NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Nuovargio visuomenė

Kaina: 13,49 €
Kaina su kodu: 12,14 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-04-30 13.49 InStock
Į krepšelį 12,14 € -10% su kodu
PATOGU

Knygos "Nuovargio visuomenė" aprašymas

Vakarų visuomenėje įvyko tylus paradigmos pokytis. Michelio Foucault aprašytą disciplinos visuomenę, kuri gimdė neįtinkančius kitus (nusikaltėlius, bepročius), pakeitė šiuolaikinė pasiekimų visuomenė. Jos šūkis: „Taip, mes galime!“ Čia tarpsta išsekę, persidirbę individai, negebantys džiaugtis savo darbo rezultatais. Laisva valia mes tapome išnaudotojais patys sau, o visuotinė prievolė „realizuoti save“ pasėjo depresiją, perdegimo sindromą, nerimo sutrikimus. Šios būklės ženklina XXI amžiaus pradžią. Jau nebereikia gintis nuo laukinių žvėrių kaip senovėje ir net nuo virusų – dabar, anot Byung-Chul Hano, didžiausias mūsų priešas yra mūsų pačių psichika. Pasveikti galime tik nurimę ir nustoję be perstojo veikti.

Byung-Chul Han (gim. 1959) – korėjiečių kilmės Vokietijos filosofas, vienas skaitomiausių pasaulyje šiuolaikinių mąstytojų. Jo darbai išversti į 35 kalbas.

Byung-Chul Hanas gimė Seule. Jaunystėje atvykęs į Vokietiją, Freiburge ir Miunchene studijavo filosofiją, vokiečių literatūrą ir katalikų teologiją. Tapo Berlyno menų universiteto filosofijos ir kultūrologijos profesoriumi. Savo darbuose mąstytojas kritikuoja neoliberalizmą, demaskuoja šiuolaikinę „perdegimo“ kultūrą, analizuoja technologijų poveikį žmonių santykiams. Anot filosofo, hiperaktyvi šiuolaikinė visuomenė dramatiškai nutolo nuo tūkstantmečius vertybe laikyto vita contemplativa – mąslaus gyvenimo.

„Privalau“ turi ribas. Tačiau „galiu“ jokių ribų neturi. „Galiu“ yra visiškai atviras. Tad ir prievarta, kuri kyla iš „galiu“, yra beribė.

„Depresija – tai liga visuomenės, kenčiančios nuo pozityvumo pertekliaus. Ji yra prieš save pačią kariaujančios žmonijos atspindys.“

„Tokia laiko valdymo ir dėmesio sutelkimo technika, kurią įvardijame kaip multitaskinimą, nėra civilizacijos pažanga. Multitaskinimas nėra gebėjimas, būdingas tik vėlyvosios modernybės darbo ir informacinės visuomenės žmogui. Veikiau čia turime reikalą su regresu. Multitaskinimas yra plačiai paplitęs pirmiausia tarp laukinių gyvūnų. Tai dėmesio sutelkimo technika, be kurios neįmanoma išgyventi laukinėje gamtoje.“


  • Autorius: Byung Chul Han
  • Leidėjas: Kitos knygos
  • Išleidimo metai: 2024
  • Knygos puslapių skaičius: 94
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094276163
  • Vertėjas: Tomas Sodeika
  • Iš kokios kalbos versta: vokiečių

Parašykite atsiliepimą apie "Nuovargio visuomenė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie visuomenę

Byung Chul Han pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Nuovargio visuomenė", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Nuovargio visuomenė" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Nuovargio visuomenė" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Nuovargio visuomenė"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Byung Chul Han tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Nuovargio visuomenė" perkama kartu