NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Berniukas dryžuota pižama

4.5
(25 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2022-03-14 Elena

istorija kupina liūdesio, kuri pravirkdė ne vieną syki.. bet tikrų tikriausiai verta būti perskaityta


Šiuo metu neparduodama

2024-02-29 9.39 SoldOut

Knygos "Berniukas dryžuota pižama" aprašymas

Airių autoriaus John Boyne knyga „Berniukas dryžuota pižama“ vos išleista tapo pasauliniu bestseleriu. Airijoje ji aštuoniasdešimt savaičių laikėsi geriausiai parduodamų knygų sąrašo viršūnėje, netrukus tapo ir „New York Times“ bestseleriu. Istorija išversta į daugiau nei 30 kalbų, o 2008-tais metais pastatytas to paties pavadinimo filmas.

„Berniukas dryžuota pižama“ – pasakojimas apie Holokaustą ir Aušvico koncentracijos stovyklą. Tačiau knyga yra visiškai kitokia, nei esame įpratę skaityti. Istorija vaizduojama devynerių metų berniuko akimis. Į Aušvico mirties stovyklos žiaurumus jis žiūri iš labai toli bei dėl savo naivumo ir jauno amžiaus nesupranta, ką mato.

Brunas nežino tokių žodžių kaip Holokaustas, žydai, Aušvicas. Jis paprastas berniukas, kuris supranta tik tiek, kad buvo atskirtas nuo draugų, išplėštas iš šiltų bei jaukių namų Berlyne ir kartu su šeima atkeliavo į Lenkiją. Čia jo tėtis skiriamas koncentracijos stovyklos vadovu. Brunas per tvorą mato daug mažų namelių ir žmonių dryžuotomis pižamomis, bet nesupranta ką jie veikia ir kodėl tėtis draudžia eiti artyn. Jam kyla daug klausimų. Kodėl reikėjo palikti namus ir kodėl žmonės anapus tvoros tokie liūdni? Berniukui nuobodu, o gyvenimas smarkiai skiriasi nuo to, kurį paliko Berlyne. Vietoje triukšmingų turgų – kareiviai. Vietoje besistumdančių žmonių – tik aukšta tvora. Suaugusieji į klausimus neatsakinėja, todėl berniukas nusprendžia atsakymų ieškoti pats. Brunas eina prie tvoros ir stebi tą keistą ir nesuprantamą gyvenimą už jos. Čia jis sutinka berniuką Šmuelį ir taip užsimezga savotiška draugystė.

Istoriją pasakoja aplinkos nesuvokiantis karininko sūnus, bet knyga tokia įtaigi, kad nuo to nesupratimo skaitytojui gali net suskausti. „Berniukas dryžuota pižama“ – nepaprasta istorija apie nekaltumą, draugystę ir Antrojo pasaulinio karo siaubą.

Rašytojas John Boyne gimė 1971 metais, Airijoje. Studijavo anglų literatūrą ir kūrybinį rašymą. Pirmieji jo kūriniai buvo trumpos istorijos. Šiuo metu autorius yra parašęs jau daugiau nei dešimt knygų iš kurių garsiausia – „Berniukas dryžuota pižama“. Ją John Boyne rašė apie aštuonis mėnesius. Knyga laimėjo dvi Airijos knygų premijas bei buvo nominuota tarptautiniams apdovanojimams.

Iš anglų kalbos vertė Vida Bėkštienė


  • Pavadinimas originalo kalba: The Boy in the Striped Pyjamas
  • Autorius: John Boyne
  • Serija: Kultinės knygos
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 192
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443145
  • Vertėjas: Vida Bėkštienė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

Kiti taip pat domėjosi


2022-03-14

istorija kupina liūdesio, kuri pravirkdė ne vieną syki.. bet tikrų tikriausiai verta būti perskaityta

2021-12-12

Fantastiška knyga

2021-12-12

Nepatiko

2021-12-12

Labai idomi knyga bet nepatiko nes branki ir man dabar depresija kaip Titui Jusui

2021-09-30

Gera knyga. Kadangi viskas pasakojama vaiko akimis, tai situacija tampa dar dramatiškesnė. Vienintelis minusas, knygoje, jog tas vaikas gal kiek per naivus ir per vaikiškas, bet nurašykim tokį neatitikimą, meniniam užmanymui.

2021-09-29

Pasirodė visai neseniai nauja šio rašytojo knyga, skirta labiau vaikams. Pasirodė labai žaisminga ir įdomi. ir kaip nustebau jog tai to pačio autoriaus. NES visada galvojau kad ši knyga yra labai baisi. Bet dabar pakeičiau nuomonę.

2021-09-27

Tikrai visi matė tą filmą, aišku, kiek pagyvenusi jau knyga. Bet jei dar neskaitėt kas, labai rekomenduoju.

2021-09-26

Sunku nustoti kalbėti apie šią knygą! Prašau perskaityti knygą, o perskaitę knygą eikite žiūrėti filmo!

2021-09-08

Mintis gera, bet manęs neįtikina tas faktas, jog devynerių metų berniukas toks naivus ir vaikiškas, kaip koks trimetis. kai prisimenu save devynerių, tai jau visikškas žmogus buvau.

2021-09-06

Pasakiško grožio filmas, na gal pasakiško netinka žodis kalbant apie temą, kuri čia gvildenama, tačiau tiek knyga tiek filmas labai labai geri.

2021-08-26

Panašu į Ana Frank, tai, jog istorija pasakojama vaiko lūpomis daro dar didesnį ir žiauresnį įspūdį apie pragarišką patirtį konclageriuose.


2021-08-24

Viena iš daugelio su šia tematika susijusių knygų, kurios istorijos ir veikėjai gal ir skiriasi, bet skausmas ir kančia neaplenkia nė vieno.

2021-08-24

Puiki knyga. Vaikas kriaupią realybę suvokia kiek paprasčiau ir naiviau negu ji yra iš tiesų, o tai dar labiau sustiprina visuotinės tragedijos faktą, nuo kuriuos niekas nebuvo apsaugotas.

2021-08-17

Autorius daro nuostabų darbą jauno berniuko balsu. Puiku, darbas ačiū.

2021-08-10

Eikit ir skaitykit visas knygas apie karą ir įsikalkit į savo makaules, jog karas nepadaro pasaulio geresniu!

2021-07-20

nieko nesakysiu apie holokaustą ir negaiestingumą, visi juk ir taip puikiai žinot, kas per tema ir ką ji analizuoja, bet ką pasakyčiau. Tai labai talentingo rašytojo parašyta knyga. Skaitymas vienas malonumas.

2021-07-15

Įdomus stilius. Vaiko akimis visas matomas siaubas ir žmogaus niekinimas neatrodo toks baisus, nes vaiko protui aprėpti tokio košmaro beveik neįmanoma. Džiugu, jog net tokioje situacijoje atsiranda vietos draugystei, ji tampa vienintele paguoda.

2021-07-15

Sukrečianti istorija. Labai vaizdžiai ir tampriai aprašyta, skaitydamas jauti, lyg viską matytum visai šalia savo akimis. Šį kūrinį sunku pamiršti.

2021-07-07

Puiku, darbas . Autorius taip pat nemuša skaitytojo per galvą aprašymais ar faktais.

2021-05-18

Sužavėjo originalus požiūrio taškas. Tikiu, jog imantis tokios temos kaip karas, holokaustas labai sunku ypač kai pats to karo nesi išgyvenęs, bet rašytojo pasirinkimas tobulas. Puikus kūrinys.

2021-05-12

Tai širdį draskanti istorija. Autorius atliko nuostabų darbą. Ačiū.

2021-04-22

Žiauri istorija, liūdniausia suvokti, kad žmonėms realybėje reikėjo visai tai iškęsti.

2021-04-20

Liūdnas pasakojimas apie koncentracijos stovyklos realybę. Sukrečia. Sunku suvokti, kad tai galėjo vykti iš tikrųjų.

2020-09-28

Lengva sakyti, kad visa knyga apie holokaustą buvo melas, kai nebuvai stovykloje ir nedegei "duše"... Šiaip ir knyga, ir filmas yra labai geri, tikrai patariu pamatyti filmą ir perskaityti knygą. Neleiskit interneto "kritikams" jums postringauti apie įvykių tikrumą :)

2020-03-25

Šita pasišlykštėtina "holokausto" isterija, kaip ir visa dogminė WW2 "istorija"- totalinis melas ir kliedesiai, neturintys nieko bendro su realiais įvykiais:

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

Parašykite atsiliepimą apie "Berniukas dryžuota pižama"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikiniai užsienio autorių romanai paaugliams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Berniukas dryžuota pižama", kurį pristato John Boyne. Siūlome ne tik išsamų "Berniukas dryžuota pižama" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido John Boyne. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Berniukas dryžuota pižama". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Berniukas dryžuota pižama" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Berniukas dryžuota pižama" perkama kartu