NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Hermanas Melvilis (angl. Herman Melville; 1819 m. rugpjūčio 1 d. – 1891 m. rugsėjo 28 d.) amerikiečių rašytojas ir jūreivis. Geriausiai žinomas jo romanas „Mobis Dikas” (Moby Dick, or The Whale, 1851).

Gimė Niujorke, lankė berniukų mokyklą.

Herman Melville knygos

Rasta: 2

Mobis Dikas, arba Banginis | Herman Melville
  • Nemokamas knygos pristatymas
-35% su kodu: PATOGU
27,69 €
Kaina su kodu: 18,00 €
Turime sandėlyje
Rasta: 2

Kai Herman Melville buvo 12 metų mirė tėvas, palikdamas didžiules skolas, todėl jaunuolis neturėjo lėšų mokytis universitete. Jis dirbo banko tarnautoju, pagalbininku dėdės fermoje, vyresniojo brolio kailių fabrike, mokytojavo. Studijavo Lansingboro akademijoje hidrografiją.

Nuo 18 metų plaukiojo junga laivu St Lawrence, kuris kursavo tarp Niujorko ir Liverpulio.


1841 m. su banginių medžiotojais žvejybiniu laivu Acushnet išplaukė į Ramiojo vandenyno pietus. Susipykęs su storžieviu bocmanu po pusantrų metų plaukiojimo jis ir dar vienas jaunas jūreivis netoli Markizo salų pabėgo iš laivo ir mėnesį gyveno Typee slėnyje, kurio vietiniai gyventojai garsėja kanibalizmu. Vėliau su kitu žvejybiniu laivu nusigavo į Taitį, kur dėl laive sukeltų riaušių pateko į kalėjimą. 1943 metais įstojo į karinį jūrų laivyną ir grįžo į Bostoną.


Grįžęs į tėvynę Melvilis ėmėsi rašytojo darbo - norėjo aprašyti savo nuotykius. Pirmieji romanai sulaukė didelės sėkmės.


1847 m. vedė Elizabetą Šou.


1856-1857 m. Melvilis keliavo po Europą ir Šventąją Žemę.


1866-1885 m. dirbo klerku muitinėje.


Mirė užmirštas, nes paskutiniai jo kūriniai nesulaukė sėkmės. Tik 1920 m. Herman Melville kūryba buvo naujai įvertinta ir tapo amerikiečių literatūros klasika.