-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: JONINES2022
KNYGŲ IŠPARDAVIMAS - naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Amo sūpuoklės

Kaina: 5,79 €
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2022-06-30 5.79 InStock
Į krepšelį

Knygos "Amo sūpuoklės" aprašymas

Nobelio premijos laureatė Herta Müller knygoje „Amo sūpuoklės“ pasakoja apie jauno rumuno, išgyvenusio sovietų lageryje, patirtį. Rašytoja romaną kūrė remdamasi savo kraštiečio Oskaro Pastioro bei kitų liūdno likimo žmonių pasakojimais.

Septyniolikmetis rumunas Leopoldas Aubergas skubėjo palikti tėvų namus ir tapti savarankišku, tačiau lemtis pasisuko kitaip. 1945-tais metais jis buvo suimtas ir ištremtas į sovietų lagerį, kuriame praleido penkerius metus.

Romane „Amo sūpuoklės“ rašytoja Herta Müller pasakoja apie Novogorlovkos lagerio ir į jį nublokštų veikėjų kasdienybę. Čia šaltis ir badas. Čia žiaurūs sargybiniai. Čia anglių vagystės vardan dar vienos gyvenimo dienos. Čia kirmėlės po tvarsčiais, utėlės kūnuose, rūbuose ir pataluose. Čia blakės ir nušalimai. Čia mirtis ir smurtas. Čia nepakeliamai sunkūs darbai. Čia ir nenoras gyventi, ir stiprus bandymas išlikti. Čia pažintys ir, sunku patikėti, bet meilė bei juokas.

Ar dar yra vilties po lagerio sugrįžti į normalų gyvenimą? Leo kabinosi į senelės ištartus žodžius. Atsisveikindama ji tikėjo, kad anūkas grįš. Ir jis turėjo grįžti.

Knyga „Amo sūpuoklės“ atima žada. Siužetas nesvarbus – svarbios detalės, kurios, pasak apžvalgų, ilgai neišeina iš galvos. Knyga nepatogi, jaudinanti, įtaigi, kupina metaforų ir žodžių žaismo – literatūros gurmanams.

Autorės kuriamas paveikslas liudija skaudų Rumunijos vokiečių likimą. Daugybė 17-45 amžiaus gyventojų buvo išvežti į lagerius. Rašydama knygą Herta Müller susitikinėjo su kraštiečiu Oskaru Pastioru, kuris dalijosi savo atsiminimais ir pagrindinės buities detalės – jo indėlis. Pačios autorės mama taip pat buvo ištremta į darbo stovyklą.

Herta Müller (g. 1953 g.) – rumunų rašytoja, nuo 1987-tų metų gyvenanti Vokietijoje. Autorė apdovanota daugybe prizų, tarp jų ir prestižine Nobelio literatūros premija, kurią buvo įvertinta 2009-tais metais. Herta Müller savo kūriniuose aršiai kritikavo Rumunijos diktatūrą, dėl ko buvo persekiojama ir galiausiai priversta emigruoti į Vokietiją.

Iš vokiečių kalbos vertė Antanas Gailius.

Pasak trumpo aprašymo, laukia skaudi, bet nepaprastai gražia proza rašyta knyga. Rekomenduojame ją įsigyti internetu. Turime ir kitų žanrų knygų, kuriomis išrankūs skaitytojai papildys savo lentynas. Pirkti online pigiau, saugiau ir paprasta. Išpardavimų ir akcijų metu knygų kainos prieinamos visiems, o mūsų parengti aprašymai, tokie kaip santraukos, puslapių skaičius, leidinių ištraukos ir skaitytojų atsiliepimai, visada padeda išsirinkti. 


  • Autorius: Herta Müller
  • Serija: Kultinės knygos
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 320
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443503

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Amo sūpuoklės"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Šiuolaikinė užsienio literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Amo sūpuoklės", Herta Müller. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Herta Müller su knyga "Amo sūpuoklės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Amo sūpuoklės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Herta Müller. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Amo sūpuoklės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Amo sūpuoklės" perkama kartu