NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Aukojimo pelkė

3.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-02-16 Deividas Bitinas

Labai jau vidutiniškas detektyvas. Bandyta pateikti truputį mistikos,bet nevisai vykusiai,protarpiais apčiuopiami bereikalingi (mano nuomone) pafilosofavimai,o iki knygos vidurio - nuobodulys! Atomazga šiek tiek reabilituoja kūrinį,bet ...


Šiuo metu neparduodama

2024-04-30 11.907 SoldOut

Knygos "Aukojimo pelkė" aprašymas

"Aukojimo pelkė" - tai istorija apie pelkę, gamtos ir žmogaus santykį, apie vaikystės paslaptis ir mirtį.

Šiaurės Švedijoje esantis Mossmarkenas - kaimas pelkės pakraštyje. Pelkė panaši į dykvietę, kur kiek akys aprėpia plyti šlapi kemsynai, gumbuotos pilkos pušys ir nuolatos užmirkusi žemė su žvilgančiais akivarų plotais. Tai gūdi vieta. Šiuose durpynuose geležies amžiuje buvo atnašaujamos aukos dievams. Kartais buvo aukojami net žmonės. Unikali pelkių ekosistema paversdavo kūnus baisiomis laiko kapsulėmis. Legendos byloja, kad neramios sielos, įkalintos tuose kūnuose, vis dar trokšta naujų aukų. Vietos gyventojai tiki, kad ir šiomis dienomis ten dingsta žmonės.


Tyrinėti šių durpynų atvyksta daktaro disertaciją apie pelkes rašanti jauna biologė Natali. Netrukus paaiškėja, kad su pelkėmis ją sieja ne tik mokslinis susidomėjimas, bet ir asmeniniai išgyvenimai. Natali užaugo šioje vietoje ir pabėgo iš čia, kai jos šeimoje įvyko tragedija. Ji bijo pelkės, bet kartu jaučia jai nepaaiškinamą trauką. Natali jaučia, kad pelkė ją domina daugiau nei mokslinis tyrimas.

Vieną naktį genama nerimo Natali atsiduria netoli pelkyno. Čia ji aptinka sąmonės netekusį vyrą, o šalia jo kelios auksinės monetos. Po kelių dienų netoli tos vietos, kur buvo rastas vyras, randamas iškastas kapas. Argi ne taip senovėje buvo atnašaujamos aukos? Ar, kaip tiki prietaringi vietos žmonės, ši ypatinga dykynė klampioje vietoje vėl reikalauja naujų aukų? Ar blogis sugrįžo?


Policija pradeda tyrimą. Išsiaiškinti paslaptingą įvykį stengiasi ne tik vietos policija, bet ir pati Natali. Ji jaučia, kad visa, kas čia vyksta kažkaip susiję su jos praeitimi.


Fotografė Maja Lindė - laisvai samdoma menininkė, kurios paslaugomis naudojasi ir policija. Aptikus netikėtą radinį, policija nusiunčia Mają nufotografuoti vietos, kur buvo rastas vyro kūnas. Grįžusi į studiją ir žiūrėdama padarytas nuotraukas, Maja vienoje iš jų pastebi žmogų, kuris tarsi slepiasi nuo jos objektyvo. Kas stebėjo ją pelkėje? Maja taip pat susidomi šiuo keistu įvykiu.

Netrukus ji aptinka pelkėje dar vieną kūną, kuris buvo nužudytas žymiai seniau. Kaimo bendruomenė nuo pašaliečių atsiriboja tyla, o policija stengiasi prasibrauti į praeitį, kad rastų atsakymus į ilgai slėptas tiesas. Prasideda serijinio žudiko gaudynės.


Natali sugeba surasti savyje jėgų nugalėti seniai palaidotas praeities šmėklas ir kartu su Maja prikelti šokiruojančius praeities įvykius. Lėtai judėdamos drumstame pelkės vandenyje jos įmins pavojingą mįslę. Jos supras, kaip sielvartas gali apsėsti žmogų, ir atsakys į klausimą - kas priverčia žmogų žudyti?


Susanne Jansson gimė 1972 m. Amal mieste, Švedijoje. Kelis metus gyveno Geteborge, kur dirbo reklamos agentūroje. Vėliau išvyko į Niujorką studijuoti fotografijos. Grįžusi į Švediją dirbo kaip laisvai samdoma žurnalistė ir fotografė. Ruošė reportažus apie kultūrą, kiną, teatrą, literatūrą, rašė straipsnius apie nusikaltimus. "Aukojimo pelkė" - jos debiutinis romanas.

Šiuo metu Susanne Jansson su šeima gyvena Lerume prie Geteborgo.


Iš švedų kalbos vertė Laima Bareišienė

  • Autorius: Susanne Jansson
  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 288
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094790935

Kiti taip pat domėjosi


2020-02-16

Labai jau vidutiniškas detektyvas. Bandyta pateikti truputį mistikos,bet nevisai vykusiai,protarpiais apčiuopiami bereikalingi (mano nuomone) pafilosofavimai,o iki knygos vidurio - nuobodulys! Atomazga šiek tiek reabilituoja kūrinį,bet ...

Parašykite atsiliepimą apie "Aukojimo pelkė"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Skandinavų detektyvai ir trileriai

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Aukojimo pelkė", Susanne Jansson. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Susanne Jansson su knyga "Aukojimo pelkė" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Aukojimo pelkė" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Susanne Jansson. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Aukojimo pelkė" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Aukojimo pelkė" perkama kartu