NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 8,29 €
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-01-07 juozas

Palyginus, gan paprastas (kai įsivažiuoji), vietomis šmaikštus, bet savo verte, kuo toliau, tik kylantis darbas.


2024-02-29 8.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija" aprašymas

„Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija” įtvirtino Friedrich Nietzsche vardą tarp įtakingiausių devynioliktojo amžiaus pabaigos filosofų. Šis kūrinys dramatiškai atmeta tradicines vakarų filosofijoje dominavusias Dievo, gėrio bei blogio sąvokas.

Veikalas padarė milžinišką įtaką dvidešimtojo amžiaus filosofams, psichologams bei rašytojams. Jo idėjomis sekė tokie žymūs žmonės, kaip Thomas Mann, Sigmund Freud, George Bernard Shaw, Jean-Paul Sartre ir kiti.

Friedrich Nietzsche itin aršiai kritikavo krikščionybę. Jis teigė, kad krikščioniškas pasaulis yra paskendęs apgaulingame ir vergiška morale užkrėstame pamaldume. Ši kritika tapo filosofija, kuri kviečia individą nusimesti moralinius pančius, pasitelkti vidinę jėgą ir primesti savo valią pasauliui. Autorius teigė, kad vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos turime padaryti tam, kad išsilaisvintume iš kūno bei proto dominavimo, yra pripažinti, kad „gėris“ ir „blogis“ tėra tik žodžiai. Žodžiai, kuriuos galingieji vartoja pateisindami bet ką, pavyzdžiui savo „teisingus karus“ prieš „blogio priešus“. Tuo tarpu priešai visada skelbia tą pačią istoriją atvirkščiai, tapdami herojais, o tikrovėje abi puses motyvuoja godumas ir valdžios troškimas.

Griežtai kritikuodamas beveik kiekvieną filosofinį pirmtaką, Friedrich Nietzsche knygoje „Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija“ paruošė kelią šiuolaikinei filosofinei minčiai.

Galingu ir energingu balsu didysis mąstytojas analizuoja savo kolegų moralinę tuštumą bei kritiško požiūrio trūkumą. Autorius negailestingai kritikuoja mokslą, religiją, politiką. Per beveik tris šimtus aforizmų Friedrich Nietzsche perteikia pasaulėžiūrą, kurioje nei tiesa, nei moralė nėra absoliutūs dalykai, o gėris ir blogis nėra priešybės.

Friedrich Nietzsche knyga parašyta taip, kad sujauktų skaitytoją, sistemingai jį provokuotų, erzintų ir priverstų permąstyti įsitikinimus. „Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija” – aktuali ir šių laikų žmogui, kuris jaučia nepasitenkinimą dabartine kultūrine, politine bei religine aplinka. Autorius ragina eiti pirmyn, nepasiduoti ir kritiškai žiūrėti į vyraujančias doktrinas.

Knygą sudaro devyni skyriai, o pabaigoje įtraukta filosofo poezija, kurią vertė Kęstutis Navakas.

Friedrich Nietzsche gimė 1844-tais metais, Prūsijoje. Jis yra vienas garsiausių visų laikų filosofų, padariusių įtaką vėlesnėms kartoms. Baigęs studijas F. Nietzsche Bazelio universitete pradėjo dirbti klasikinės filologijos profesoriumi. 1879-tais metais dėl sveikatos problemų jis šį darbą metė. Autorius išleido keletą filosofinių knygų, bet „Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija” yra laikoma viena reikšmingiausių. Filosofas mirė 1900-tais metais.

Iš vokiečių kalbos vertė prof. Evaldas Nekrašas NAUJA VERTIMO REDAKCIJA!

Knygoje taip pat – prof. Jūratės Baranovos specialiai šiam leidiniui parašytas baigiamasis straipsnis „Friedrichas Nietzsche: kaip priartėti arčiau tiesos“.


  • Autorius: Friedrich Nietzsche
  • Serija: academia
  • Leidėjas: Apostrofa
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 319
  • Formatas: 12x17, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098205145

Kiti taip pat domėjosi


2022-01-07

Palyginus, gan paprastas (kai įsivažiuoji), vietomis šmaikštus, bet savo verte, kuo toliau, tik kylantis darbas.

Parašykite atsiliepimą apie "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Filosofijos knygos

Friedrich Nietzsche pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Friedrich Nietzsche tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Anapus gėrio ir blogio: ateities filosofijos preliudija" perkama kartu