prekės vos iki 5€! Naršykite čia >>

Gintarė Adomaitytė (g. 1957 m. sausio 30 d. Kaune) – Lietuvos žurnalistė, vaikų literatūros tyrinėtoja, knygų autorė.

Gintarė Adomaitytė gimė Kaune. Šiame mieste ji gyveno pirmus devyneris gyvenimo metus. Vėliau šeima išsikraustė į Vilnių.

Gintarė Adomaitytė knygos

Rasta: 7

KNYGŲ RINKINYS. Laikmetis ir jo ŽMONĖS (4 knygos) | Birutė Želvytė-Daulenskienė, Gintarė Adomaitytė, John Leland, Miro Gavran
-10% su kodu: PATOGU
11,19 €
Kaina su kodu: 10,07 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Iš baltojo namo | Gintarė Adomaitytė
-10% su kodu: PATOGU
0,99 €
Kaina su kodu: 0,89 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 7

Gintarė mokėsi Vilniaus 22-oje vidurinėje mokykloje (dabartinis VGTU inžinerijos licėjus), sustiprintoje lietuvių kalbos ir literatūros klasėje. Vėliau rašytoja įstojo į Vilniaus universitetą ir 1980-tais metais baigė žurnalistikos studijas.

Po studijų reikėjo apsispręsti, kur gi pradėti dirbti. Anais laikais pasirinkimų buvo kiek mažiau ir, pavyzdžiui, Vilniuje likti norintys studentai turėjo stoti į partiją. Gintarė Adomaitytė nusprendė važiuoti dirbti į Prienus. Žurnalistė du metus praleido dirbdama Prienų laikraščio „Naujasis gyvenimas“ redakcijoje.

1982-1986 metais Gintarė Adomaitytė darbavosi „Lietuvos pionieriaus“ redakcijoje, po to du metus praleido dirbdama leidinyje „Komjaunimo tiesa“. Nuo 1990-tų metų autorė rašė kultūriniam savaitraščiui „Šiaurės Atėnai“. Vėliau karjeros kelias nuvedė į populiaraus vaikų žurnalo „Genys“ redakciją. Vienu metu Gintarė Adomaitytė ėjo šio leidinio vyriausiosios redaktorės pareigas. Savaitinis žurnalas „Ekstra“ buvo paskutinė nuolatinė žurnalistės redakcija. Ilgai dirbusi žurnaluose bei laikraščiuose autorė nuo 2008-tų metų atsidėjo vien tik kūrybai.

Be žurnalistinio darbo Gintarė Adomaitytė buvo pasukusi ir į dar vieną kūrybinę sritį – scenarijų rašymą. Autorė kūrė dokumentinių ir vaidybinių filmų scenarijus, taip pat radijo pjeses. Nors ši veikla sekėsi neblogai, visgi Gintarei ji per daug neprilipo, nes moteris save laiko vieniše, o televizijoje tenka dirbti su įvairiausiais žmonėmis ir pamiršti laisvalaikį.

Rašytoja padėjusi tašką žurnalistės karjeroje ir atsidavusi vien kūrybai atrado daugiau laiko ir švietėjiškai veiklai. Gintarė Adomaitytė glaudžiai bendradarbiauja su bibliotekomis ir mokyklomis. Ji noriai važiuoja į susitikimus su vaikais, kuriuose kalba apie knygas ir savo santykį su įvairiais kūriniais. Taip pat moteris buvo ne vieno Jaunųjų filologų konkurso bei įvairių moksleivių rašinių konkursų komisijų narė. Ji sako, kad vertindama jaunuolių darbus nevengia aršiai pasiginčyti su savo kolegomis.

Gintarė Adomaitytė parašė daugiau nei dvidešimt knygų vaikams ir suaugusiesiems. Rašytojos tekstai, skirti jauniesiems skaitytojams, pasižymi romantika persmelktu stiliumi, poetiškumu, savita melancholija. Jos kuriamos istorijos šviesios, neretai susijusios su nuostabiu gamtos pasauliu, dominuoja draugystės temos, paliečiami vertybių klausimai, įtraukiamos tradicijos.

Rašytoja nekuria itin lengvų tekstų, todėl jos vaikams skirtas knygas rekomenduojama skaityti kartu su suaugusiais ir ieškoti atsakymų į įvairius gyvenimo klausimus.

Kiek vyresniems vaikams Gintarė Adomaitytė parengė trys pasakojimų rinkinius „Sparnuotos iškabos“, „Gražuolės vaikai“ ir „Už sidabro kalnų“, kuriuose kalba apie rašytojus bei jų kūrybą. Autorė įtraukiančiai supažindina mokinius su įdomiausiais vaikų autoriais, biografiniais faktais bei kūryba. Šiomis knygomis autorė skatina moksleivius pagalvoti, ką įvairūs kūriniai reiškia asmeniškai jiems.

Gintarė Adomaitytė pelnė ne vieną premiją bei apdovanojimą. Vienas naujausių – 2019 metais ji tapo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“, skiriamo už filantropinę veiklą, laureate.
2015 metais autorė gavo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso II premiją už apysaką ,,Žaliojo namo paslaptis“. 2008 metais Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija jai skyrė Vaikų literatūros premiją už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą.

Gintarė Adomaitytė gyvena tarp Vilniaus ir Ignalinos ir ypač mėgsta leisti laiką gamtoje.